Trwają prace na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 224 i 222 w Godziszewie

  • 20.02.2021, 07:50
  • redakcja
Trwają prace na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 224 i 222 w Godziszewie

Podziel się:

Oceń:

W Godziszewie trwa realizacja I etapu rozbudowy dróg wojewódzkich nr 222 i nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie. I etap dotyczy Godziszewa, a obecnie prowadzone są prace związane m.in. z rozbiórką budynków i innych obiektów kolidujących z inwestycją.

Długość rozbudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 222 to około 0,4 km w miejscowości Godziszewo, natomiast długość rozbudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 224 to około 1,3 km.
- Dzięki rozbudowie Godziszewo będzie bezpieczniejsze zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Stanie się to realne m.in. poprzez: poszerzenie jezdni do 7 m, przebudowę poboczy, rozbudowę i przebudowę skrzyżowań, powstaną też odpowiednie zatoki autobusowe, wyspy kanalizujące ruch, przejścia dla pieszych, azyle, chodniki oraz ciągi rowerowe i pieszo-rowerowe, nie zapomniano również o budowie i przebudowie oświetlenia drogowego oraz zjazdów - informują władze gminy Skarszewy.

Tymczasowa organizacja ruchu
Jak się dowiedzieliśmy, w związku z przebudową obiektu mostowego w Godziszewie, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Pojazdy zostaną skierowane na objazd lokalnymi drogami, a ruch odbywać się będzie wahadłowo.
- Zgodnie z deklaracją wykonawcy 2 grudnia rozpoczyna się rozbiórka budynków kolidujących z zakresem ww. Zadania. W związku z przebudową obiektu mostowego w miejscowości Godziszewo na początku przyszłego roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jak zapewnia Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.
Jak zapewnia zastępca dyrektora ds. inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Anna Mątewska, prace nie utrudnią przejazdu służbom ratunkowym, czy komunikacji miejskiej. Zachowany zostanie również dojazd do posesji.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, iż zakończenie robót zaplanowano na maj 2022 r.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe