Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w kioskach

  • 20.01.2021, 12:07
  • redakcja
 Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w kioskach

Podziel się:

Oceń:

Samochodem pod rozpędzony pociąg. To cud, że nikt nie zginął - We wtorek, 12 stycznia po godzinie 20, kierujący samochodem osobowym marki volkswagen, ignorując znak stopu, wjechał na przejazd kolejowy w miejscowości Kokoszkowy wprost pod rozpędzony pociąg osobowy relacji Kostrzyn – Gdynia. Pojazd został zrzucony ze skarpy na teren pobliskiej posesji.  W aucie znajdowały się dwie osoby, w tym 12-letnie dziecko. Pociągiem podróżowało 39 pasażerów.

Tragiczny wypadek pod Gniewem - Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 15 stycznia na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo w gminie Gniew. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca mercedesa sprintera zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z renault. Według dodatkowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch kierowców jadących audi i fiatem chcąc uniknąć zderzenia z samochodami uczestniczącymi w wypadku zjechało do przydrożnych rowów. Niestety wskutek zderzenia mercedesa i renault zginęły dwie osoby podróżujące osobówką, a kierowca sprintera trafił do szpitala.

Czy zima zaskoczyła drogowców? I tak i nie - Nie jest łatwo. Pracują sporo, czasem całą dobę. Do tego koronawirus, Robią co mogą. Wyręczają  też zarządców DK 22...

W pożarach zginęły dwie osoby - Dwie ofiary śmiertelne – to bilans dwóch tragicznych pożarów budynków mieszkalnych, jakie miały miejsce na terenie Starogardu Gdańskiego oraz Tczewa. Do obydwóch zdarzeń doszło w niedzielę, 17 stycznia.

Dzieci klas I - III wróciły do szkół - W poniedziałek 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą uczyć się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Jak informują dyrekcje szkół podstawowych w regionie, placówki są gotowe na wznowienie nauki. A co na to rodzice?

Kolęda Dekanalna z księdzem biskupem - W parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe księża dekanatu skarszewskiego 15 stycznia odbyli Kolendę Dekanalną z udziałem ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Polska od Jarosława i śnieg z nieba - W piątek, 15 stycznia, targ zasypało. Obfite opady śniegu skutecznie wypłoszyły kupujących. Mocno przysypało i Waszego targowego redaktora. Dobrze, że nie tani canon „focił” bez kłopotów.

Udane półkolonie w szkole - W dniach 4-11 stycznia 2021r., w szkole podstawowej odbyły się półkolonie dla uczniów klas 1-4.

Modlitwa kapłanów dekanatu pelplińskiego - 14 stycznia w kościele w Bobowie wraz z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną zgromadzili się kapłani dekanatu pelplińskiego na wspólnej modlitwie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

„Ruskie śmietniki” Starogardu - 100-lecie odzyskania Niepodległości uświadomiło nam stereotypy, funkcjonujące po latach zaborów. Jednym z takich stereotypów jest przekonanie, że typowe miasto pomorskie jest znacznie schludniejsze i uporządkowane niż typowe miasto na terenie byłego zaboru rosyjskiego.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nemezis
nemezis 24.01.2021, 09:01
czy posiedzenie sądu w sprawie neumanna już się odbyło , czy został skazany i jaką karę dostał ???
cis
cis 20.01.2021, 17:04
a co to takiego ta kolENda?
pocisiak
pocisiak 22.01.2021, 16:27
Nieomylny jesteś bezimienny cis(aku)?
123
123 21.01.2021, 12:50
Może chodziło o kolendrę???
jolka
jolka 20.01.2021, 18:39
danina dla świńskich zboków z kk

Pozostałe