[FOTO] Bohaterski leśnik nagrodzony! Wraz z żoną uratował życie 3-letniego Kordiana

  • 09.10.2020, 14:47
  • redakcja
[FOTO] Bohaterski leśnik nagrodzony! Wraz z żoną uratował życie 3-letniego Kordiana

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku miało miejsce spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Dyrektora RDLP w Gdańsku z leśniczym z Nadleśnictwa Lubichowo, który wraz z małżonką odnalazł zaginione dziecko. Pan leśniczy przyjął gratulacje za wykazanie się niezwykłą postawą ponieważ do akcji przyłączył się po usłyszeniu komunikatów w mediach.

3-letni mieszkaniec gminy Kaliska, zaginął 7 października br. Chłopiec odjechał z miejsca zamieszkania na swoim rowerku. W poszukiwaniach uczestniczyło kilkuset policjantów, strażaków, pracowników nadleśnictwa, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Użyte zostały psy tropiące, dron z kamerą termowizyjną, noktowizory oraz helikopter. Chłopiec został odnaleziony przez jednego z pracowników Nadleśnictwa Lubichowo.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego około godziny 16.00. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania zakończyły się kilka minut po godzinie 20.00. Chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy, niespełna 3 kilometry od miejsca zamieszkania, przez jednego z pracowników Nadleśnictwa w Lubichowie – Pana Rafała Apostołowicza. 

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku p. Bartłomiej Obajtek przekazali leśnikowi gratulacje za zaangażowanie w akcję oraz złożyli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności.

 

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 11.10.2020, 22:17
Szacunek dla leśnika.

Na zdjęciu głównym maski założone prawidłowo, ale NIE POWINNO SIĘ podawać uścisku dłoni! Można w ten sposób roznosić ultra groźnego wirusa.

Na ostatnim zdjęciu Panowie: stoją w niedozwolonej odległości niewynoszącej bezpiecznych 2 metrów odstępu oraz nie mają założonych masek ochronnych!!!

To jak to jest? Jedni mogą inni nie ?
Ja
Ja 11.10.2020, 20:51
Zastanawiam sie gdzie byli rodzice i opiekuni dziecka.3 letnie dziecko nie mozna spuszczac z oka na otwartym terenie.Nawet w domu nie wiadomo co malcowi przyjdzie do glowy.Bezmyslnosc , a potem tragedia.Na szczescie dibrze sue skonczyla.Proponuje jednak zainteresowac sie rodzina dziecka.
Beata Bolo
Beata Bolo 10.10.2020, 11:29
Zaraz, zaraz a to nie leży w zakresie obowiązków leśniczego?po jaki wuj takie cyrki i odznaczenia. Po prostu robił to co ma robić.
Pracownicy tzw nieresortówek nie mają co liczyć na takie gifty.
emma
emma 11.10.2020, 21:08
Nie. Do obowiązków leśniczego nie należy przeszukiwanie lasu w nocy, po godzinach pracy, i odławianie dzieci z bagna. Czlowiek wykazał się godną podziwu postawą, wyszedł z domu zamiast siedzieć jak Pani w internecie i zaczął szukać dziecko na terenie, który znał z pracy. Zrobił, co mógł i szcześliwie dziecko się odnalazło!! A co Pani w tym czasie robiła,hm??
Michał
Michał 10.10.2020, 16:19
Ale Pani jest?! :) bardzo jadowita. Na bank nie ma pani chlopa;)
Miłego dzionka Pani Beatko ;)
gg
gg 12.10.2020, 15:46
czyżby głodnemu chleb na myśli?

Pozostałe