Napad na jubilera w Gdańsku. Policja publikuje zdjęcia sprawców [FOTO, FILM]

  • 23.01.2021, 22:35
  • redakcja
Napad na jubilera w Gdańsku. Policja publikuje zdjęcia sprawców [FOTO, FILM]

Podziel się:

Oceń:

Policjanci poszukują sprawców napadu na sklep jubilerski do którego doszło wczoraj przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Policjanci cały czas analizują i zabezpieczają zdobyte zapisy z kamer monitoringów. Na części z nich policjanci zabezpieczyli wizerunki podejrzewanych o to przestępstwo osób.
Wczoraj  policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu. Na miejsce oficer dyżurny skierował policjantów z grupy dochodzeniowo- śledczej, kryminalnych, oraz policjantów z prewencji, którzy zabezpieczali miejsce przestępstwa. Z informacji, które mają policjanci, wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli. 
Policjanci poszukują trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta. Policjanci cały czas szukają wizerunków osób na zapisach kamer z monitoringów, część z nich została już przeanalizowana i policjanci znaleźli na nich wizerunki trzech osób:
 
Osoba nr 1 wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka ,ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki. 
Osoba nr 2 Sylwetka wskazująca na mężczyznę , wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna)  z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem. 
Osoba nr 3 sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos- kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.
 
Policjanci typują sprawców tego przestępstwa. Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa. Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców.
Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres [email protected]. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.
 


 
_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SebA
SebA 25.01.2021, 11:46
Jeśli taki monitoring ma jubiler ... to ja gratuluje zabezpieczenia. Normalnie ustawka albo co. No nie wierzę. Mój dron ma jakość filmów 4K i aparat 48 Mp a służy do zabawy .
didi
didi 24.01.2021, 01:29
Po prostu płakać się chce ze śmiechu widząc to wszystko.
Jakość nagrań z monitoringu jest po prostu TRAGICZNA. Jubiler tak dla o swój drogi asortyment instalując tam taki SZROT ?
Lepsze kamery były w 2000 roku w mojej szkole.
Opis rabusiów też świetny.
"Sylwetka wskazująca na mężczyznę"

Ja proponuję jeszcze dokładniej:
Opis 1 osoby. Prawdopodobnie człowiek, wzrost między 150-200 cm. Waga między 50-100 kg. Mówiła po polsku więc duża szansa, że jest Polakiem, ale może też być Nigeryjczykiem. Miał kurtkę więc kolor skóry biały lub czarny. Wiek od 20-50 lat. Dodatkowe informację: potrafi jeździć na rowerze.

A tak na logikę. Zdajecie sobie sprawę drodzy policjanci, że jest SZANSA, że rabusie mogą po prostu zmienić ubranie ?

Pozostałe