Wspólne kontrole policji i sanepidu. Skontrolowano siłownie, solaria, obiekty sportowe oraz placówki usługowo-handlowe.

  • 08.01.2021, 17:35
  • redakcja
Wspólne kontrole policji i sanepidu. Skontrolowano siłownie, solaria,…

Podziel się:

Oceń:

W mijającym tygodniu policjanci i pracownicy sanepidu prowadzili wspólne działania dotyczące przestrzegania obostrzeń związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się covid-19. Skontrolowano siłownie, solaria, obiekty sportowe oraz placówki usługowo-handlowe na terenie Starogardu Gdańskiego oraz w gminie Skarszewy.

W pierwszych dniach stycznia br. policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim prowadzili wspólne kontrole, których celem było sprawdzenie, czy mieszkańcy powiatu przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Tym razem kontroli poddane zostały placówki usługowo-handlowe, siłownie, solaria oraz obiekty sportowe w stolicy Kociewia i na terenie gminy Skarszewy.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze przypominali, że troska o zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia nas wszystkich. Mundurowi oraz inspektorzy sanepidu sprawdzali, czy klienci, pracownicy i właściciele kontrolowanych obiektów stosują się do zaleceń sanitarnych.

Podczas wspólnych działań, policjanci i pracownicy sanepidu przypominali o zagrożeniach związanych z Covid-19 oraz informowali o podstawowych zasadach sanitarnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa. Kontrolujący sprawdzali, czy przy wejściu do sklepów umieszczona jest informacja o maksymalnej ilości klientów, a także czy podejmowane są działania zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy. Tego typu kontrole prowadzone są cyklicznie i wyrywkowo na terenie całego powiatu starogardzkiego.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosujmy się do aktualnych zaleceń i obostrzeń. W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

_redakcja

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

asamoa
asamoa 24.01.2021, 08:48
stop kościelnej i innej pedofilii , kiedy ci zboczeńcy zostaną ukarani , a osoby ich kryjące jak dziwisz , poniosą odpowiedzialność ???
SebA
SebA 18.01.2021, 19:42
Wcale bym ich nie wpuścił ...
kociewiak
kociewiak 13.01.2021, 10:02
ciekawe , czy w hotelach gut-mostowego z pisu też były kontrole , może się minister wypowie i w sprawie dotacji też ...
greg
greg 12.01.2021, 10:32
kiedy kontrole u biskupów i w parafiach ???
judek
judek 18.01.2021, 19:50
czy spaślon dziwisz już sobie przypomniał jak ukrywał kolesi pedofilów i korzystał z ich szmalu , czy dalej cierpi na świńską amnezję ?????
sdr
sdr 11.01.2021, 15:09
no ale jakie wyniki tej kontroli? bez sensu ten komunikat
jeszcze katolik
jeszcze katolik 11.01.2021, 07:39
stop kościelnej pedofilii , złodziejstwu , zaprzaństwu , machlojom i kłamstwu koloratkowych z kk !!!
ADAMEK
ADAMEK 12.01.2021, 17:53
Jak ktoś Cię wykorzystał to nie pisz głupot tylko do prokuratury. Bo mam dość takich przycinek. Akurat chyba nasi w Starogardzie są spoko. To WAL SIĘ OD NICH.PAJACU PUKNIĘTY PRZEZ MOŻE TATĘ
kreizy kokos
kreizy kokos 18.01.2021, 19:51
ciebie nieżle wymyszyli i zdeprawowali
kemada
kemada 13.01.2021, 08:43
jesteś na haju , są tak spoko , że aż boli,nie pozdrawiam...
Bóg
Bóg 11.01.2021, 02:12
Popieram, no cóż apetyt rośnie w miarę jedzenia, a zdrowie i życie nasze czy bliskich to dla nas najważniejsze sprawy. Lobby koncernów farmaceutycznych, nwo, reptiliani, illuminati, czy czarna mafia z Watykanu. Nieistotne. Tu chodzi o pieniądze, tylko i wyłącznie. W Afryce nie ma służby zdrowia, nie ma koronowirusa, nie ma pieniędzy (wyj. RPA - diamenty jest i CoVid). Proponuje każdemu wyrzucić telewizor, zatrzymać się na chwilę i włączyć logiczne myślenie, o ile jeszcze potraficie myśleć. Albo nie, kupcie sobie wszyscy Teslę na prąd pochodzący z węgla, będziecie mieli super-eko auta pokonujące 200 km maksymalnie. Głupota ludzka sięga zenitu, to ona doprowadzi do zakończenia istnienia rasy ludzkiej. Koniec jest blisko... Wszyscy jesteśmy ludźmi, nieistotne czy to ksiądz, polityk, ***, policjant czy przestępca. Poznałem złych policjantów, dobrych przestępców, zdeprawowanych jak i pobożnych księży... To nie świat jest zły, to ludzie są źli i wiecznie o coś walczą, głownie o wpływy... Amen
Franklin
Franklin 10.01.2021, 19:09
W kościele nie ma wirusa. Włączcie sobie telewizję (transmisję mszy) i zobaczycie, że ksiądz sobie chodzi bez maski.
Komunia na rękę lub do ust ? W czasie PANDEMII ?
Ksiądz dając komunię do ust dotyka palcami języków wiernych. I tam się nie zarażają ?
Przecież jeszcze niedawno każdy musiał nosić rękawiczki (w sklepach, bo wirus się przenosił) a teraz już się nie przenosi ?
Zauważcie tylko, że ten wirus atakuje tylko kraje "bogatsze". Dziwne tam, gdzie jest dużo gorsza "służba zdrowia" tam nie chorują ?
No tak tam nie ma takiej patologii i korupcji, więc się ich nie da przekupić na kupno szczepionek za gruube miliardy.
Stop__
Stop__ 10.01.2021, 11:14
Niech policja i sanepid zacznie chodzić do kościoła w niedzielę to się za głowę złapią. Mandaty murowane.
Maks
Maks 10.01.2021, 10:46
Nikt na grypę w tym roku nie choruje.
Zapraszam do Biedronki tam wirusa nie ma, byle by kupić 10 groszy taniej produkt gorszej jakości, ale ciemność tego nie rozumie i tłumnie wali w kolejki.
Sabina
Sabina 10.01.2021, 13:14
Nie ma raka oraz innych chorób, bo ten wirus niszczy inne choroby i wchodzi do gry. Nie ma przestępczości.Osoba wracająca do Polski była tylko i wyłącznie poddana kwarantannie a mieszkała z rodziną którą normalnie funkcjonowała.Robili sobie jaja z ludzi noszących maseczki że i tak nie pomagają, a potem sami nakazali je nosić.Zmknięto cmentarza, a nieliczni mogli wjechać sobie autem, a kiedy zrobiła się afera po kilku dniach pokazano reportaż, że nie tylko wybrani odwiedzali groby swoich bliskich, ale i innych.Do końca trzymano w tajemnicy zamknięcie cmentarzy na 1 listopada,aż w końcu dzień przed o 15 szybka informacja zamykają a ludzie ruszyli stadami na cmentarze i wtedy zagrożenia nie było.Szczepionki najpierw dobrowolnie a potem kto nie chce będzie obywatelem drugiej kategorii.
dziab dziab
dziab dziab 09.01.2021, 03:48
Że co ? Ludzie chcą normalnie żyć ?
Przecież jest groźna PANDEMIA, która zabija miliony ludzi na całym świecie !!!

