Niepokojące komunikaty w centrum miasta!

  • 22.01.2021, 12:00
  • redakcja
Niepokojące komunikaty w centrum miasta!

Podziel się:

Oceń:

Przed południem otrzymaliśmy od Czytelników kilka wiadomości, że w centrum miasta słychać niepokojące komunikaty, które informują o zagrożeniu życia.
- W rejonie pasażu przy ul. Kościuszki słychać komunikat: "Uwaga! Uwaga! Uwaga! Stan zagrożenia, proszę nie podejmować żadnych działań" – informuje jedna z Czytelniczek.
 
- W okolicy osiedla Kopernika jeździ samochód i ogłasza przez megafon komunikat o stanie zagrożenia życia – informuje kolejny zgłaszający.
 
- W okolicach galerii Neptun słychać ostrzeżenia o zagrożeniu życia. Czy wiadomo o co chodzi? To jakiś żart albo ćwiczenia? - czytamy w następnej wiadomości.
 
Jak informuje straż, w rejonie tym nie są prowadzone żadne działania. Czekamy na informacje z policji.
 
Wszystko jednak wskazuje na to, że mogą być to jakiegoś rodzaju ćwiczenia.

AKTUALIZACJA godz. 12.03:
Policjanci również nie mają żadnych informacji w tej sprawie.

 
- Miasto nie prowadzi żadnych kampanii informacyjnych na terenie Starogardu. Straż Miejska otrzymała polecenie sprawdzenia tego tematu w zakresie swoich możliwości - poinformowała Magdalena Dalecka z Urzędu Miasta.
 
Czekamy na komentarz z Polpharmy.
 
AKTUALIZACJA godz. 14.27:
Jak ustaliliśmy, firma obsługująca system alarmowania mieszkańców wgrywała nowe oprogramowanie. Niestety nikt nie poinformował mieszkańców, że odbędą się jego testy, co wprowadziło duże zmieszanie.
 
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu doszło do awarii systemu. Wówczas z głośników również puszczane były podobne komunikaty.
 
 
_redakcja

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stg.
Stg. 24.01.2021, 15:10
Czemu Wy się dziwicie ?
Odbędzie się koncert, Kaczyński będzie grał na Dudzie aż Szydło wyjdzie z worka.

alex
alex 23.01.2021, 22:12
radio co ? XD
"firma obsługująca system alarmowania mieszkańców wgrywała nowe oprogramowanie"
A czemu nie napiszecie jaka to firma ? :)
Ja żeby zmienić mały szczegół w moim domku to muszę latać po urzędach płacić za papiery, wynajmować "ekspertów" co rzekomo ODPŁATNIE stwierdzą czy to co chcę zrobić jest legalne i zgodne z prawem itd... I wydaję gruby hajs by ich utrzymywać tylko po to bo chce w swoim "własnym" domku coś zmienić.
Ryszard
Ryszard 24.01.2021, 09:10
Skoro na swojej własności nie możesz zrobić co ci się podoba ,i jeszcze pytać obcą osobę utrzymywaną z twoich podatków czy możesz to kim jesteś bo na pewno nie wolnym człowiekiem.Skoro raz za coś zapłaciłeś, to dlaczego dalej musisz uiszczać opłaty za dom, mieszkanie, działkę?.Potem z tej kasy utrzymujesz urzędasów,nierobów na zasiłkach, wszelką patolę, a kosmiczne sumy idą do Torunia ale to jest jak najbardziej ok.
SebA
SebA 23.01.2021, 10:57
A może zaczniemy pytać naszych rządzących co zależy zrobić , lub gdzie się udać kiedy naprawdę nadejdzie zagrożenie ? Przecież nigdy nie było żadnych ćwiczeń. Nie wiadomo co robić. Ciekawe czy Mają jakiś plan ewakuacji/pomocy na wypadek bombardowania... powinnyśmy wiedzieć na czym stoimy .
Jprd
Jprd 23.01.2021, 06:27
Radio Starogard :):) nie potrzebny wydatek .
Adamek
Adamek 22.01.2021, 20:11
Słuchałem radio Starogard.. Emitowano rozmowę redaktora z naszym Prezydentem miasta Starogard.ZGŁUPIAŁEM. JAK USŁYSZAŁEM WYPOWIEDZI PREZYDENTA NASZEGO MIASTA. ŻEBY NIE JAKAŚ KOBIETA KTÓRA BYŁA PRZY NIM I SIĘ WYPOWIADAŁA POMAGAŁA JEMU TO BYM NIC NIE ZROZUMIAŁ. CO WY NA TO KOCHANI KOCIEWIACY? TA KOBIETA POWINNA BYĆ PREZYDENTEM STAROGARDU.
obywatel
obywatel 22.01.2021, 19:06
oczywiście urząd miasta jak zwykle nic nie wie - jakie to normalne od kiedy rządzi miasteczkiem ten co rządzi :)))))
SYGNALISTA
SYGNALISTA 22.01.2021, 17:03
PRL - BYŁ NORMALNIEJSZY - DZIŚ NAMI RZĄDZĄ PACYNKI
l
l 22.01.2021, 16:28
Jest tu jakiś gospodarz w tym mieście?
Obawiam się że nie.
Sławek
Sławek 22.01.2021, 14:58
To, że w Starogardzie jest szpital psychiatryczny, nie znaczy, że można robić z ludzi wariatów. W zeszłym roku też włączyły się syreny i też nikt nic nie wiedział.Jesli coś się szykuje to poinformujcie ludzi,a nie jakieś podchody.
tutam
tutam 22.01.2021, 12:48
Ćwiczenia, o których nikt nie wie. Może to jakieś tajne ćwiczenia?
ds
ds 22.01.2021, 14:07
jeżeli taka wiedza i koordynacja służb będzie przy prawdziwym zagrozeniu to ja dziękuję....

Pozostałe