Wyrzucał śmieci do rzeki. Został nagrany. Karma szybko do niego wróciła [NAGRANIE]

  • 01.03.2021, 14:18
  • redakcja
Wyrzucał śmieci do rzeki. Został nagrany. Karma szybko do niego wróciła [NAGRANIE]

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego ustalili personalia mężczyzny, który wyrzucał do rzeki worki ze śmieciami. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, a sprawca tego wykroczenia został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 500 zł. Sprawa jest bulwersująca, dlatego mundurowi postanowili opublikować nagranie w sieci.

Pod koniec stycznia br. policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Urzędu Gminny w Starogardzie Gdańskim o zaśmiecaniu rzeki. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wizerunek sprawcy zarejestrowała ukryta foto pułapka. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o wykroczeniu. Na przekazanym policji materiale wideo, widać mężczyznę, który wyciąga z bagażnika samochodu żółte worki i rzuca nimi w kierunku rzeki.

Mężczyzna, który poruszał się autem na tczewskich numerach rejestracyjnych, aby pozbyć się śmieci, wywiózł  je do sąsiedniego powiatu.  Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów. Sprawca został namierzony, a policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Nie jest to jedyny taki przypadek. Mundurowi często spotykają się z podobnymi sytuacjami, dlatego policjanci, aby walczyć z tym procederem, często współpracują z innymi służbami. W ramach wspólnych patroli np. ze strażnikami leśnymi, funkcjonariusze kontrolują lasy oraz podejmują działania mające na celu wyeliminowanie tego zjawiska.

Pamiętajmy o tym, że dzikie wysypiska śmieci, na które trafiają zarówno odpady z gospodarstw domowych, materiały budowlane, zużyty sprzęt AGD, jak również podzespoły samochodowe, niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego, od pożarów lasów począwszy, a skończywszy na skażeniu gleby czy zagrożeniu dla życia zwierząt.

Osoby, które są świadkami wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach, powinny poinformować o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę Policji. Należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce np. tablicę rejestracyjną samochodu. Pomocne może okazać się również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można zgłaszać Policji za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Właściwe postępowanie z odpadami, zgodne z obowiązującymi przepisami ma na celu nie tylko dbałość o środowisko, ale również troskę o zdrowe warunki życia dla wszystkich mieszkańców

_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Matylda
Matylda 05.03.2021, 21:28
Jednego nie rozumiem . Mieszkam na wsi. Moim powiatowym miastem jest Starogard. Tczew odwiedzam równie często. Dla mnie oby miasta są bardzo ładne . Co do osób , które zaśmiecają nasz kraj..za bardzo się z nimi patyczkujecie l.za małe kary dajecie.
Kociewianka
Kociewianka 05.03.2021, 21:23
Czas zrobić porządek z takimi osobami , które zaśmiecają nasze , wspólne środowisko. Za coś takiego ; sprzątanie miasta co najmniej raz w tygodniu , zdjęcie ,,śmieciarza'' we wszystkich gazetach , solidna kara i napiętnowanie. Odechce się ,,brudasom '' robić takie rzeczy.
Kajakarz
Kajakarz 03.03.2021, 18:33
500zł. Kara taka że z nóg zwala i... zachęca do dalszego wysypywania śmieci do lasu
adamek
adamek 03.03.2021, 18:30
Ale bym mu dowalił. Aż by mu buty spadły ze śmierdzących nóg. Dowalić gnojowi i to porządnie zabrać auto bo to przedmiot przestępstwa. niech z buta *** chodzi i śmieci wrzuca do swojego pojemnika. SZMACIARZ JAKICH MALO. ŚMIERDZIEL DOWALIĆ GNOJOWI Z GRUBEJ RURY..
Gość
Gość 02.03.2021, 17:20
Wstyd nie tylko dla niego, ale dla Tczewa.Tak sie ze Starogardu nasmiewaja, a miasto oni zasmiecaja.Kara pieniezna jest smieszna.Powinien na odcinku paru kilometrow wyczyscic brzegi rzeki.
Karol
Karol 02.03.2021, 18:47
Starogard ma wśród swoich takich co zakładają fikcyjne konta, piszą że w mieście ubóstwo, brud i to oni ośmieszają nie tylko siebie ale przede wszystkich mieszkańców tylko po co?, czyżby ktoś myśli że byłby lepszym włodarzem?.
KAŚKA
KAŚKA 03.03.2021, 18:35
TY CHYBA MASZ COŚ Z DEKLEM. POWINIENEŚ JECHAĆ DO NASZEGO WARIATKOWA SIĘ LECZYĆ.
Gość
Gość 03.03.2021, 19:36
Oj Kaśka Kaśka, nie umiesz podjąć merytorycznej rozmowy, wysyłasz do wariatkowa, które jak widać nie wyleczyło ciebie.Kulturalny człowiek podaje argumenty a nie obraża!.
tt
tt 03.03.2021, 19:43
argumenty - napisz jakie podałeś ? Coś mi się wydaje że jesteś kimś z budynku o czerwonej cegle mieszczącym się przy Gdańskiej
Weronika
Weronika 03.03.2021, 20:12
Nie zgadzasz się ze szkalowaniem własnego miasta to musisz być związany-związana z Urzędem Miasta lub jakąś opcją Gratuluje Myślenia!.Podobno Covid wpływa na pracę mózgu proponuje zrobić testy!.
karniak
karniak 02.03.2021, 08:51
sprawdzić czy ma umowę na wywóz śmieci w miejscu zamieszkania i jak nie to do...olić kilka lat wstecz z odsetkami a nie 500 zł śmiech.
o
o 01.03.2021, 17:27
Dali mu penset mandatu a zaraz na konto mu wpłynęło kolejne penset , że niby na dziecko.
jarek
jarek 01.03.2021, 17:23
Polecam popływać kajakiem po rzekach Kociewia.Wszędzie worki ze śmieciami a na brzegach nic lepiej!.Dla takich bydlaków zero anonimowości!.
Kros
Kros 01.03.2021, 16:04
Dobrze mówisz Kazik, na Rynek i do słupa z mendą
Kazik
Kazik 01.03.2021, 16:02
Na Rynek, przywiązać do słupa i niech każdy kto przejdzie widzi, opluje, w morde strzeli i co tam jeszcze chce. Takiego idiotę powinno się upublicznić, żeby każdy widział mendę j....
mk
mk 01.03.2021, 15:47
za karę powinien swoim samochodem zbierać śmieci. co za debil powinni ujawniać personalia
Euzebiusz P.
Euzebiusz P. 01.03.2021, 14:33
500 zł za zaśmiecanie?! Mogli mu jeszcze *** dać! Niech śmieć publicznie godziny odrabia zamiatając ulice w kamizelce "wyrzucałem śmieci do lasu"!

Pozostałe