110 mandatów od początku kwietnia. Mieszkańcy nie przestrzegają obostrzeń

  • 08.04.2021, 12:08
  • redakcja
110 mandatów od początku kwietnia. Mieszkańcy nie przestrzegają obostrzeń

Podziel się:

Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obowiązkiem nas wszystkich. Wprowadzane zasady bezpieczeństwa i obostrzenia także służą temu celowi. Policjanci z powiatu starogardzkiego codziennie kontrolują, czy mieszkańcy się do nich stosują. Wobec osób naruszających nakazy i zakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów karnych, skierowaniem wniosków do sądu lub pouczeniem. Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

Policjanci z powiatu starogardzkiego codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy oraz osoby odwiedzające nasz region stosują się do obowiązujących przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych. Weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

Policjanci podczas codziennych patroli z innymi służbami sprawdzają placówki handlowe, obiekty gastronomiczne, hotele, siłownie i kluby fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej.

Funkcjonariusze w sytuacjach zgłaszanych im naruszeń obowiązującego reżimu sanitarnego oraz gdy w trakcie służby zaobserwują, że dochodzi do łamania prawa w tym zakresie podejmują interwencje.

Od początku kwietnia br. mundurowi przeprowadzili na terenie powiatu starogardzkiego blisko 170 interwencji, z czego 144 związane były z niestosowaniem się do obowiązku używania maseczki w celu zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo podczas prowadzonych w tym czasie kontroli funkcjonariusze ujawnili 23 przypadki dotyczące nieprzestrzegania obowiązku kwarantanny domowej.

W ramach prowadzonych kontroli i podejmowanych interwencji w okresie od 1 do 7 kwietnia policjanci nałożyli blisko 110 mandatów na osoby niestosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, kolejnych 16 osób pouczyli, a w 35 przypadkach zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

Zwracamy uwagę, że za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy też, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 5000 złotych albo też kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładana przez sanepid.

Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

 

 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe