Uciekał przed policją przez dwa powiaty

  • 03.03.2021, 12:12
  • redakcja
Uciekał przed policją przez dwa powiaty

Podziel się:

Oceń:

25 lutego policjanci z Czerska postanowili zatrzymać do kontroli drogowej mężczyznę podejrzanego o wyłudzenia. Kierujący osobową kią zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Sprawca uciekał droga krajową nr 22 w kierunku Starogardu. W miejscowości Czarna Woda doszło do kolizji, podczas której mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Mieszkaniec Bydgoszczy wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci z Czerska na gorącym uczynku zatrzymali dwóch bydgoszczan, którzy wyłudzali sprzęt elektroniczny od operatorów telekomunikacyjnych. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek policjantów wobec jednego z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, a wobec drugiego – dozór policyjny. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Szybkie działanie
Dzięki szybkim działaniom policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 36-letniego bydgoszczanina, który zaledwie zdążył podpisać umowę i właśnie odbierał sprzęt.
W międzyczasie funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna miał wspólnika poruszającego się pojazdem marki Kia na warszawskich numerach rejestracyjnych. Stróże prawa zauważyli wskazane auto na drodze krajowej i podjęli próbę zatrzymania. Ostatecznie drugi ze sprawców został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu, prowadzonego na terenie dwóch powiatów.

Nie unikną odpowiedzialności
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mieszkańcom Bydgoszczy zarzuty dotyczące oszustw, a wobec kierującego Kią, również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za oszustwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8, natomiast niezatrzymanie się do kontroli zagrożone jest karą więzienia do 5 lat.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolek
Karolek 04.03.2021, 22:44
Kiją? Może kijem :) hahahah

Pozostałe