Kierowcy, noga z gazu!

  • 05.01.2021, 20:15
  • redakcja
Kierowcy, noga z gazu!

Podziel się:

Oceń:

W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki jazdy są coraz trudniejsze. W takich zimowych okolicznościach o wypadek naprawdę nietrudno. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Za oknami pojawiła się prawdziwa zima. Kilkucentymetrowa warstwa śniegu sprawiła, że sytuacja pogodowa uległa diametralnej zmianie. Dla najmłodszych podczas ferii to powód do zadowolenia, bo w końcu będzie można pójść na sanki. Nie wszyscy jednak z zimowej aury są zadowoleni. Dla zmotoryzowanych takie warunki sprawiają, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Zalegający śnieg, czy błoto pośniegowe powoduje, że kierowcy samochodów nie zawsze pamiętają o właściwym zachowaniu na drodze. A przecież, aby bezpiecznie podróżować, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Mundurowi przypominają, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania samochodu, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad autem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Szczególny apel stróże prawa kierują do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawiają, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Zimowe warunki na drogach powodują, że policjanci z drogówki mają pełne ręce roboty. Nie do wszystkich kierowców trafiają apele o rozsądek i przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu. W miniony długi weekend na terenie powiatu tczewskiego funkcjonariusze pracowali w miejscach 10 kolizji drogowych. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego oraz nie ujawniono pijanego kierowcy.

Mundurowi podczas trudnych warunkach drogowych zwracają szczególną uwagę, na brawurowo jeżdżących kierowców. Policjanci reagują na takie niebezpieczne zachowania na drodze i sprawdzają w tym czasie również stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i wymagane dokumenty. Wniosek jest tylko jeden. Pamiętajmy, że zachowanie pokory i zdrowego rozsądku w połączeniu ze stosowaniem się do przepisów prawa w trudnych, zimowych warunkach powoduje, że unikamy nieprzyjemnych konsekwencji, ale przede wszystkim zyskujemy na bezpieczeństwie na drodze.

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anioł
Anioł 07.01.2021, 06:08
Najlepszy w odśnieżaniu jest TBS kuźwa jak zwykle wszystko i wszystkich w *** mają. Jeszcze świętują cały rok jak zawsze wielki burdel
dino
dino 07.01.2021, 08:10
SM kociewie nic lepsze , ale duży szmal i premie biorą ...
Jprd
Jprd 06.01.2021, 10:13
Połowa kierowców w przypadku obojętnie jakich opadów powinna siedzieć w domu i nie ruszać się nigdzie autem . Delikatnie pada śnieg a oni jadą 20 km/h . Można śmiało 50 . Po prostu kretynizm na drogach
tutam
tutam 06.01.2021, 16:35
Kolega wracał wczoraj z Gdańska i jechał 30-50 km/h. Gdzie się dało to przyspieszył, ale nie wszędzie się dało.
adamek
adamek 06.01.2021, 09:27
Służby od odśnieżania popisały się jak parę lat temu. Starogard sparaliżowany. Pierwszy opad śniegu i tragedia.Powinni powiadamiać zostań w domu bo pada śnieg.
śnieżynka
śnieżynka 06.01.2021, 20:06
i nadal winni tego bałaganu pracują i biorą duże premie i wypłaty , jednym słowem dziadostwa ciąg dalszy !!!
tutam
tutam 06.01.2021, 16:34
Poza miastem (np. w Swarożynie dziś w nocy) główna droga wyglądała lepiej niż wiele ulic w Starogardzie. Niestety busy Mateo nie mogły podjechać i wybrały objazd przez Pelplin - było przerąbane jak się wracało z pracy ze Swarożyna. Ale jakoś "se" poradziłem.

Pozostałe