Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 15.10.2020, 12:14
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Śmigłowiec, drony i setki osób poszukiwały 3-letniego Kordiana. Chłopca odnalazł leśnik - Do jednej z największych akcji poszukiwawczych w historii powiatu starogardzkiego doszło w minioną środę po południu w miejscowości Piece. Kilkaset osób poszukiwało 3-letniego Kordiana, który oddalił się z miejsca zamieszkania na rowerku biegowym. Zapadał zmrok, a temperatura zaczęła mocno spadać, na polach pojawiła się gęsta mgła. Chłopiec ubrany był zaledwie w niezbyt grubą bluzę i cienkie spodnie. W tej sytuacji liczyła się każda sekunda. W akcję zaangażowali się również mieszkańcy powiatu. Jak się okazało, ich pomoc była nieoceniona. Chłopca, w oddalonym ok. 4 kilometry od domu lesie, odnaleźli Magdalena i Rafał Apostołowicz, którzy po przeczytaniu komunikatu w mediach bez wahania ruszyli w teren. Kordian niezwłocznie trafił pod opiekę medyków. Cała sytuacja była bolesną lekcją dla rodziców, ale również pokazała, w jaki sposób mieszkańcy potrafią się bezinteresownie zjednoczyć.

Zaatakowali policjantów na klatce  schodowej - Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy podczas interwencji znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Dodatkowo starszy ze sprawców wcześniej skakał po samochodzie i spowodował straty na kwotę 2,5 tys. złotych. Nietrzeźwi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już im zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rolnicy przeciwko „piątce Kaczyńskiego” - W środę, 7 września w powiecie starogardzkim, podobnie jak w wielu regionach kraju, odbył się protest rolników. Ponad setka maszyn wyjechała na drogę krajową nr 22, by zademonstrować swój sprzeciw wobec tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Hodowcy uważają, że ustawa w obecnej formie jest nieakceptowalna i zrujnuje polską wieś oraz polskiego rolnika. Czy gospodarze zostaną wysłuchani?

Kolejne dofinansowanie z FDS - We wtorek (6 października) podpisano umowę na kolejną pomorską inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych.

Próby kamerowe, gładzica i lód jak do whisky - Pani Iwona w handlu pracuje od 35 lat, z tego od 29 na starogardzkim targu. Ma na górnym swój kramik z warzywami i owocami. - Najlepsze lata w tym biznesie? Już były, a teraz to tyle, co do emerytury - mówi z pogodnym uśmiechem, choć nie lubi udzielać wywiadów.  

Szósty Apel Pamięci w Lesie Zajączek - 11 października 2020 roku w Lesie Zajączek przy masowych grobach, w których spoczywa około 150 mieszkańców Kociewia, głównie Skórcza i okolic, którzy w 1939 roku zostali rozstrzelani przez Niemców, odbył się po raz szósty uroczysty Apel Pamięci.

Porządkujemy cmentarz Kocborowski - W sobotę, 24 września na cmentarzu w Kocborowie odbędzie się druga akcja sprzątania opuszczonych i często zapomnianych grobów. Może wziąć w niej udział każdy, kto ma odrobinę czasu i trochę dobrych chęci. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało się przywrócić porządek na około 30 nagrobkach. Pracy jest mnóstwo, jednak już teraz wiadomo, że nie jest to ostatnia tego typu akcja.

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 17.10.2020, 23:00
No i co takie wielkiego z tym Kordianem? Znowu duma nas uniosła, że przez 5 sekund na antenach ogólnopolskich telewizji mignęła jakaś rejestracja samochodowa z literami GST? Wyluzujcie redakcjo!
Kierowca
Kierowca 16.10.2020, 12:38
Trwają roboty na ulicy Gdanskiej w Smętowie.Pracuje ciężki sprzęt ,ale ulica nie jest wyłaczona z ruchu.
Nikt nie kieruje ruchem ruchem ,nie ma oznaczeń dla kierowców,szok jak mozna stwarzać niebezpeczenstwo dla użytkowników drogi.
Natężenie ruchu jest dość duze bo jest to w poblizu zjazdu na obwodnicę.
Czy Szarmach od gminnych inwestycji jest juz na emeryturze czy śpi ?
A radni Smętowa?
Waldek
Waldek 16.10.2020, 14:32
Wczoraj jechałem z pracy od strony Gniewu i potwierdzam ,, totalny "bałagan organizacyjny" na Gdańskiej. Kierowcy byli zdezorientowani , bo brakowało kierowania ruchem drogowym. Czego Ty człowieku oczekujesz od Gminy?
Czy ktoś tam pracuje ?
Od dawna przesyt propagandy , arogancji i tyle.
Co do Szarmacha to on jest od wszystkiego bo wójtowa na niczym się nie zna i nie lubi przepracowywać się.
Po remoncie będzie lans w komunistami na pierwszy planie ?
huligan
huligan 15.10.2020, 15:54
nie ma żadnych pożądanych informacji poza lansem Gabrjela hahaha. Dwóch na tej samej stronie gazety hehehe. Widać jaka walka pomiedzy nimi. Garbyjel hehehehe kreska przyjdzie na matyska....
Wyborca
Wyborca 16.10.2020, 13:16
Podzielam Twoja opinię.
Gdzie nie spojrzysz to lans trójcy chyły,gabriela i konkolewskiej ?
Czy my podatnicy musimy ponosić wysokie koszty ich pensji ?
Jakakolwiek uroczystość,spotkanie czy zwykłe ble,ble to ta trójca sie pręży przed obiektywem.
Czy nie jest im wstyd,ze wyborcy to widzą ?
Czy mamy niezależne media,które nie są związane finansowo z powiatem i rzetelnie przyjżą sie pracy tych ludzi ?
mk
mk 15.10.2020, 13:36
czy w tym portalu , tej gazecie pracują jacyś ludzie? na portalu zero aktualnych informacji o sytuacji epidemicznej w mieście, rejonie. brak codziennych raportów z regionu. na portalach ogólnokrajowych można znaleźć więcej aktualnych info o Kociewiu niż na kociewiak.pl. Żenada szkoda kasy na utrzymywanie takiego gniota
ehm
ehm 15.10.2020, 17:37
Ale o czym chcesz znaleźć informacji? O covidzie, na który umiera mały odsetek ludzi? Czy o grypie i innych chorobach, które zgarniają żniwo kiedy nasz rząd zajmuje się covidkiem?
Krzych
Krzych 16.10.2020, 13:50
Np.o kontroli RIO w gminie Starogard Gd.
Stwierdzono szereg nieprawidłowości m.in stwierdzono zawyżoną pensje pani wójt.
Wynagrodzenia wójtów ,burmistrzów są stanowczo za wysokie.Rozbój w biały dzień.
Co do Gminy Starogard Gd to pani wójt nie ma prawnika ze popełnia takie błędy ?
mk
mk 15.10.2020, 18:06
o tyn co się dzieje w rejonie. na tym tym portalu wszystko jest z opóźnieniem albo wcale. covid to tylko przykład. inne portale potrafią publikować aktualne dane a kociewiak nawet nie wspomni o tym

Pozostałe