Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 25.11.2020, 11:25
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Katastrofa budowlana w gminie Lubichowo. Pod gruzami zginął 50-latek - W poniedziałek w godzinach popołudniowych w miejscowości Krępki w gminie Lubichowo doszło do katastrofy budowlanej. Na jednego z mężczyzn – 50-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego – zawaliła się ściana boczna budynku. Pomimo szybkiej reakcji służb, poszkodowanego nie udało się wydobyć żywego spod gruzu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.


Tragedia na torach - 16 listopada o godzinie 22.37 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg Intercity na trasie Lipia Góra – Majewo w powiecie tczewskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Mężczyzna – o nieznanej dotąd tożsamości – zginął na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

Porzucił rozbite auto i uciekł -  Policjanci ze Skórcza zatrzymali kierowcę forda, który mając 3 promile alkoholu w organizmie uderzył autem w bariery energochłonne oraz uszkodził latarnię uliczną. Sprawca porzucił rozbite auto i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku skutecznej interwencji funkcjonariuszy, sprawca bardzo szybko trafił do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień, a także spowodowanie kolizji drogowej.

Złodziej paliwa zatrzymany - Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże oleju napędowego z zaparkowanych aut. W samochodzie, którym poruszał się sprawca, funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia oraz przedmioty używane do popełnienia przestępstwa. Mieszkaniec gminy Skarszewy usłyszał 4 zarzuty w tej sprawie. Za włamanie do pojazdu i kradzież paliwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ŚP. Piotr Prabucki. Życzliwy, dobry człowiek - W piątek, 20 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Piotr Prabucki – były Skarbnik Miasta, radny Rady Miasta oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Starogardzkiego.

Berlinka i obwodnica. Plan awaryjny w Czarlinie - Według informacji Gdańskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z 17 listopada, na etapie przygotowań do projektowania i realizacji są drogi ekspresowe, przebudowy dróg krajowych oraz obwodnice miejscowości.

Nowy pojazd Straży Miejskiej. Kosztował ponad 134 tys. złotych - 134 400,00 złotych – tyle pieniędzy Urząd Miasta przeznaczył na zakup nowego pojazdu dla Straży Miejskiej. Auto jest w pełni elektryczne i rozpędza się do setki w 22 sekundy.  Bez ładowania jest w stanie pokonać maksymalnie 200 kilometrów. Inwestycja ta nie spodobała się znacznej części mieszkańców.

Zmarł sołtys wsi Bobowo - 20 listopada dotarła do nas smutna wiadomość - w wieku 62 lat zmarł Zbigniew Wieczonkowski, sołtys Wsi Bobowo. Jak wspominają mieszkańcy, był oddany swojej wsi i zawsze nosił ją w sercu. Śp. Zbigniew Wieczonkowski spoczął we wtorek na cmentarzu parafialnym w Bobowie.

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta -  W poszukiwaniu najbardziej potrzebujących rodzin, przez ostatni miesiąc wolontariusze odwiedzali różne zakątki całego powiatu. 14 listopada otwarta została baza rodzin Szlachetnej Paczki z rejonu Starogardu Gdańskiego.

Co z przedpłatami za handel przy cmentarzach? - W ubiegły czwartek na targu od rana ruch był „w miarę” ale po 10.00 zaczął siąpić deszcz i ludzie z targu pouciekali. Kto mógł schował się pod namiot.

Rewolucja „kobiet”? To już było! - W poniedziałek 23 listopada bojówki Lempart i Suchanow podjęły w Warszawie kolejną próbę reanimacji „strajku kobiet”. Młodzież, trochę kobiet i bardzo dużo kamer, polujących na złą minę policjanta albo jakiś epizodzik, który można odpowiednio zmanipulować, by pokazać „reżim” w Polsce.

19 Listopada. Futsal - Obyło się spotkanie organizacyjne II ligi futsalu mężczyzn. Nasz zespól zagra w grupie B: Supra Kwidzyn, Amator Kiełpino, Michael Lipusz (Wda Lipusz) i Beniaminek 03 Starogard Gdański. Mecz finałowy (drugi) i zakończenie rozgrywek II Pomorskiej Ligi Futsalu 13/14.02.2021r

Akrobatyka sportowa -  Łańcut. 270 zawodników wzięło udział w XII Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej. W wystąpiły trzy drużyny UKS Piramida. Malwina Zielińska i Oliwia Niedbała w kategorii 12-18 wywalczyły brązowy medal a Mieszko Wujec i Samuel Zaręba w kategorii Youth - srebrny. Agnieszka Stoisk i Zośka Korpecka w kategorii 11-16 Age Group rywalizację zakończyły na 9 pozycji. Gratulujemy zawodnikom i trenerom: Joannie Szurgot, Małgorzacie Dziencielewskiej i pani Dominice (choreografia i przygotowanie taneczne).

Piłka nożna - Zblewo. Sobotnie granie Było mroźnie, ale nasi mali piłkarze dzielnie walczyli. Hartujemy się, by virus as nie złapał. Dziękujemy za zaproszenie SNRR Borzechowo

Bokserska Sobota w Bytowie - W sparingach, w KS Garda Bytów, uczestniczyli reprezentanci pięciu klubów bokserskich z Pomorza. Kociewie dobrze reprezentowali "Wiślacy"z Tczewa.  

_redakcja

Komentarze (15)

Irek
Irek 25.11.2020, 20:19
Przestancie narzekać, kto ich wybrał ja???, niestety nie, bo nie chodzę głosować, bo te same gęby od lat nie ma kogo wybrać.Obiecali wam socjale i 13 emeryturki i już jęzory do ziemi i uśmiech od ucha do ucha.Teraz wszyscy zbulwersowani od rolników począwszy.W swoich dochodach oddajecie państwu w podatkach większość swoich dochodów.Żadnych socjali tylko obniżka podatków.Tarcza antykryzysowa dla artystów i diskopolowców to już absurd, niech się zatrudnią na kasie w biedrze, nie mam zamiaru tego finansować ze swojej pracy.I najważniejsze nie dajmy się poróżnić miedzy sobą, bo dla odwrócenia uwagi mamy się żreć.
Jurek
Jurek 25.11.2020, 20:38
Możesz też powinieneś zostać gwiazdą disco polo.Mam dla ciebie nawet tytuł Obes,,rane Gacie Po Starszym Bracie.
adamek
adamek 25.11.2020, 19:57
Żaden pajac nie powinien decydować co zrobi KOBIETA ze swoim ciałem i wszystkim co w nim jest. Macie prawo KOBIETKI same decydować a nie słuchać małego pajaca i jego ustaw. JESTEM Z WAMI I POZDRAWIAM.
Wyborcy
Wyborcy 25.11.2020, 19:01
Co na artykuł oczerniający protestujące kobiety powie przyjazny gazecie starosta tworzący w powiecie koalicję z KO ?
Czekamy na oświadczenie.
Kobieta
Kobieta 25.11.2020, 18:06
Artykuł to policzek w twarz polskich kobiet.Tylko idioci moga tak skrajnie i chamsko przedstawiać demonstracje kobiet.
Nie ma tu mowy o głębokim sensie protestow.
Jak mozna zabrac kobiecie wybór czy ma urodzić czy nie ,ciężko uszkodzone i chore dziecko ?
To konserwatywne Stowarzyszenie Ordo luris pod skrzydłami Agendy Europe złożyło wniosek o całkowitą aborcję. Czyli w przyszlisci grozi kobietom przymus rodzenia dzieci z gwałtów i przemocy ?
POCZYTAJCIE proszę o tej organizacji i jej celach !!!! To dopiero początek ograniczeń Ordo luris !
Kobiety chcą mieć wybór.Nie chca,zeby decydowali za nich w dramatycznych sytuacjach politycy,kler i skrajnie konserwatywne organizacje.
Kobiety sa świadome co jeszcze je może spotkać i dlatego nie dopuszczą.


