WAŻNE: Ciągnął psa za samochodem. Były senator PiS i fundator pomnika w Starogardzie zatrzymany

  • 02.04.2021, 11:12
  • redakcja
WAŻNE: Ciągnął psa za samochodem. Były senator PiS i fundator pomnika w Starogardzie zatrzymany fot. Facebook.com Waldemar B.

Podziel się:

Waldemar B., były senator PiS z Kaszub został zatrzymany przez policję. Mężczyzna przywiązał psa do haka swojego pojazdu i ruszył. Prokuratura zabezpieczyła nagranie z wideorejestratora pojazdu jadącego z tyłu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w powiecie kościerskim. Kierowca, który był świadkiem zdarzenia, powiadomił o zajściu policję. Funkcjonariusze szybko ustalili do kogo należy zarejestrowany na nagraniu wideorejestratora SUV.

W czwartek policjanci razem z przedstawicielami OTOZ Animals zapukali do drzwi byłego senatora PiS Waldemara B.
61-letni mężczyzna tłumaczył, że pies uciekł z posesji. Został odnaleziony i przyczepiony za smycz do haka samochodu i doprowadzony na posesję.
Zatrzymany mężczyzna myślał, że pies biegł swobodnie za autem.
Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

- Policjanci z Kościerzyny otrzymali film od jednego z kierowców, który kamerą samochodową, nagrał jak mężczyzna, ciągnie zwierzę, przywiązane do haka w samochodzie. Policjanci z Kościerzyny od razu zajęli się sprawą i bardzo szybko ustalili tożsamość kierowcy tego samochodu, a jednocześnie właściciela psa. 61- letni mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci zabezpieczyli również psa należącego do zatrzymanego mężczyzny, który trafił pod opiekę pracowników schroniska. Zabezpieczone zwierzę nie miało jednak żadnych obrażeń. Policjanci zaczęli weryfikować kolejne zdobyte w tej sprawie informacje i w trakcie pracy nad sprawą na jednej z posesji podczas przeszukań znaleźli i zabezpieczyli truchło psa, które zostało przekazane do badań sekcyjnych. Policjanci weryfikują, czy znalezione ciało zwierzęcia jest tym, które zostało zarejestrowane na zabezpieczonym nagraniu. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury - informują mundurowi z kościerskiej policji.

Waldemar B. był senatorem w latach 2015 - 2019. Dostał się do izby wyższej Parlamentu z listy PiS. W dużej mierze stało się to dzięki głosom oddanym przez mieszkańców powiatu kartuskiego. W połowie 2019 roku został wyrzucony z partii,  a rok wcześniej zawieszony w prawach członka za opublikowanie w sieci materiałów antysemickich.
W 2019 roku był w Starogardzie fundatorem pomnika z okazji 1053. rocznicy Chrztu Polski.

 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe