Na targu. Polska od Jarosława i śnieg z nieba

  • 20.01.2021, 15:42
  • Janusz Rokiciński
Na targu. Polska od Jarosława i śnieg z nieba fot. Janusz Rokiciński Kupiłem dla żony jej ulubioną, oryginalnie zapakowaną kawę.

Podziel się:

W piątek, 15 stycznia, targ zasypało. Obfite opady śniegu skutecznie wypłoszyły kupujących. Mocno przysypało i Waszego targowego redaktora. Dobrze, że nie tani canon „focił” bez kłopotów.

Na górnym targu wykonałem chyba udaną śnieżną fotę córki Stasia (handluje odzieżą) i człowieka w kapeluszu, kupującego dla żony jej ulubioną, oryginalnie zapakowaną złoto-czarną kawę. Jednak Janusze potrafią okazać serce kobiecie, w każdych warunkach....  

Swojskie wyroby
Na "górnym" stoją czasem i trzy "mięsowozy”. Tym razem stał jeden. Handlował w nim pan Jarosław.
- Jestem producentem, rolnikiem z okolic Starogardu. Mam wyroby tylko z wieprzowiny - mówi. - Ubojni nie mam, bo za duże wymogi. Kupuję tuczniki i zlecam ubój, głównie u Herolda. Mam  sprawdzone, zbadane – chwali rodzinną firmę ze Zblewa pan Jarek. - Po uboju półtusze przerabiam i produkuję z nich tylko tyle, ile sam jestem w stanie przetworzyć. Wszystko jest bez chemii, konserwantów. 
Na ladzie, pod szybą, spod sypiącego mocno śniegu „uśmiechają się”: boczek wędzono-parzony, schab, kaszanka, surowa biała, czarna, metka, polska i janowska. Szkoda, że to piątek, bo już skosztowałbym kawałek mojego ulubionego boczusia...
- Kiełbasa janowska, wędzono-parzona, to mój przepis własny. W 100 procentach – wyprowadza mnie z marzeń Jarosław. 
Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Kociewskiej

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)


Pozostałe