W czasie wolnym od służby interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy

  • 06.01.2021, 08:55
  • redakcja
W czasie wolnym od służby interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy

Podziel się:

Oceń:

Policjant ze starogardzkiej komendy, w czasie wolnym od służby podjął interwencję i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Skórcz. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Kociewia spożywał wcześniej alkohol.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia około godzinny 12.00 na jednej z ulic w Skórczu. Podróżujący prywatnym samochodem policjant zauważył jak jadący przednim kierowca miał problem z utrzymaniem prostoliniowego toru jazdy, co mogło wskazywać, iż znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz widząc to jechał za kierowcą mercedesa. Gdy ten po chwili zatrzymał się, policjant podszedł do mężczyzny i podczas rozmowy wyczuł woń alkoholu.

Interweniujący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz uniemożliwił przestępcy drogowemu kontynuowanie dalszej jazdy i za pośrednictwem dyżurnego miejscowej komendy wezwał policyjny patrol.

58-latek został przewieziony do pobliskiego posterunku, gdzie mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał 1,41 promila alkoholu w organizmie.

Niebawem mieszkaniec powiat starogardzkiego stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat więzienia.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 08.01.2021, 18:51
*** mu sie nalezy i tablica pamiątkowa w tym miejscu 😂
Łukasz
Łukasz 06.01.2021, 09:32
Brawo!!.Policjantem się jest również po służbie, o czym wielu zapomina.Potem mamy największe patole pod ich nosami, a oni udają, że problemu nie ma, lub nic nie wiedzą.

Pozostałe