10-lecie KGW Semlin

  • 17.11.2020, 15:05
  • redakcja
10-lecie KGW Semlin

Podziel się:

Oceń:

Dziś, 17 listopada przypada 10. rocznica reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Semlinie. Przewodnicząca KGW Semlin Teresa Gnutek nie kryje radości, bo – jak mówi – koło pełne jest życia, pasji, aktywności i chęci działania. A także uśmiechu!

Historia semlińskiego KGW sięga już lat 70., kiedy to koło powstało. Pierwszą przewodniczącą była Weronika Woźniak, a następnie Janina Głuchowska. Działalność koła zakończyła się w latach 90. wraz z zakończeniem działalności kółek rolniczych.
- Obie panie bardzo prężnie i z wielkim zaangażowaniem działały na rzecz naszej wiejskiej społeczności. Bardzo to doceniamy i cieszymy się, że możemy to dziś kontynuować – mówi Teresa Gnutek. - Reaktywacja naszego koła miała miejsce 17 listopada 2010 r. Od samego początku bardzo prężnie działamy na rzecz naszej semlińskiej społeczności. Organizujemy co roku obchody Dnia Dziecka, organizujemy bramy wiejskie i tradycyjne polterabenty, prężnie współpracujemy na rzecz wsi z naszą panią sołtys Marleną Szymczak, która jest również członkinią naszego koła oraz organizujemy spotkania opłatkowe dla seniorów z naszej wsi. Jako pierwsze zorganizowałyśmy tradycyjne darcie pierza w całej gminie. Często uczestniczyłyśmy w obchodach dożynkowych i to nie tylko w naszej gminie, ale i w całym powiecie…  – wspomina T. Gnutek.

Pełne energii do działania
Obecnie semlińskie koło liczy 16 członkiń. I jak mówią gospodynie w przededniu jubileuszu, największym sukcesem koła jest to, że nadal ono działa!
Panie nie ukrywają, że spotykają się bardzo chętnie i bardzo lubią to, co robią. To dla nich wielka przyjemność i radość! Są też dumne, iż kontynuują tradycje i nasze lokalne dziedzictwo kulturowe. To dla nich wiele znaczy. Panie cieszą się też z własnej siedziby – niedawno wyremontowanej świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym, w którym realizują swoje „kuchenne rewolucje”.
Mają też piękne, regionalne stroje z tradycyjnymi zdobieniami kociewskimi. A przede wszystkim mają to, co najcenniejsze – energię i werwę do działania!

Zaangażowanie i poświęcenie
Z okazji jubileuszu reaktywacji koła Teresa Gnutek kieruje słowa wdzięczności do wszystkich, na wsparcie których gospodynie zawsze mogły i mogą liczyć.
- Pragnę serdecznie podziękować przedstawicielom naszej gminy, w szczególności wójtowi Arturowi Herold za ogromne serce i wsparcie dla naszego koła. Dziękuję wszystkim, którzy przez te 10 lat wspierali nasze koło, dodawali nam motywacji do działania, dziękuję za każde słowo i za każdy uśmiech kierowane w naszą stronę, a szczególne podziękowania kieruję dla moich koleżanek z koła gospodyń za zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu oraz za ogromny nakład pracy, który wniosły w naszą działalność i za budowanie od początku całego przedsięwzięcia. Jest to dla mnie zaszczyt być przewodniczącą koła gospodyń złożonego z tak wspaniałych, silnych i niezłomnych kobiet. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję… Chciałabym podziękować również Piotrowi Chałuszczakowi za cały ogrom wsparcia oraz pomocy, a także naszej Radzie Sołeckiej oraz OSP, z którymi współgospodarzymy w naszej świetlicy i bardzo mocno współpracujemy, zawsze w dobrej atmosferze, dla dobra całej naszej społeczności… – mówi przewodnicząca, która dodaje, że choć teraz sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwala na organizację żadnych większych przedsięwzięć, KGW Semlin ma nadzieję, że jak najszybciej powróci do planowanych działań i będzie mogło już niebawem kontynuować swoją pracę.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 17.11.2020, 16:41
I fajnie. Pozytywnie. Pozdrawiam :)

Pozostałe