Uprawnienia SEP 1kV - co to takiego?

  • 31.12.2020, 18:02
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Uprawnienia SEP 1kV - co to takiego?

Podziel się:

Oceń:

Praca związana z eksploatacją urządzeń oraz instalacji elektrycznych mogą wykonywać tylko osoby, które się odpowiednio wykwalifikowane w zakresie nadzoru oraz eksploatacji. Czym są uprawnienia SEP 1kV i jak możesz je zdobyć? Na to pytanie odpowiemy Ci właśnie w tym artykule.

Uprawnienia SEP 1Kv - co to takiego?

Uprawnienia SEP 1kV to nic innego jak niezbędne kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy na stanowisku elektryka. Jeśli chcesz zająć się eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, ale także instalacji i sieci elektroenergetycznych musisz zdobyć właśnie takie uprawnienia. Każda praca, która wiąże się z wykonywaniem zadań pod napięciem wymaga kompetentnego pracownika z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Uprawnienia SEP 1kV są niejednokrotnie niezbędne do przejścia rekrutacji, ponieważ wiele firm poszukuje pracowników na stanowisko elektryka i oczekuje dokumentów potwierdzających umiejętności z zakresu SEP.

Istnieją trzy rodzaje uprawnień SEP, które dzielą się na elektryczne, energetyczne i gazowe.

  • G1 - elektryczne,
  • G2 - energetyczne czyli cieplne,
  • G3 - gazowe.

Uprawnienia dzieli się na 2 grupy wykonywanych prac. Może to być dozór bądź eksploatacja.

  • E - eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci,
  • D - dozór urządzeń, instalacji oraz sieci.

To musisz wiedzieć!

Świadectwo kwalifikacyjne D i E zawsze ważne są tylko przez 5 lat licząc od daty zdania egzaminu. Po tym okresie trzeba ponownie przejść kurs oraz zdać egzamin. Świadectwa przeważnie wydawane są w przeciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników egzaminu. Cena egzaminu ustalona jest od górnie i wynosi zawsze 260 złotych brutto.

Jak możesz zdobyć uprawnienia elektryczne do 1 kV?

Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia SEP musisz na samym początku zapisać się na kurs, który przygotuje Cię do zdania egzaminu. Wszystkiego czego nauczysz się na takim szkoleniu jest zawsze dostosowane do aktualnych wymagań oraz zmian, które zaszły elektryce. Takie kursy SEP organizowane są w całej Polsce w dużym miastach oraz wiele firm oferuje szkolenie online, które jest idealnym rozwiązaniem w przypadku sytuacji pandemicznej, w której przyszło nam żyć. W takiej formie bez wychodzenia z domu można uzyskać potrzebną wiedze, a także zdać egzamin państwowy.

Zobacz jak zdobyć uprawnienia elektryczne w oddziale Uprawnienia SEP Gdańsk.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe