Pierwszy tegoroczny numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży!

  • 05.01.2021, 13:10
  • redakcja
Pierwszy tegoroczny numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży!

Podziel się:

Oceń:

Kościół w Kasparusie spłonął doszczętnie - W nocy z 30 na 31 grudnia 2020 roku w parafii pw. św. Józefa w Kasparusie wybuchł pożar. Do walki z żywiołem skierowano 16 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. W chwili przybycia na miejsce pierwszych zastępów, ogniem całkowicie objęta była wieża oraz znaczna część świątyni. Strażacy byli bezsilni. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin, a obiekt sakralny spłonął doszczętnie. Przetrwał tylko drewniany krzyż ustawiony przed kościołem i biało-czerwona flaga zawieszona na frontowej ścianie. Przyczynę powstania pożaru badają biegli. Obecnie nie można wykluczyć, że doszło do podpalenia. 

Pomalował kościół i garaże. 26-latek w rękach policji - Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. 26-letni mężczyzna, mieszkaniec Kociewia pomalował kościół oraz kilka garaży na terenie miasta. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Tragiczny wypadek na DK nr 91. Zginęła 26-letnia pasażerka Audi - Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w gminie Gniew. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca Audi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z Fordem oraz Volkswagenem. Niestety wskutek zderzenia trzech samochodów zginęła pasażerka Audi, a 4 osoby ranne trafiły do szpitali. 

Pałac Wiecherta sprzedany! Kto został nowym właścicielem? - Pałacu Wicherka został sprzedany. Zabytkowy budynek zmienił właściciela pod koniec 2020 roku. Obiekt jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych w mieście. W ostatnich latach pałac opuszczony i zaniedbany. Jak ustaliliśmy, nabywcą jest jeden z miejscowych biznesmenów. 

Tunele pod Starogardem - Jest taka legenda – opowieść, jakoby istniały tunele pomiędzy Starogardem a dzisiejszym terenem Kocborowa. Legenda ta, ma związek z pierwszymi budowniczymi dzisiejszego miasta Starogard, czyli Zakonem Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie potocznie zwanym Krzyżakami. Z zachowanych źródeł można dowiedzieć się, że przyszłe krzyżackie miasto zostało pobudowane w oparciu o wieś Starogard, którą zakonnicy nabyli na początku XIV wieku od pomorskiego możnowładcy Piotra Święcy z Nowego. Miało ono znajdować się na prawym brzegu Wierzycy. 

Pani Beata odeszła na emeryturę - Któż nie zna Pani Beaty Szczęsnej-Gräber ze starogardzkiej placówki Terenowej KRUS? 

Kto skorzysta z Tarczy 6.0? - Kolejne zwolnienia ze składek i dodatkowe świadczenia postojowe – to wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kierowane do branż wskazanych w najnowszej Tarczy Antykryzysowej

Gmina liderem w powiecie starogardzkim - Gmina Kaliska - jako jednostka gospodarna, rozwojowa i nowoczesna, jest liderem, w naszym powiecie. - To z pewnością zasługa wszystkich którzy pracują na taki rozwój – komentuje wójt Sławomir Janicki.

Klementynki, „bezruch” i dobre info z tarczy 6.0 - Wtorek, 29 grudnia, był ostatnim targowym dniem w 2020 r. Wyjątkowo paskudna pogoda (zimno i deszczowo) zniechęciła do handlowania i kupowania. Środa przywitała nas wszystkich pięknym słońcem i dobrą wiadomością dla  kupców. 

Tablica na Urzędzie Miasta - Na ścianie frontowej urzędu miejskiego 17 grudnia odsłonięto płytę pamiątkową z okazji 100 - lecia odzyskania przez Czarną Wodę niepodległości. W związku z termomodernizacją obiektu UM, wmurowanie tablicy nie mogło odbyć się wcześniej.
 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wkurzony
wkurzony 07.01.2021, 08:09
zima znowu zaskoczyła , gdzie te drogowe łajzy z pzd , skandal , to nikomu nie potrzebne dziadostwo , jako przykład E-22 i wtorkowe popołudnie , całkowity paraliż , a gnomy mają się dobrze !!!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.01.2021, 21:28
Przyszła zima i o zgrozo paraliż Starogardu oraz okolic.
Bez prądu wiele miejscowości i tak np.Luchowo gm.SMĘTOWO od wtorku od godz 19 -tej do......wg.ostatniej informacji jutra do 15 tej ?????
Mieszkańcy zaglądają na mapę z aktualnymi awaryjnymi wyłączeniami prądu a tam od wtorku podawano co parę godzin inny termin przywrócenia energii.
Dzisiaj po 20 tej ku rozczarowaniu podano,ze prawdopodobnie właczą prad jutro ok.15 tej.
Po co ta mapa ,po co te wprowadzające w błąd informacje co chwilę inne? Dzisiaj cały dzień w napięciu czekaliśmy na usunięcie awarii.Najpierw miało być rano,potem popołudniu,potem wieczorem do 20,45 a w końcu,ze jutro do 15 tej.
Niech sie zdecyduje i ocenią sytuację a nie robią z ludzi idiotów.
Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć co oznacza brak prądu w domu,tym bardziej jak są małe dzieci.
Brak światła,staje ogrzewanie (jest zima) oraz kilka innych ważnych urządzeń domowych.
Szkoda gadać,ciekawe co jutro usłyszymy? Jak przetrwać ten chaos ?
Droga Redakcjo może uda się ustalić kiedy będziemy mieli prąd ?
Z podziękowaniem.
gość
gość 06.01.2021, 19:07
czytałem że będzie robiona droga Szpęgawsk - Rywałd, ile osób mieszka przy tej drodze ??????? a może tak zrobić drogę Sumin - Rokocin gdzie jeździ dużo więcej mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe