Poznaliśmy wyniki Barometru lokalnego Gazety Kociewskiej

  • 19.02.2021, 13:26 (aktualizacja 23.02.2021, 13:37)
  • redakcja
Poznaliśmy wyniki  Barometru lokalnego Gazety Kociewskiej

Podziel się:

Oceń:

Zakończyliśmy już zbieranie ankiet oraz analizowanie ich wyników, w ramach tzw. Barometru lokalnego Gazety Kociewskiej, w którym badaliśmy preferencje starogardzian dotyczące stosunku do własnego miejsca zamieszkania i otoczenia. Badanie wykazało czy w jakim stopniu jesteśmy zadowoleni z mieszkania w Starogardzie Gd., co byśmy chętnie zmienili.

Na pytanie czy jest Pan/i zadowolona z mieszkania w gminie: 32,4 proc. mieszkańców odpowiedziało – raczej tak, a 32,4 proc. - zdecydowanie tak. Raczej nie – udzieliło 11,8 proc., zdecydowanie nie – 20,6 proc.

Równie kluczowe odpowiedzi dotyczyły chęci ew. przeprowadzki poza granice gminy. I tak:

aż 20,6 proc. odpowiedziało - zdecydowanie tak, 11,8 proc. - raczej tak. Oznacza to, że ok. 32 proc. mieszkańców chętnie wyprowadziło by się ze Starogardu Gd. Ponad połowa respondentów chętnie dalej mieszkałaby na terenie gminy. Niewątpliwie jest to pozytywna informacja obrazująca fakt, że ponad połowa mieszkańców jest zadowolona z mieszkania w Starogardzie Gd.

 

Poprosiliśmy też respondentów o wypowiedzenie się na temat swojego zainteresowania sprawami lokalnymi. I tak, zdecydowanie interesuje się tym co dzieje się w mieście 61,8 proc. ankietowanych, z kolei raczej tak – 32,4 proc. Oznacza to, że zainteresowanie sprawami miasta wykazało prawie 94,2 proc. respondentów. Ułamki procenta stanowią osoby, których nie interesują lokalne sprawy.

 

 

"Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych,

które jest partnerem projektu "InForMe 2.0 - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 "Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."

_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe