Covidowa karetka dla Skarszew

  • 07.04.2021, 14:15
  • redakcja
Covidowa karetka dla Skarszew

Podziel się:

Oceń:

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach, Kociewskiego Centrum Zdrowia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach oraz środkom wojewody pomorskiego na terenie Skarszew zostanie zadysponowana tymczasowa karetka z personelem medycznym, co znacznie usprawni transport chorych do szpitala powiatowego.

Karetka finansowana jest ze środków przeznaczonych na walkę z pandemią koronawirusa.
- Dołożymy wspólnie z wojewodą pomorskim, posłem Kazimierzem Smolińskim oraz Starostwem Powiatowym wszelkich starań, aby czas funkcjonowania karetki na terenie naszej gminy był jak najdłuższy, a ostatecznie została z nami na stałe - podkreśla burmistrz Skarszew Jacek Pauli.
- Zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców jest szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa. Dlatego cieszy mnie dodatkowa karetka, która przyjechała do starogardzkiego szpitala, a docelowo trafi do Skarszew. Zgodnie z umową podpisaną przez wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha uruchomiono w naszym powiecie dodatkowy zespół ratownictwa medycznego - zaznaczył starosta starogardzki Kazimierz Chyła.

 

_redakcja

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kalibaba
kalibaba 13.04.2021, 11:00
europoseł "obatel" z pisu odda ukradzione pieniądze do europarlamentu , bo to wstyd , hańba i ujma dla wszystkich polaków , czy w pisie to norma i mu się należało...
bezpartyjny
bezpartyjny 13.04.2021, 13:37
a co na to prezio jarek , który obiecał najpierw pilnować swoich i ich rozliczać , gdyż do polityki nie idzie się dla pieniędzy , jednak w pisie są wyjątki...
fachura
fachura 12.04.2021, 12:57
Smoliński to ten co "załatwił" most w Tczewie?
mejster
mejster 12.04.2021, 13:14
nie tylko , nam z kiljanem załatwił obwodnicę , albo raczej to , że jej nie ma , ot politruki od siedmiu boleści !!!
ala
ala 12.04.2021, 13:22
wieczne pływaki i obiecywacze , a ludzie dają się nabrać i na nich glosują...
KAŚKA
KAŚKA 09.04.2021, 21:44
Ta strona to dno. Znowu Policjanci w slamsach. Te zdjęcie widziałam pół roku temu w tych wiadomościach. Czyli KOCIEWIAK. Tragedia. i SYF I TOTALNE DNO.
obywatel
obywatel 09.04.2021, 22:01
Kaska ale ty to pewnie blondi jesteś :) . W większości nie tylko tu zdjęcia są wstawiane jako poglądowe do artykułów jako tło. Skoro jest coś o policji to zdjęcie radiowozu lub policjantów wstawiają. Mnie śmieszy co innego że niby tak mandaty za brak maseczek - ciekawe gdzie ? W Starogardzie mijam wiele osób zwłaszcza małolatów którzy jak się domyślam są zwolnieni z noszenia maseczek bo są niepełnosprawni intelektualnie :)))
wanda
wanda 09.04.2021, 21:22
ciekawe , kto kieruje starogardzkim pisem po kilianie ???
smutna prawda
smutna prawda 12.04.2021, 13:03
Dlaczego pisior musi być w ruchu? Żeby mu beton nie zastygł.
kocio-mocio
kocio-mocio 11.04.2021, 08:07
to dopiero błazenada , pisiory won z polityki
księgowy
księgowy 12.04.2021, 11:55
najlepszy asior pisowski "obatel" , ma do zwrotu unii 100000 euro , to złodziejskie jaja i skandal , co na to jarosław zawsze dziewica kłamczyński ???
gandalf
gandalf 12.04.2021, 12:56
wstyd na całą europę , ilu takich czarneckich jeszcze jest w pisie ?????
Czytelnik
Czytelnik 11.04.2021, 11:23
Trochę kultury kocio-mocio.Pan Burmistrz jest doradcą Prezydenta,Pan Smoliński ma biuro poselskie w Skarszewach.Pan Smoliński oraz Pan Płażyński mają Asystentów ze Skarszew.Do tego możliwe że Pan Kucharczyk będzie startował na Prezydenta Miasta, dobra zmiana w całej Polsce czas się przyzwyczaić.
...
... 12.04.2021, 12:59
... mają za pieniądze podatników.
julia
julia 11.04.2021, 12:20
pochwalcie się ile z własnych kieszeni daliście na zbożny cel , cudze środki latwo jest wydawać , o darmowej reklamie nie wspomnę ...
*****PO
*****PO 12.04.2021, 14:47
A ile z twojej kieszeni na to poszło,debilko?
respirator
respirator 12.04.2021, 12:39
chcieli znowu błysnąć , a wyszło jak zawsze , śmiech przez łzy ...
czytelnik
czytelnik 11.04.2021, 12:11
totalna mierność i nicość...
*****PO
*****PO 12.04.2021, 14:48
Totalna"" mierność",to ty ,trollu!
Elza
Elza 11.04.2021, 14:17
Kocham tę waszą Parafiańszczyznę oraz dwulicowość. Oficjalnie zachwalać to co poczyna władza kościelna oraz państwowa niższego szczebla, a nieoficjalnie wśród sprawdzonych znajomych lub na anonimowych forach krytykować wszystko.
....
.... 09.04.2021, 19:14
Zakup karetki to w czasie "rządów" PiS to niezwykłe wydarzenie. Do tej pory kupowali tylko "suki" dla milicji.
Andrzej
Andrzej 08.04.2021, 10:54
Czy ta hala sportowa, wybudowana na kredyt zarabia teraz na siebie?, może ją przekształcić na szpital covidowy?.Basen też im się marzy, ciekawe o ile podatki pójdą w górę.Żeby się nie okazało,że miasto zostanie z długami, i nagle pojawi się inwestor który to kupi.Co dalej kort tenisowy, pole golfowe?
senior
senior 09.04.2021, 01:31
Lepiej siedż cicho jak masz pieprzyć głupoty ,pochwal się lepiej ile podatku odprowadzasz do gminy z firmy której jesteś właścicielem podejrzewam że chłepczesz mamrota koło Pola
Karolina
Karolina 09.04.2021, 10:06
Słuchaj senior w pewnym wieku ludzie nie powinni publicznie się wypowiadać ani głosować, bo dopada ich demencja starcza a podobno po covidzie mózg nie funkcjonuje jak należy.Twoim zdaniem trzeba być właścicielem firmy żeby płacić podatki do gminy, albo menelem stojącym z winem pod Polo?.Widać,że nie szanujesz innych a słoma ci z butów wystaje.menele stoją pod Polo, w klatkach budynków i to w centrum oraz na przystankach to ta dobra zmiana.Co miesiąc Osp rozdaje żywność i wtedy można zobaczyć zdrowych uzależnionych , tych samych osobników obojga płci których utrzymujemy z podatków.Żywność zamieniana jest na alkohol lub traktowana jako zagrycha .
AA
AA 08.04.2021, 08:20
No i jest okazja,żeby zrobić grupowe zdjęcie ? A gdzie jest wicestarosta i etatowa konkolewska ?
Patrząc na to foto to nasuwa się pytanie,gdzie był w tym ubraniu starosta ?
Kopał kartofle ?
Wyborca
Wyborca 08.04.2021, 11:21
Przyglądam sie i nie mogę uwierzyć.
Ewidentnie ma brudną kurtkę i pogniecione spodnie.
Brak słów i to osoba publiczna ?
kaziuk
kaziuk 11.04.2021, 11:47
co zarejestrował alkomat ???
Rudy
Rudy 13.04.2021, 15:50
A jak myślisz ? Według mnie to hipokryzja jakich mało,akceptowanie chlania w pracy.
u
u 07.04.2021, 23:07
"Karetka finansowana jest ze środków przeznaczonych na walkę z pandemią koronawirusa." Czyli z naszych pieniędzy.
Kowidowa karetka żenada, a do mojej sąsiadki te pasożyty nie chcieli przyjechać jak miała duszności, bóle głowy i brak smaku. Kazali samej przyjechać A ciekawe ku*** jak miała przyjechać jak miała duże podejrzenie Srovida ? Autobusem przyjechać i wszystkich zarażać czy jak ? A w telewizji pier**** że trzeba dzwonić jak się tylko ma jakiekolwiek obawy a lekarze i personelik medyczny ma to w du***.
Goc
Goc 08.04.2021, 17:42
WOW, ale inteligenta i mądra wypowiedz. Jeden anonimowy idiota i 12 kretynów lakujących tą wypowiedz idealnie odzwierciedla stopień wykształcenia społeczeństwa.

Swoją drogą, gdyby szanowny anonim oglądał tv wiedziałby, że karetki jeżdżą do ciężkich stanów i często stoją pod szpitalami po kilka godzin.
Mania
Mania 09.04.2021, 02:39
Drogi Euklidesie, a co w Jego wypowiedzi jest nie tak ?
Polacy płacą horrendalnie wysokie podatki na ten cały burdel, więc informacja, że jest nowa karetka tylko dla wybranej grupy chorych irytuje co niektórych, w tym też mnie!
Karetki jeżdżą do ciężkich stanów tak ?
Cytat ze strony rządowej:
"Twój stan jest ciężki? Nie czekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999 i uprzedź, że możesz mieć koronawirusa. "
A teraz przypadek mojej sąsiadki. Bardzo źle się czuła (klasyczne objawy covida) dzwoni i prosi o karetkę lub kogoś kto mógłby ją zbadać. Dostaje odpowiedź, że nie przyjadą ma się upewnić, że tego covida ma i zrobić test. Dzwoni do swojego lekarza rodzinnego, lecz ten nie odbiera, dzwoni pół dnia do przychodni, gdzie jest 17 w kolejce. Stan coraz bardziej jej się pogarsza, więc już z zawrotami mocnymi głowy ponownie dzwoni do szpitala i podaje opis sytuacji, a te głąby nadal, że to nie jest stan zagrożenia życia! Napiszę tylko tyle.
Kobieta 66 lat już od 2 tygodni nie żyje. I nie pytajcie co wpisano jej jako przyczynę zgonu.
Jurek
Jurek 08.04.2021, 08:36
Czasem jak czytam komentarze w których ludzie dziękują osobom które utrzymują ze swoich podatków za coś co zrobili za pieniądze podatnika to brak słów.Dzięki współpracy wyżej wymienionych a gdzie tutaj jesteś ty czy ja którzy finansujemy to wszystko?.Skarszewy już dawno miały mieć karetkę i to na stałe, bo to nie tylko miasto ale i gmina.Ktoś przeglądał ile mają zasiadający w radach nadzorczych, ile kasy płynie na fundacje Ojca Profesora, i te majątki jednej osoby których się dorobił uczciwą pracą.Zaskoczę cię czytelniku,nie sympatyzuje z żadną opcją polityczną.
Wiolka
Wiolka 08.04.2021, 00:27
Za karetkę to należy podziękować podatnikom, bo to dzięki ich pracy !!.

Pozostałe