Sprawdź jakość powietrza

  • 22.11.2020, 11:30
  • redakcja
Sprawdź jakość powietrza

Podziel się:

Oceń:

Przed siedzibą Urzędu Miasta Starogard Gdański pojawił się wyświetlacz LED informujący mieszkańców o jakości powietrza oraz możliwości wystąpienia alertów smogowych za pomocą mierników pomiarowych oraz ekranu informacyjnego

Mierniki przy użyciu czujników mierzą takie komponenty powietrza, jak PM10, PM2,5, NOx, ozon, benzen oraz dane meteorologiczne: nasłonecznienie, temperaturę, wilgotność, prędkość wiatru. Informacje pozyskiwane z czujników są przetwarzane i wizualizowane za pomocą kolorowych map informujących społeczeństwo o jakości powietrza oraz możliwości wystąpienia alertów smogowych.

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ludmiła
ludmiła 11.12.2020, 16:41
śmiechu warte , kolejne żle wydane złotówki
Sławek EU07
Sławek EU07 29.11.2020, 13:00
Przyczyną smogu w Starogardzie Gdańskim jest motoryzacja, kopcące samochody z silnikami wysokoprężnymi to codzienność.
gg
gg 24.11.2020, 07:53
i co mam zrobić , jeśli będzie fatalna jakość powietrza? wyprowadzić się?
gość
gość 24.11.2020, 01:28
No i po co to ? Dymy czarne i duszące walą z kominów bo teraz w ramach "oszczędności" nadal wielu pali śmieci !!! A też jakośc węgla jest fatalna !
A mieszkańcy ogrzewający domy ekologicznie na co mogą liczyć od władz miasta ?
Anna
Anna 28.11.2020, 18:47
Czy na jakość powietrza wpływają płyty i inne resztki z budowy, które sąsiad przywozi, składuje na posesji a potem pali nimi w piecu?.Pytam bo zgłaszane sytuacje urzędnikom pozostają bez odpowiedzi, widocznie temat dla Uwagi.
Dona
Dona 30.11.2020, 13:55
Wszystko zależy Anna kim jest twój sąsiad i kogo zna.Jak zna kogo trzeba, to odpady którymi pali w piecu działają zbawiennie na środowisku i ludzi żyjących w okolicy, a jak nie ma znajomości to truje środowisko i ludzi.Jest nawet taki wierszyk, jak nie masz znajomości, to możesz mieć nieprzyjemności i często i gęsto osoba zgłaszająca jest tą złą.Odpady pewnie nasączone farbami i lakierami a wtedy powietrze zanieczyszczone przez węgiel i drzewo na coś zwalić trzeba.
didi
didi 22.11.2020, 23:32
Spóźnili się parę lat. Teraz większość ma takie funkcje w każdym smartfonie. Ciekawe ile to kosztowało razem z zakupem, montażem, zgodą itp...
adamek
adamek 22.11.2020, 18:58
I znowu kasa z naszych podatków poszła w błoto. Bo i po co komu ten miernik? Aut za wiele niech kupią elektryki jak kupili dla tych co biją meneli. Biją bo menel to ich zdaniem inny sort.

Pozostałe