Zawiniła zapalniczka? Nietrzeźwy 33-latek rozbił auto na barierach

  • 19.11.2020, 11:26
  • redakcja
 Zawiniła zapalniczka? Nietrzeźwy 33-latek rozbił auto na barierach fot. OSP Smętowo Graniczne

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skórcza zatrzymali kierowcę forda, który mając 3 promile alkoholu w organizmie uderzył autem w bariery energochłonne oraz uszkodził latarnię uliczną. Sprawca porzucił rozbite auto i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku skutecznej interwencji funkcjonariuszy, sprawca bardzo szybko trafił do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie.Podejrzany usłyszał już zarzuty zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień, a także spowodowanie kolizji drogowej.

Mundurowi ze Skórcza otrzymali zgłoszenie o kierowcy forda, który wjechał w barierki energochłonne i uszkodził latarnię uliczną. Do zdarzenia doszło 17 listopada wieczorem w miejscowości Kopytkowo na drodze wojewódzkiej nr 231. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali zawieszone na barierkach auto. Jego kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności karnej uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili rysopis oraz personalia sprawcy i w niespełna 40 minut od zdarzenia zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że stracił panowanie nad pojazdem, gdy schylał się po zapalniczkę. Podczas rozmowy policjanci wyczuli, że kierowca spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz, jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Podejrzany odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Jest to kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy na terenie powiatu starogardzkiego. Kilka dni wcześniej 19-letnia kobieta, która kierowała osobowym peugeotem rozbiła swoje auto na drzewie. Jak pokazują policyjne statystyki, mimo wielu ostrzeżeń oraz grożących poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Zwracamy się z apelem o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

 

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kostek
kostek 19.11.2020, 19:02
karać bezwzględnie i maksymalnie tych potencjalnych pijanych m***ców drogowych !!!!!!!
dziab dziab
dziab dziab 19.11.2020, 17:26
"mimo wielu ostrzeżeń oraz grożących poważnych konsekwencji karnych" HAHAHA
Czyli jedziesz napie...lony jak świnia to za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. To jest ta poważna konsekwencja ?

"Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Ciekawostka: Mój kolega musiał niedawno jako świadek coś zeznawać na komendzie i pan poinformował go, że za składanie jakichkolwiek fałszywych zeznać grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Roman z Barłóżna
Roman z Barłóżna 19.11.2020, 12:41
Jak mu udowodnicie,że spożywał przed kolizją?żaden biegły nie podpisze się pod tym...zestresował się kolizją pobiegł do domu i strzelił parę głębszych.
znawca
znawca 19.11.2020, 21:13
Wszystko się da, dobry biegły z badań retrospektywnych na 100% udowodni mu winę .
Paweł
Paweł 19.11.2020, 11:45
Nasz system nie radzi sobie kompletnie z osobami po używkach.Każdy kto spowodował wypadek po spożyciu powinien pokryć wszystkie koszty, a ten kto doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym w którym zginęła niewinna osoba powinien spotkać sie ze Stwórcą.Publikować wizerunki w lokalnych mediach każda działanie zapobiegawcze powinno być wdrażane, zero anonimowości.
Rafał
Rafał 19.11.2020, 23:26
To chore i zaś by ucierpiały niewinne osoby czyli rodzina pijanego kierowcy
january
january 20.11.2020, 09:36
skoro tolerują takiego pijaka , to niech cierpią i odebrać 500+ razy x !!!!!!

Pozostałe