Mercedes Bronto z OSP Zblewo przeszedł kapitalny remont [FOTO]

  • 04.03.2021, 10:35
  • redakcja
Mercedes Bronto z OSP Zblewo przeszedł kapitalny remont [FOTO] OSP Zblewo

Podziel się:

Oceń:

Po około 7 miesiącach do podziału bojowego wrócił odnowiony Ciężki Samochód Ratownictwa Technicznego - Mercedes Bronto. Dzięki staraniom ochotników ze Zblewa pojazd otrzymał drugie życie. Co ważne, jest to jedyny taki pojazd w całym powiecie starogardzkim. - Jest niezawodny i sprawdza się w każdych warunkach - przyznają strażacy.

Dobiegł końca długi i żmudny proces renowacji niezastąpionego Ciężkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego - Mercedesa Bronto, który od około dekady służy w szeregach OSP Zblewo.
- Dzięki zaangażowaniu władz gminy z panem wójtem Arturem Heroldem na czele, naszym kierowcom etatowym Dastinowi oraz Adrianowi, członkom naszej jednostki, jak również naszym niezawodnym sponsorom i wszystkim przyjaciołom udało się przeprowadzić konserwację oraz renowację „Bronciaka” - mówią strażacy ze Zblewa. - Było to niezbędne w celu utrzymania gotowości operacyjnej auta, które pomimo swego wieku nadal okazuje się niezastąpione w sytuacjach kryzysowych - dodają.

Wóz do zadań specjalnych
Remont pojazdu trwał około 7 miesięcy i pochłonął 70 tys. zł. Druhowie pozyskali wszystkie środki w ramach darowizn.  
- Mercedes został wyszlifowany, wypiaskowany i polakierowany. Kapitalny remont przeszedł również HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy - przyp. red.). Pojazd służy w plutonie "Katastrofa" i wykorzystywany jest głównie do wypadków komunikacyjnych, ale bez problemów podniesie kłodę drewna, czy - w sytuacji zagrożenia życia - przewróconą ciężarówkę - mówi nam dh Dastin Sobiechowski, etatowy kierowca, konserwator i mechanik w OSP Zblewo. - Na pojeździe zamontowany jest generator prądu o dużej mocy, który niejednokrotnie wykorzystywany był m.in. do zasilania szpitala podczas awarii prądu, gdzie sprawdził się doskonale - podkreśla nasz rozmówca.
Pojazd pozyskany został z JRG 1 Gdańsk około 10 lat temu. W zamian strażacy ze Zblewa oddali wóz marki International.
- Mercedesy Bronto służą głównie w Państwowej Straży Pożarnej. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną jednostką OSP, która może pochwalić się takim pojazdem. Bronto wyjeżdża do zdarzeń niemal co drugi dzień. Liczymy, że zostanie z nami na dłużej - podsumowuje dh Dastin Sobiechowski.

Dbałość o detale
Trzeba przyznać, że odnowiony pojazd wygląda imponująco i robi niesamowite wrażenie. Druhowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki ich staraniom i zaangażowani pojazd będzie mógł służyć w szeregach OSP Zblewo jeszcze przez długie lata.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Goc
Goc 05.03.2021, 13:16
WOW, ale wydarzenie. Jakby udało się rozszczepić atom.

P.s. w wielu państwach zachidniej Europy OSP Zblewo dostałoby nowy pojazd, a ten oddany bylby do innej remizy. I tak to powinno wygladac.
optymista
optymista 05.03.2021, 17:13
Byłby oddany do innej remizy i nadal wymagałby remontu. Teraz jest po remoncie i jest perełką w całym powiecie. Strażacy mieli zapał i zrobili, a ty tylko gadasz zamiast zrobić coś bezinteresownie.

Pozostałe