Rozmaitości na skarszewskim targowisku

  • 15.04.2021, 14:45
  • redakcja
Rozmaitości na skarszewskim targowisku

Podziel się:

Targowisko gminne „Mój rynek”, zlokalizowane przy ul. Dworcowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kupujących, jak i sprzedawców. Handlujący chcąc zadowolić swoich klientów wzbogacają swoje stoiska coraz to kolejnymi produktami, co sprawia, że na kramikach roi się od kolorów, smakołyków i nowości. Sprzyja temu również wiosenna aura!

Nowości
We wtorek, 13 kwietnia Bułgarzy wprowadzili na swoje stoisko sprzedaż torebek damskich – to dobra informacja dla wszystkich pań i panów, którzy chcieliby sprawić małą przyjemność swoim małżonkom. Poza galanterią, na pozostałych stoiskach można było oczywiście nabyć odzież – od wzorzystych bluzek czy koszul, po spodnie i spódnice.
 

Gratka dla ogrodników i działkowców
Osoby lubiące otaczać się kwiatami mogły zaopatrzyć się w rozmaite nasiona i cebulki kwiatowe. Na stoisku sprzedawczyni można było nabyć m.in. cebule gladioli zwanej mieczykiem, która w zależności od wyboru, latem kwitnąć będzie odcieniami różu, żółtego, pomarańczu czy fioletu; liliowców – od białych, przez róże, żółcie, aż po intensywne czerwienie i bordo. A także astrów czy dalii, które cieszyć będą oko podobnymi kolorami bujnych kwiatów. Oferta roślin była naprawdę rozmaita! Wszystkie te gatunki sadzimy do gruntu wiosną – od marca do maja, dlatego śpieszcie się z zakupem i czym prędzej odwiedźcie skarszewskie targowisko ;-)

Smakołyki
Na kramikach z artykułami spożywczymi można było nabyć miody – od tych popularnych, jak wielokwiatowy, po nowy w Polsce, rzadko spotykany i popularny, a cieszący się właściwościami leczniczymi – miód nawłociowy – który powstał z nektaru nawłoci pospolitej – wysokiej, wieloletniej rośliny z wiechowatymi, żółtymi kwiatami, która znana jest nam - chociażby z wyglądu - z ogrodów czy łąk. Sprzedawcy oferowali również świeże warzywa (marchew, ziemniaki, cebulę), jaja od gospodarza, słodycze czy ryby.
Na targowisku pojawiają się także sprzedawcy ze świeżym pieczywem, wędlinami, przetworami, itp. Dla każdego coś smacznego!

Ważne informacje dla sprzedawców
Koszt wynajmu powierzchni handlowej dla rolników jest o co najmniej 25 proc. niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty. Można handlować także z ręki, pojemnika lub koszyka, jak i z samochodu (Food Truck) – informuje Administrator Targowiska, którym jest Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Skarszewach. Rezerwacji miejsc można dokonywać pod nr tel. 734 150 271.

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe