TRAGEDIA na torach. Zginął mężczyzna

  • 17.11.2020, 11:31
  • JT
TRAGEDIA na torach. Zginął mężczyzna

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj o godzinie 22.37 do tczewskiej straży wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pociąg Intercity na trasie Lipia Góra – Majewo w gminie Morzeszczyn (pow. tczewski).

– W wyniku zdarzenia osoba poniosła śmierć na miejscu. W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej - trzy z powiatu tczewskiego oraz jeden z JRG Starogard. Ruch pociągów w obu kierunkach był całkowicie wstrzymany. Działania trwały kilka godzin – mówi mł. kpt. Michał Myrda z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.


Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło na obszarze leśnym niezurbanizowanym.
Wszystko wskazuje na to, że nie było to samobójstwo, a nieszczęśliwy wypadek.

Bliższe okoliczności tego zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.


Siły i środki:
549[G]61 GBA-Rt 2,5/24 MB OSP Morzeszczyn
541[G]22 GBA-Rt 2,5/16 RENAULT JRG Tczew
540[G]90 SLOp NISSAN KP PSP Tczew
521[G]43 SLRd MERCEDES JRG Starogard Gd.
Policja
Straż Ochrony Kolei
Technik

 

JT

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 18.11.2020, 19:56
Jak był by pociąg to bu nie zginął. Maszyniści zawsze za okienkiem i obserwowali trasę. A teraz to jak tramwaje bez obsługowe. jedzie sam trąbi sam i zabija sam. Taki teraz mamy luksus.
janek traktorzysta
janek traktorzysta 18.11.2020, 06:38
po jakiego grzyba nazjeżdzało się tyle strażaków.Tak topi się budzetowe pieniądze i wcale się nie dziwie że w kasie pusto.Napierw pis wątpliwym artystom dał milionowe zapomogi a, służby jezdżą stadami nie mówię już o ostawie Warszawy a prezesa szczególnie.Sam widziałem jak wiozłem gnojówkę na pole baba wywaliła się na rowerze kolana sobie obdarła i jucha z nosa poszła to też najechało się strazy ,policji pogotowie i jeszcze straz miejska ale ci jako ostatni na wyjcu i bombach zajechali a, baba wstała obtarła pysk siadła na rower i pojechała a, ci migotali jeszcze dobre 20 minut.No przecież to jest kpina-dobrzę ze z Wejerowa nikt nie przyjechał
Jazo
Jazo 17.11.2020, 11:40
Dlaczego tyle SIS się pojawiło?
Dlaczego ten Starogard, po co GBA z Tczewa?
Prorok
Prorok 17.11.2020, 13:56
Spokojnie jak się Twój dom zapali to samo OSP Majewo przyleci z jednym wężem i bez wody tumanie 😂
Tczew
Tczew 17.11.2020, 20:49
Dokładnie, dobre hehe 😂😂
Jazo
Jazo 17.11.2020, 20:41
Dlaczego od razu taki język? Obraziłem Cię czymś? Majewo niestety nie ma OSP a tam jest wiecej mieszkańców i potencjalnych ochotników niż w pobliskiej Lipiej Górze czy Gąsiorkach. Akurat tutaj nic się nie zapaliło. Doszło do nieszczęśliwego wypadku, Morzeszczyn pewnie przyjechał w pełnej obsadzie gdzie wszyscy są wyszkoleni, bardzo doświadczeni i technicznie mega wyposażeni. Brali już udział w takim zdarzeniu i wielu innych.
Nie rozumiem tej ilości szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie być może strażacy wspierają medyków. Niestety to tylko moje domysły.
W artykule nie ma informacji o poszkodowanych np. w wyniku ostrego hamowania, którzy wymagali pomocy. Dlatego mnie to wszystko zastanawia. Może mi to wytłumaczysz? I wytłumacz dlaczego jestem tumanem. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
p
p 17.11.2020, 11:44
Zapewne jest to teren współdziałania, między powiatami i nie są to wcale duże siły i środki.Najbliższa jednostka osp, zastęp z jrg tczew, dowódca z psp tczew, i zastęp z jrg stg

Pozostałe