Czarek
Czarek 25.11.2020, 16:51
Mnie osobiste sympatie polityczne osoby piszącej artykuł o kobietach na traktorze nie interesują.Dziennikarz ma obiektywnie i bezstronnie przedstawiać rzeczywistość.
Stg.
Stg. 25.11.2020, 16:41
To że PIS zamiast całą energię i środki przeznaczać na walkę z epidemią? Przeznacza na walkę z własnym Narodem jest normalne?. To że nieoznakowany policjant biję pałką bezbronne kobiety jest normalne? żaden normalny i przyzwoity mężczyzna by tego nie zrobił, tylko PSYCHOPATA biję pałką bezbronne kobiety żałosny pismaku!
Grażyna
Grażyna 25.11.2020, 17:11
Zbyt dużo znaków zapytania, chociażby Marsz Niepodległości, dlaczego ludzie zamiast samochodami, mieli przejść pieszo?, nawet filmiki były.Dlaczego jacyś przebierańcy w bluzie Polska , szaliku innej drużyny i czapce jeszcze innej dymili i prowokowali?.Ktoś podał dane osoby posługującej się tą pałką i teraz będzie mieć nieprzyjemności ze względu na udostepnianie danych osobowych.Jeśli to byłą osoba po cywilnemu, to raczej musiała dostać polecenie, czy sama po godzinach poszła robić porządek?.Kolejna sprawa dostać się do Mundurówki ciężko cięzkie testy, psychotesty,a potem słyszysz o takich co mają stać na straży prawa i jak oni przechodzą te testy ....
Olgierd
Olgierd 25.11.2020, 16:37
Rewolucja kobiet?, a w tle plakat z wczesnej komuny z cyklu Kobiety na Traktory, jeśli napisałem coś nie tak niech mnie poprawią osoby kompetentne.
Aniela
Aniela 25.11.2020, 17:26
Obrony kościołów podjęli się kibole o wątpliwej reputacji, na bakier z prawem szczyt szczytów.
Obserwator
Obserwator 25.11.2020, 16:36
Hej urzedasy . Co dziś na sesji tak się Stankowiak na koniec zagotował ? Czyżby niewygodne pytania dostał ? Może ktoś mi wyjaśni dlaczego miasto wybudowało nowa drogę do restauracji strzelnica ? Przypominam że to prywatna inwestycja bractwa kurkowego . Może czas da jednego z posłów żeby zajął się sprawą starogardzkich deweloperów . Wiecie o jakiego posła mi chodzi tego co z dewelopewlrami wygrywa . I do telewizji nagłośnić to jak się wydaje publiczne pieniądze w Starogardzie.
Stgdzianin
Stgdzianin 25.11.2020, 16:54
Generalnie nie podoba mi się nowa Strzelnica. Brakuje w elewacji elementów nowoczesności.Czegoś wyjątkowego. Takich pałacyków jak ten jest dzisiaj na morgi wszędzie. Ale osobiście dobrze , że zrobili nową drogę. Bardzo słusznie. Popieram.
Oburzony
Oburzony 25.11.2020, 15:20
Bojówki Lempart ? Artykuł wyjątkowa perfidia.
To tak się teraz nazywa kobiety walczące o swoje prawa ?Tak sie nazywa tysiące lludzi protestujących w całej Polsce ?
To w takim razie jak autor artykułu nazwie zachowania ludzi z obozu narodowo radykalnego ?
Szkoda,ze w artykule nie ma mowy na temat organizacji Ordo Luris ?
Ani jednego słowa na temat meritum sprawy.
Na nic żałosne złośliwości autora artykułu ,bo suweren oczy ma i widzi policjantów "pałujacych m.in kobiety i traktujacych ich gazem" Przemoc wobec protestujacych kobiet to epizodzik ?
O jakiej manipulacji mówi "pismak" chyba o swojej.
Skandal. Za taki artykuł należy sie kobietom przeproszenie albo sprawa do sądu.
be
be 25.11.2020, 16:40
Czy ktoś się w ogóle podpisał pod tym "felietonem" w GK? Czy autorowi wstyd?
kociewiak
kociewiak 25.11.2020, 16:27
Gazeta Kociewska była już na dnie, ale tu nagle jakiś pismak zapukał od dołu.. To jak nazwiecie antyterrorystów używających pałek teleskopowych na kobiety? A jak nazwiecie wywoływanie wojny ideologicznej w środku pandemii ? Niezależnie od stosunku do aborcji wiadomo było, że wywoła to niepokoje społeczne. Jak trzeba nienawidzić swojego Narodu, aby zafundować Mu coś takiego!

Pozostałe