WAŻNE: Tragiczny wypadek na DK 22. Zginął pieszy

  • 26.10.2020, 11:59
  • redakcja
WAŻNE: Tragiczny wypadek na DK 22. Zginął pieszy

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 74-letni pieszy. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. Pracujący na miejscu mundurowi wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

W sobotę 24 października dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 3:40 w pobliżu miejscowości Czarna Woda na drodze krajowej nr 22. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie, patrol starogardzkiej drogówki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.
 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, jadący w kierunku Starogardu Gdańskiego bus marki Nissan, potrącił mężczyznę, który z nieustalonej przyczyny wtargnął z pobocza na jezdnię bezpośrednio przed jadące auto. Obrażenia jakich doznał 74-letni mieszkaniec gminy Czersk okazały się śmiertelne. Mężczyzna ubrany był na ciemno i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Od kierowcy nissana pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz uczestniczącego w wypadku auta. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku - informuje asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie.
 

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bigosik
Bigosik 27.10.2020, 12:56
Szkoda że nikt nie dopisał że poszkodowany był pod wpływem alkoholu i akurat wracał z cpn'u z flaszką...
Sławek EU07
Sławek EU07 27.10.2020, 11:20
Mało jest niestety bezpiecznych przejść dla pieszych na tej drodze.
ja
ja 27.10.2020, 01:33
A dlaczego kierowcy zatrzymano prawo jazdy?przecież pieszy wtargnął?
The first
The first 27.10.2020, 06:27
Pieszy wtargnal wedlug zeznan kierowcy Teraz policja ustali czy tak bylo baprawde Druga sprawa jakby nie patrzec zabil czlowieka i w glowie slad zostanie .Lepuej zeby przez jakis czas nie jezdzil
obywatel
obywatel 27.10.2020, 18:17
a kto np zwróci kierowcy za brak zarabiania - bo może prawo jazdy jest mu potrzebne by zarabiać na życie ? A policja może powinna bardziej karać pieszych którzy nie przestrzegają prawa i nie noszą odblasków !!!!!

Pozostałe