Kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych kioskach!

  • 07.04.2021, 04:25
  • redakcja
Kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Ciągnął psa za samochodem. Były senator Waldemar B. z zarzutami - Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 61-letniego Waldemara B., mieszkańca powiatu kościerskiego, który podejrzewany jest o znęcanie się nad psem. Do policjantów trafiło nagranie, na którym widać jak mężczyzna ciągnie za swoim pojazdem przyczepione do haka samochodu zwierzę. Mundurowi na jednej z posesji podczas przeszukania znaleźli truchło zwierzęcia, które zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Mężczyzna został zatrzymany. W piątek Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie złożyła do sądu wniosek o areszt tymczasowy. Sąd nie przychylił się do wniosku i wypuścił Waldemara B. na wolność. 61-latek nie przyznaje się do winy. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek zatrzymany. Był dilerem?! - Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 19-latka, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna ukrywał narkotyki w piwnicy. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Był poszukiwany. Wpadł, bo nie miał maski - Dzielnicowi z gdańskiej policji podczas służby obchodowej zatrzymali 23-latka, który był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, ponieważ nie przestrzegał obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Podczas kontroli mundurowi ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, które miał przy sobie.

Zniszczył auto... z miłości - Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanego pojazdu. 21-latek przebił 4 opony, urwał lusterko oraz porysował karoserię. Jak tłumaczył śledczym, uczynił to z miłości, do swojej konkubiny, która obecnie układa sobie życie z innym partnerem.

Bliżej realizacji obwodnicy Starogardu Gdańskiego na DK22 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do Urzędu Gminy Starogard Gdański wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy miasta. To kolejny krok do powstania trasy, która jest przygotowywana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

UWAGA! Utrudnienia w centrum miasta - We wtorek zmieniła się organizacja ruchu w obrębie ulic Tczewskiej, Kanałowej i Sobieskiego. Zamknięty został przejazd przez skrzyżowanie tych ulic przy Młynach. Ruch odbywać się będzie okrężnie ulicami Tczewską i Sobieskiego w stronę Unii Europejskiej. Prawa część ulicy Kanałowej od wyjazdu z ulicy Podgórnej będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Święta inne niż zwykle - Tegoroczna Wielkanoc wypadła w pierwszym tygodniu kwietnia. Już pierwszego dnia miesiąca rozpoczęło się Triduum Paschalne, które jest dla katolików najważniejszym wydarzeniem w roku. To przypomnienie i celebracja męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na pandemie koronawirusa, katolicy przeżywali święta w sposób szczególny. Zobaczcie fotorelację z kościołów diecezji pelplińskiej w powiecie starogardzkim.

Sezon motocyklowy rozpoczęty - Sezon motocyklowy rozpoczął się już na dobre. Odnotowano już pierwsze wypadki z udziałem cyklistów. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim dostosowywanie prędkości do warunków ruchu. Aby nie stać się sprawcą wypadku drogowego musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze.

Oluś przyjął terapię genową! - Po wielu miesiącach trudnej walki o zdobycie ogromnych pieniędzy, 31 marca Oluś z Czarnej Wody otrzymał terapię genową - najdroższy lek świata! - Nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia! Nasza radość nie ma granic! To Wy daliście mu szansę na zdrowie i lepsze życie. Nigdy Wam tego nie zapomnimy, dobrzy ludzie - mówią przeszczęśliwi rodzice chłopca.

16. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II - 2 kwietnia 2005 roku świat obiegła smutna wiadomość. O godzinie 21.37 serce naszego rodaka przestało bić. Choć wszyscy spodziewali się, że dni Ojca Świętego są policzone, wierni nie ustawali w czuwaniu i modlitwie. W chwili śmierci plac św. Piotra w Rzymie wypełniony był tysiącami pielgrzymów z całego świata. „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi” - powtarzał Jan Paweł II, jednocząc narody i pokolenia. Jego pontyfikat pokochali wierzący i niewierzący w Chrystusa. Choć od 16 lat pielgrzymuje w niebie, jego nauki wciąż pozostają aktualne.

44 lata służby Hugona Bielińskiegow OSP Ocypel - Zakończenie służby w ochronie przeciwpożarowej jest wydarzeniem szczególnym w życiu zawodowym i osobistym każdego strażaka. 25 marca wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek złożył podziękowania na ręce Hugona Bielińskiego, który po 44 latach zakończył służbę jako naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocyplu. W uroczystym pożegnaniu uczestniczyła także sołtys Ocypla Barbara Dittmer, a także druhowie OSP Ocypel: prezes - Łukasz Gaszkowski, nowy naczelnik - Kamil Lewandowski oraz skarbnik - Marek Kwaśniewski.

Morsy posprzątały las - W ostatnią niedzielę marca Morsy Zblewo posprzątały lasy nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole. To właśnie nad tym jeziorem przez cały sezon Morsy spotykają się i organizują nie tylko wspólne morsowanie, ale także inne aktywności i wydarzenia.

Nielegalna dyskoteka zamiast zajęć tanecznych - Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczne. Potańcówka została zorganizowana w wynajętym lokalu w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Policjanci wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych. Mundurowi zabezpieczyli również alkohol, który był podawany w czasie imprezy bez wymaganej koncesji. Zebrany podczas kontroli materiał dowodowy pozwoli na wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec organizatora oraz osób przebywających w lokalu.

Zaginął 15- letni Błażej - Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim prowadzą poszukiwania opiekuńcze za 15-letnim Błażejem Czubą, który uciekł z domu i unika kontaktu z bliskimi.

Prezes TBS przeszedł na emeryturę - 31 marca prezes zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego Andrzej Karasek przeszedł na emeryturę. Dzień wcześniej pożegnali go prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Covidowa karetka dla Skarszew - Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach, Kociewskiego Centrum Zdrowia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach oraz środkom wojewody pomorskiego na terenie Skarszew zostanie zadysponowana tymczasowa karetka z personelem medycznym, co znacznie usprawni transport chorych do szpitala powiatowego.

Wsparcie dla niesłyszących - Ponad 9000 zł wsparcia od prezydenta miasta Janusza Stankowiaka otrzymał Polski Związek Głuchych Oddział Pomorski. Pieniądze te mają wesprzeć osoby niesłyszące z naszego miasta, które na co dzień zmagają się ze swoją niepełnosprawnością.

Ruszyły zapisy do konkursów dla KGW - Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe