To nie był dobry pomysł na biznes. 25-latek sprzedał wypożyczony samochód

  • 06.01.2021, 12:20
  • KPP Tczew/JT
To nie był dobry pomysł na biznes. 25-latek sprzedał wypożyczony samochód

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo przywłaszczenia mienia. Według ustaleń mundurowych wynika, że sprawca najpierw wypożyczył warty 15 tys. złotych samochód marki Kia, a następnie nie zwracając go do wypożyczalni sprzedał innej osobie. Mundurowi odzyskali przywłaszczony samochód, którego zwrócili pokrzywdzonemu. Śledczy przesłuchali już 25-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, któremu przedstawili zarzut. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

28 grudnia br. policjanci z Tczewa przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że 25-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego przywłaszczył sobie samochód marki Kia Sorento. Samochód ten należał do firmy, która oferuje między innymi usługi w zakresie wypożyczania pojazdów. Pracujący nad tą sprawą mundurowi ustalili dodatkowo, że sprawca potrzebował pilnie pieniędzy i sprzedał wypożyczony wcześniej samochód.

Powiadomieni o całym zdarzeniu tczewscy funkcjonariusze współpracując z kryminalnymi z Pruszcza Gdańskiego jeszcze tego samego dnia zatrzymali mieszkańca powiatu gdańskiego. Interweniujący w tej sprawie stróże prawa odzyskali również przywłaszczony samochód, który zwrócili prawowitemu właścicielowi. Zatrzymany przez mundurowych 25-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew/JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe