Policjanci kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają zasady reżimu sanitarnego

  • 29.03.2021, 14:50
  • redakcja
Policjanci kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają zasady reżimu sanitarnego

Podziel się:

Tylko podczas minionego weekendu starogardzcy policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mundurowi nałożyli blisko 70 mandatów oraz skierowali do sądu kilka wniosków o ukaranie. Jak widać mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i narażają siebie oraz innych na ryzyko zarażenia. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego.

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.  Niestety, wśród nas są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. W celu niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się wirusa obowiązkiem nas wszystkich jest przestrzeganie wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego.

Niestety, jak pokazują statystyki, tylko podczas minionego weekendu starogardzcy policjanci ujawnili 73 przypadki dotyczące niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na osoby, które dopuściły się tego wykroczenia, mundurowi nałożyli 69 mandatów karnych. Wobec 4 osób skierowano do sądu wnioski o ukaranie. Niezależnie od tego, policjanci przekazują również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich osób o przestrzeganie obowiązujących zasad. Policjanci codziennie kontrolują miejsca, w których mogą się gromadzić mieszkańcy – parki, bulwary, targowisko miejskie oraz tereny zielone. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących w związku ze stanem epidemii wytycznych, musimy liczyć się z możliwością nałożenia na nas kar finansowych.

 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe