Ratownik pomógł kobiecie

  • 30.10.2020, 11:44
  • redakcja
Ratownik pomógł kobiecie

Podziel się:

Oceń:

13 października, około 11.20, nasz kolega Sebastian "SEBA" Olszewski, członek Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG i Ratownik Drogowy PZM, przebywając na myjni samochodowej przy ul. Peplińskiej 18, zauważył zdenerwowanego mężczyznę, który powiedział, że na ul. Pelplińskiej kobieta upadając na ziemię, uderzyła głową w krawężnik – wspomina Michał Wołoszyk wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG.

Sebastian natychmiast wziął ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, założył rękawiczki jednorazowe i udał się w wskazane miejsce. Tam zauważył siedząca na ziemi kobietę, mocno krwawiącą (z głowy), w związku z czym natychmiast ją opatrzył. Na miejsce wezwano karetka pogotowia. Po kilku minutach, kobieta nagle zaczęła słabnąć i traciła  czynności życiowe. Sebastian natychmiast podjął reanimację (masaż serca) do czasu przyjazdu karetki (nawet wtedy nie zakończył swoich czynności). Ranna odzyskała świadomość i została zabrana do KCZ Starogard Gd.
Postawa Sebastiana jest to postawa godna pochwały, a my jako mieszkańcy Starogardu Gd., a przede wszystkim jako Stowarzyszenie MOTO-KOCIEWIE-STG jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach kolejnego bohatera, bo wcześniej inny nasz kolega, Marek Kamm również uratował człowieka.

Stowarzyszenie
istnieje od czerwca 2019 roku. Jest zrzeszone w Polskim Związku Motorowym.
- W naszych szeregach mamy 29 Ratowników Drogowych PZM, kilkunastu sędziów sportów motocyklowych, samochodowych  i osób mających uprawnienia członków Służby Porządkowej i Informacyjnej. W najbliższym czasie nasi Ratownicy otrzymają kamizelki taktyczne, w których będą mogli wozić sprzęt pierwszej pomocy (bylibyśmy bardzo wdzięczni, jeśli znalazłby się chętny darczyńca chcący nas wspomóc w dodaniu w taki sprzęt).
 

 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kuba
Kuba 03.11.2020, 15:56
Brawo Seba. Cieszę się, że miałeś tylko odwagi i umiejętności, aby uratować drugą osobę. Polać Tobie!!!
Wiola
Wiola 30.10.2020, 15:22
👏👏👏👏👏👏👏
*****PO
*****PO 30.10.2020, 15:03
Brawo!!
p
p 30.10.2020, 13:39
Po jakim czasie przyjechała karetka?
brawo dla tego człowieka
brawo dla tego człowieka 03.11.2020, 20:59
Natychmiast po interwencji u pijaka, który poczuł ból w klatce od delirium.... ha ha. Połowa to wyjazdy niepotrzebne, zabierające cenny czas erki i powinny być słono karane....

Pozostałe