Panie WOLNOŚĆ, niestety ma Pan podejście ludzi z Konfederacji (zdroworozsądkowe), więc z góry jest Pan płaskoziemną, szurem, antyszczepionkowcem...
Stg
Stg 09.01.2021, 11:33
Groźna pandemia? Nie rozśmieszaj. To dlatego specjalnie wcześniej zmienili definicję pandemii? A gdzie grypa w tym roku? Na covid umarła?
Tylko tyle masz do powiedzenia w tej kwestii - wyzwiska od płaskoziemców itp.? Gratuluję kultury! Widać nie masz żadnych argumentów, dlatego ubliżasz innym.
dziab dziab
dziab dziab 09.01.2021, 22:49
Przepraszam, mogłem trochę dosadniej to napisać, ale to była ironia :)
Logiki w tych głupich "restrykcjach" 0.
Gdyby to faktycznie był groźny wirus to ludzie z biedronek i innych marketów padaliby jak muchy.
sa
sa 11.01.2021, 15:11
a skąd wiesz że ktoś z nich nie padł???
SWOBODA
SWOBODA 08.01.2021, 20:30
A co przedstawia to zdjęcie? Bo ja nie mogę zaskoczyć!
Jakieś dziwne nie naturalne zachowanie.
WOLNOŚĆ
WOLNOŚĆ 08.01.2021, 19:43
Skończcie już z tymi restrykcjami. Ludzie chcą normalnie żyć! Czemu to ma służyć? Jedne sklepy zamknięte, a inne otwarte, kto to wymyślił? Wirus wie, które miejsca ma omijać, czy o co chodzi? Czemu są zamknięte siłownie, baseny i inne obiekty, na których ludzie mogą dbać o swoje zdrowie? Czemu nagle nie mówi się o nabieraniu odporności na powietrzu itp.? Czy to już nie jest ważne? Czemu udaje się troskę o zdrowie obywateli, gdy jednocześnie odcina się im dostęp do służby zdrowia lub funduje eksperymenty medyczne w postaci szczepionek, które stworzone były w pośpiechu i nie są do końca przebadane? Leczenie przez telefon to jakaś kpina! Ludzie umierają głównie z braku opieki zdrowotnej, taka jest prawda, a wpisywanie umarłym wirusa na siłę tego nie zmieni!
adamek
adamek 09.01.2021, 05:00
Jestem ciekaw czemu prawie wszystkim zmarłym wpisują wirusa. Czy ma to coś wspólnego z otrzymaniem odszkodowania za zgon?Czy tylko straszą?
GOŚĆ9024
GOŚĆ9024 10.01.2021, 15:50
za każde wpisanie że osoba zmarła na COVID-19 dostają dodatkową kase. Czesc lekarzy ktora jest jeszcze NORMALNA to nie daa sie wciagnac w ten spisek. oczywiscie szpital KCZ podobno znowu zamkniety bo maja osobe z COVIDEM ale z tego co wiem to szpitalem COV jest Kościerzyna wiec... a jak sie przychodzi na SOR to siedza sobie na łóżkach dla pacjentow. Mysla ze tego nie widać przez to okienko ? Dodatkowo jak sie przychodzi to z wielka łachą przyjmuja wtedy kiedy chca bo co COVID to jest tłumaczenie sie dziwić że ludzie umieraja jak nie maja dostepu do służby zdrowia z poziomu - ( srednim ) sa już na poziomie _ ( dna ) jeszcze dobrze że chociaż COPERNICUS w GDA przyjmuje i na zaspie bo tak by sie czlowiek wykonczyl
lasso
lasso 09.01.2021, 08:10
Dodatkowe środki $$ z UE na walkę z "pandemią".
Nie dziękuj.

Pozostałe