Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 28.10.2020, 12:15
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! Dtp Wydawnictwo Pomorskie w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Prezydent nie dotrzymał słowa!  
Jedna z parkowych figur znajduje się w prywatnych rękach
Remont Parku Miejskiego śledziliśmy od samego początku i relacjonowaliśmy przebieg prac. Kontrowersje budziło wiele decyzji – wycinka 116 wielkich drzew, czy kwestia dostosowania nawierzchni na parkowych alejkach.
We wrześniu 2018 roku opublikowaliśmy na naszej stronie zdjęcia przedstawiające betonowe figury, które zostały uszkodzone przez wykonawcę podczas robót. Po licznych słowach krytyki prezydent miasta zapewnił, że – bezcenne finansowo, a jakże ważne dla starogardzian – posągi zostaną zabezpieczone i naprawione. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Niestety – jak się okazało – były to tylko puste, nic nie znaczące słowa. Figury zostały zniszczone. Czy aby na pewno? Jedna z nich stanęła w prywatnym lokalu przy ulicy Kościuszki w Starogardzie. Jak władza obecnie ustosunkowuje się do tego faktu? Czy uda się uratować choć jedno betonowe zwierzę?

Zginął 74-letni pieszy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 74-letni pieszy. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. Pracujący na miejscu mundurowi wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Ojciec Święty Franciszek rozszerzył możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych z oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na cały miesiąc listopad.

U WAGA: Kradną paliwo! Tylko w ciągu ostatnich 30 dni policjanci odnotowali 6 takich przypadków. Dowiedzieliśmy się, że kradzieży było więcej, jednak nie wszystkie zostały zgłoszone.

Nietrzeźwy kierowca rozbił auto na drzewie. Zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwym usłyszał 36-letni mieszkaniec Kociewia, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wda w powiecie starogardzkim. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie mundurowi wykonali z nim czynności procesowe. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nielegalny protest z wulgaryzmami w tle. W niedzielne popołudnie ulicami Starogardu przeszedł nielegalny protest – wydarzenie nie zostało prawnie zgłoszone i odbyło się pomimo zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób. Uczestnicy sprzeciwiali się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protestujący manifestowali swoje postulaty w bardzo wulgarny i trudny do zaakceptowania sposób, blokując ulice.

Odeszli do wieczności...  Listopad to okres szczególnej zadumy. Pochylamy się wówczas nad grobami bliskich i znajomych, wspominając ich doczesne życie. Dziś, na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, publikujemy wspomnienia o tych, którzy odeszli do wieczności. - Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci – pisała Wisława Szymborska. Niech ta sentencja towarzyszy nam przez najbliższe dni.

Ratownik pomógł kobiecie. 13 października, około 11.20, nasz kolega, Sebastian "SEBA" Olszewski, członek Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG i Ratownik Drogowy PZM, przebywając na myjni samochodowej przy ul. Peplińskiej 18, zauważył zdenerwowanego mężczyznę, który powiedział, że na ul. Pelplińskiej kobieta upadając  na ziemię, uderzyła głową w krawężnik – wspomina Michał Wołoszyk wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG.

Sukcesy UKS "Piramida" Stargard Gdański. Z dwóch październikowych wyjazdów przywieźli srebrne medale. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Fit Kids i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych były udane dla młodych gimnastów  „Piramidy”.

NA Targu. Kwiaty, znicze i ciepłe ciuchy. W piątek pogoda dopisała. Targ zdominował towar na 1 listopada: znicze i stroiki. Sporo osób kupowało cieplejszą odzież: kurtki, spodnie i getry.

Ks. Janusz Lipski. Niewygłoszona homilia...  Przed kilkunastu laty pewien kapłan przygotowywał homilię, która miała być wygłoszona w Uroczystość Wszystkich Świętych podczas modlitw za zmarłych na cmentarzu.

Piotr Szubarczyk. Kociewskie wypominki (3) 45. Piotr Bukowski – urodzony w Osieku (1874), organista w Pelplinie, potem w Chmielnie na Kaszubach. 24 marca, w Niedzielę Wielkanocną, zaintonował z chóru Wesoły nam dzień dziś nastał… Został za to aresztowany przez Gestapo (niemiecki zakaz używania języka polskiego obowiązywał już od jesieni 1939), uwięziony w KL Stutthof, gdzie przeżył niespełna 2 miesiące.

Kickboxing. Zawodnicy KS Beniaminek 03 Probe Starogard Gdański zakończyli sezon. W ubiegły weekend w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Kick Light. Na ostatnich w tym zawodach, po nieznacznie przegranych finałach, tytuły wicemistrzów Polski zdobyli Ania Knobel i Błażej Lemka. 

Karate. Dwa medale starogardzian. W sobotę 24 października, dwóch zawodników drużyny Biofeed Bonus Karate Team (BBKT), reprezentujących Klub SHUTO Starogard Gdański, wystartowało w Mistrzostwach Polskiej Unii Karate w karate olimpijskim WKF.

Wspomnienie Śp. Wiesławy Stawickiej (25.02.1948 – 25.10.2020) "ikony Gazety Kociewskiej". Jeden z internautów w komentarzu pod wywiadem z naszą Wiesią napisał: „Kawał fajnej, ciekawej historii Starogardu, Jej oczy widziały nie jedno w tym mieście, tworzyła duszę tej gazety”.

 

 

 

_redakcja

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oddajcie
Oddajcie 29.10.2020, 11:35
Gdzie są lwy panie stankowiak!!!!!!
Bobik
Bobik 29.10.2020, 11:32
Wy-pier-da-lać z ulic lamusy! Po parku se chodźcie. Ludzie *** przejechać chcą.
***** ***
***** *** 28.10.2020, 15:17
BRAWA dla strajkującej młodzieży jesteście wielcy!!!!
milenka
milenka 29.10.2020, 12:01
Ha ha... wnusia jak będzie trzeba to i tak skrobankę zrobi. Podziemie ginekologiczne i tak ma się dobrze....
***ona
***ona 28.10.2020, 15:50
Proponuję pospacerować pod zielonym domkiem tego aptekarzyny.
Stg.
Stg. 28.10.2020, 16:35
Niemotę
Kociewiak
Kociewiak 28.10.2020, 15:11
Na obecną chwilę powinny być nowe wybory na nowego Prezydenta Polski, do sejmu i senatu. PIS przekroczył wszystkie granice i trzeba ich szybko odsunąć od rządów by nie dopuścić do wojny domowej w Polsce.
kocie
kocie 29.10.2020, 12:03
Tak trzeba usunąć obcą agenturę z kodu i lewackie bydło żerujące na młodych naiwnych Polakach... i kłamców z peło z narkomanem nitrasem na czele.... ha ha
PKS
PKS 28.10.2020, 14:20
Dlaczego policja kieruje pojazdy na objazd skoro strajk jest nielegalny bo covid19? od kiedy można chodzić środekiem ulicy?!!!
***** ***
***** *** 28.10.2020, 14:04
***** ***
*****PO
*****PO 28.10.2020, 14:23
*****PO
f
f 28.10.2020, 13:32
Za to będzie procesja wk....ych kobiet. I mam nadzieję że odwiedzą siedzibę tej gównianej gazetki.
red
red 29.10.2020, 08:59
A czytasz ją ze zrozumieniem?
***** ***
***** *** 28.10.2020, 12:55
PiS-owski szmatławiec bolą WAS te strajki co? Społeczeństwo przede wszystkim młodzież się obudziła PiS kościół Konfederacja są juz skończeni!!!! ***** ***
Patologia
Patologia 29.10.2020, 12:10
Te panienki mają się czego bać. Ćpanie i chlanie przez kilka lat póżniej robi swoje w organizmie. Robią się grzecznymi dziewczynkami, które nagle mają problemy z płodami i tu aborcja jak znalazł....najlepiej na żądanie!!!!
Bax
Bax 28.10.2020, 14:18
Młodzież? Te rozkrzyczane nastolatki nawet nie wiedzą po co tam idą. ;)
gg
gg 29.10.2020, 07:37
to że ty nie wiesz, to nie znaczy , że inni nie wiedzą. Edukacja nie boli.
obywatel
obywatel 28.10.2020, 12:35
policja tego dnia bardzo ładnie się zachowywała, tak jak na obywateli przystało. Pochód był pokojowy. Kler, który corocznie wychodzi na ulice w procesji też ma stosowne pozwolenia?, a wyją wtedy, że się słuchać nie chce.
147
147 28.10.2020, 12:32
....Nielegalny strajk z wulgaryzmami w tle .... co to za artykuł? Tam kobiety i nie tylko walczą o swoje prawa!! widzę, że pisowska gazeta! brak słów...

Pozostałe