Odpowie za cykliczne kradzieże sklepowe. 47-latek szczególnie upodobał sobie szczoteczki elektryczne

  • 20.11.2020, 11:18
  • redakcja
Odpowie za cykliczne kradzieże sklepowe. 47-latek szczególnie upodobał sobie szczoteczki elektryczne

Podziel się:

Oceń:

Zarzut dotyczący cyklicznych kradzieży sklepowych przedstawili wczoraj śledczy ze Starogardu Gdańskiego. Usłyszał go 47-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który upodobał sobie elektryczne szczoteczki do zębów. Mężczyzna zabierał towar z półek i wychodził bez uiszczania zapłaty. Wstępne straty oszacowane przez śledczych wyniosły ponad 600zł. Mężczyzna ten został ujęty na gorącym uczynku, gdy próbował po raz kolejny wynieść towar ze sklepu.

We wtorek 17 listopada br. starogardzcy policjanci przedstawili zarzut dotyczący kilku kradzieży sklepowych. Usłyszał go 47-letni mężczyzna, który okradał sklepy w stolicy Kociewia. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego tylko w tym miesiącu aż 3 razy zabierał towar z półki bez uiszczania zapłaty. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 600 zł. Złodziej upodobał sobie wyłącznie elektryczne szczoteczki do zębów.

Wczorajsza, a zarazem kolejna próba kradzieży okazała się nieskuteczna. Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników sklepu. Interweniujący w tej sprawie policjanci w wyniku przeszukania znaleźli w torbie podejrzewanego mężczyzny skradzioną szczoteczkę.

Przestępca usłyszał już zarzut w tej sprawie. Obecnie policjanci sprawdzają, czy podejrzany mężczyzna nie dopuścił się podobnych przestępstw w innych sklepach. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe