Kolejny policyjny pościg w powiecie. 18-latek uciekał, bo nie miał uprawnień. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • 23.04.2021, 17:48
  • redakcja
Kolejny policyjny pościg w powiecie. 18-latek uciekał, bo nie miał uprawnień.… fot. poglądowe - policja.gov

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali po krótkim pościgu 18-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca osobowego volkswagena uciekał ulicami miasta i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Jak się później okazało, w ten sposób próbował uniknąć odpowiedzialności za kierowanie bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Starogardzcy funkcjonariusze, którzy patrolowali miejskie ulice, zauważyli osobowego volkswagena. Kierowca tego auta na widok radiowozu zaczął wykonywać różne nietypowe manewry. Gwałtownie przyspieszał i zwalniał oraz zjeżdżał z lewej na prawą stronę drogi.

Policjanci postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Kierowca volkswagena uciekał lokalnymi ulicami. O prowadzonym pościgu funkcjonariusze poinformowani dyżurnego swojej jednostki, który przekazał tę informację do pozostałych patroli. Ścigany przez policjantów mężczyzna po przejechaniu kilku kilometrów został zatrzymany. Policjanci zablokowali mu radiowozem możliwość dalszej ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec Kociewia nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Samochód, którym się poruszał, policjanci odholowali na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień policjanci nałożyli na 18-latka mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alibaba
alibaba 29.04.2021, 10:53
tylko wysoka kara i brak możliwości zawiasów może tu pomóc , a wtedy może inne świry przestaną kozaczyć
Kevin C
Kevin C 24.04.2021, 15:17
O miłosierni katolicy z pierwszych ławek.

Chłopak uciekał tylko dlatego by uniknąć chorej kare, która jest za brak uprawnień. Nie był pijany i nic nielegalnego przy sobie nie miał.

Z małej mieścinki z której jestem to chłopacy (15-16) lat bez prawka jeżdżą i nikt nie płacze, bo jeżdżą dobrze i przepisy znają.
Obecne "egzaminy" na prawko to można o kant du.py potłuc tyle to jest warte.
Zatrzymywać powinno się tylko wtedy, gdy kierowca zrobi jakieś wykroczenie drogowe, a nie od tak sobie.

Ale wy niewolnicy to już przyzwyczajeni do kontroli, inwigilacji, podawania danych i marnotrawienia czasu.
obywatel
obywatel 24.04.2021, 19:46
nie ma prawka nie powinien jeździć ! Jakby tak potrącił ci kogoś z bliskich lub zniszczył ci auto to tez byś go bronił ? Pewnie sam bez prawka jeździsz bo miałaś trudności z zdaniem egzaminu :)
Prezes
Prezes 24.04.2021, 17:03
Zgadza sie
anty kevin
anty kevin 24.04.2021, 16:35
prawo jest i powinno być przestrzegane , za takie wybryki strzał w potylicę i następne gnojki już by nie próbowali , chwasty należy wyrywać !!!!!
kierowca
kierowca 24.04.2021, 08:42
powinni zastrzelić gnoja , inni by już nie próbowali , te świry mają prawo i bezpieczeństwo ludzi za nic !!!
Czytelnik
Czytelnik 24.04.2021, 09:50
Policja powinna robić w takich wypadkach zatrzymania pokazowe.Wytłuc szybe , wywlec na ulice i gleba.Nikt nie wie kim jest uciekający i po czym.Moze to złodziej,ćpun, alkoholik, lub pozbawił kogoś życia dlatego ucieka.Pamiętacie złodzieja z Bmw który uciekając taranował wszystko na swej drodze?.
po***
po*** 27.04.2021, 15:20
i szczelać w opony!!! tylko nie instrybutor!!!

Pozostałe