Nabór do Ochotniczego Hufca Pracy w Starogardzie

  • 26.11.2020, 11:22
  • redakcja
Nabór do Ochotniczego Hufca Pracy w Starogardzie

Podziel się:

Oceń:

11–4 Hufiec Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje, iż prowadzi uzupełniający nabór młodzieży na rok szkolny 2020/2021.

Nabór jest przeprowadzany do szkoły podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy klas VII-VIII i dotyczy również osób, które nie ukończyły ośmioletniej szkoły podstawowej, niemających 15 lat. W trakcie nauki oferowane jest przyuczenie do konkretnych zawodów.
Uczestnicy hufca zostają objęci opieką wychowawczą, zajęciami profilaktycznymi, resocjalizacyjnymi i wychowawczymi.
Mają możliwość uczestnictwa w imprezach kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, konkursach lokalnych, wojewódzkich czy ogólnopolskich oraz w realizowanych w hufcu programach europejskich. Swoje zainteresowania rozwijać mogą w ramach świetlicy środowiskowej i na zajęciach kółek zainteresowań. Do dyspozycji uczestników hufca jest doradca zawodowy oraz pośrednik pracy. W hufcu działa również Rada Młodzieży, Klub Aktywnych oraz Klub Absolwenta. Po ukończeniu szkoły istnieje możliwość nauki zawodu systemem kursowym.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać osobiście w siedzibie Hufca Oś. 60-lecia ONP 14 w Starogardzie Gdańskim lub telefonicznie pod nr 58 775 30 65 , codziennie w godz. 7.45 – 15.45.

Informacje o hufcu: www.facebook.com/hufiecpracystarogard

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 26.11.2020, 18:16
A mówią że my Polacy mamy najwyższy poziom nauczania w europie.A nigdy nie słyszałem że są jakieś Hufce pracy w europie tylko w Polsce. Ale robicie dzieciom reklamę!!!
Seweryn
Seweryn 26.11.2020, 21:17
Z przykrością muszę stwierdzić,że priorytety młodzieży teraz i 20-30 lat temu się zmieniły.Kiedyś uczono nas, że najpierw szkoła i zdobycie zawodu a teraz młodzieży ani uczyć, ani pracować się nie chce.Dziewczyny zdobywają doświadczenie ale na innym polu,a przyszłość to dla nich zbajerowanie kasiastego, starszego frajera żeby ich utrzymywał, chłopacy też nic lepsi myślą tylko o zdobyciu łatwej kasy, a jednym i drugim tylko zabawa w głowie i żadnej odpowiedzialności.Hufce Pracy fajna sprawa,bo niepełne gimnazjalne to za mało a wielu na tym poprzestaje.Nie jestem ani nie byłem zmanierowanym gościem któremu rodzice wszystko finansowali, musiałem pracować, żeby zarobić na szkołę.

Pozostałe