Wracamy do sprawy policyjnego pościgu za BMW. Młody kierowca miał odebrane uprawnienia

  • 16.04.2021, 14:19
  • redakcja
Wracamy do sprawy policyjnego pościgu za BMW. Młody kierowca miał odebrane… fot. facebook.com

Podziel się:

Oceń:

14 kwietnia przed godziną 18 w okolicach miejscowości Jabłowo policjanci postanowili zatrzymać do kontroli pojazd osobowy marki BMW. Kierujący - jak się później okazało - 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Mężczyzna znacznie przekraczał dozwoloną prędkość i stwarzał ogromne zagrożenie dla osób postronnych.

Do pościgu włączyło się kilka patroli, które pełniły służbę w pobliżu. 21-latek kierował się w stronę gm. Skórcz. Po kilkunastominutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany, wyciągnięty z samochodu i obezwładniony.
- 21-latek jechał sam, był trzeźwy - mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie. - Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego posiada do lipca 2023 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Tczewie - dodaje oficer prasowy starogardzkiej policji.

Młodemu tczewianinowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności
Zgodnie z art. 178b kk, kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 16.04.2021, 19:17
Policjanci zatrzymali przestępcę Rozumiecie?!!.Ucieczka, jazda z Sądowym Zakazem to przestępstwo,kto tego nie rozumie niech się leczy!.Za niezapięte pasy uprawnień nie zabierają!.Jest całe mnóstwo piratów drogowych, ćpunów, alkoholików którzy zniszczyli komuś życie.
eniy
eniy 16.04.2021, 16:16
Już go kolanem dusi ? Standard . W razie w sie powie ze miał kovida..
Gadaj z *** to cię osra
Gadaj z *** to cię osra 16.04.2021, 18:20
No tak trzeb było rozwinąć czerwony dywan, otworzyć drzwi i zaprosić szanownego jego mościa do radiowozu. A wewnątrz zapytać czy nie aby na pewno temperatura jest dobra, czy wnętrze odpowiada.
Hi
Hi 16.04.2021, 14:44
Do bobruwca nie dojechał :)

Pozostałe