Zainteresowały Cię profile stalowe? Prezentujemy kompendium wiedzy na temat kształtowników

  • 09.10.2020, 06:34
  • Źródło: Materiał partnera
Zainteresowały Cię profile stalowe? Prezentujemy kompendium wiedzy na temat kształtowników

Podziel się:

Oceń:

Stal jest prawdopodobnie najpopularniejszym stopem na świecie. Połączenie żelaza z węglem w wielu formach znajduje bowiem zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Doskonałym przykładem potwierdzającym taką tezę są profile stalowe. Zapraszamy do zapoznania się z pełnią charakterystyki popularnych w branży kształtowników.

Funkcjonalność i wytrzymałość, czyli przepis na sukces profili stalowych!

Nowoczesne profile stalowe mają pokaźne zastosowanie we współczesnym przemyśle. Dla wielu osób jest ono nawet niewyobrażalne, ponieważ tego typu komponenty z nierdzewki wykorzystuje się w niemalże każdej dziedzinie życia. Stanowią one niezastąpiony element w budownictwie lub przemyśle samochodowym. Skąd wzięło się tak szerokie spektrum zastosowania? Proponowane przez firmę Stal Impex profile stalowe wyróżniają się doskonałą wytrzymałością. W zależności od wybranego rodzaju tego materiału, może on stanowić wysoki poziom zabezpieczenia przed korozją bądź substancjami o bardzo wysokiej temperaturze. To ważne aspekty, ponieważ zdecydowana większość przedmiotów zbudowanych przy pomocy właśnie takich profili będzie ustawiona na zewnątrz, w warunkach olbrzymiego ryzyka wilgoci.

Podział kształtowników ze względu na ich rodzaje. Oto pełna oferta profili stalowych!

Jak łatwo się domyślić się, profile stalowe posiadają wiele swoich form. Są to ceowniki, teowniki, dwuteowniki oraz prawdopodobnie najbardziej popularne kątowniki. Ten pierwszy rodzaj dotyczy elementów, jak sama nazwa wskazuje, o przekroju poprzecznym w kształcie litery C. To niezwykle krótkie odcinki, które znajdują zastosowanie w konstrukcjach bram garażowych, ogrodzeń lub w branży meblarskiej, jako doskonały dodatek okucia poszczególnych komponentów. Jeśli chodzi o teownik. W tym przypadku również występuje silne powiązanie z nazwą, ponieważ profil ten do złudzenia przypomina literę T i stosuje się go przede wszystkim w budownictwie. Łącząc ze sobą dwa teowniki otrzymamy... dwuteownik, który ma identyczną charakterystykę, jak jego jedynak. Ostatnim rodzajem profili stalowych będą kątowniki. Ich przekrój nie nawiązuje bezpośrednio do nazwy, ponieważ przypomina literę L i u podstawy tworzy kąt prosty. W tym przypadku ciężko wskazać jedno, dokładne zastosowanie tego typu wyrobu. Znajdzie on angaż w dosłownie każdej gałęzi współczesnego przemysłu.

 

 

 

Źródło: Materiał partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe