Torba medyczna dla OSP Wielki Bukowiec

  • 08.10.2020, 12:55
  • SD (JT)
Torba medyczna dla OSP Wielki Bukowiec

Podziel się:

Oceń:

Życie i zdrowie jest najcenniejsze, dlatego od lat Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera sprzętem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zestaw ratownictwa przedlekarskiego trafił we wtorek 6 października do OSP w Wielkim Bukowcu,w gmie Skórcz, która liczy już 101 lat.
Obecnie działa w niej 43 Strażaków. Oddział Regionalny KRUS w Gdańsku na czele z Dyrektorem Marcin Drewa dostrzega potrzeby w tym zakresie i suksywnie przekazuje takie torby medyczne. Tę dla Wielkiego Bukowca przekazali zastępca dyrektora ds. świadczeń Oddziału Regionalnego w Gdańsku Agnieszka Ksiądzyna i kierownik Placówki Terenowej KRUS w Starogardzie Gdańskim Rajmund Radde. 
OSP otrzymała również podarunek od Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, którego na ręce Naczelnika Zbigniewa Jaszczerskiego wręczył asystent Posła Sebastian Dadaczyński. Jednocześnie w jego imieniu podziękował za współpracę Ochotnikom i Wójtowi Gminy Skórcz Sławomirowi Czechowskiemu. 10 grudnia Wielki Bukowiec otrzyma nowoczesny średni samochód pożarniczy sfinansowany przez Komendę Główną PSP (200 tysięcy złotych), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (260 tys. zł), Gminę Skórcz (314 tys. zł), Iglotex (5 tys. zł), Landsberg (5 tys. zł), Dekpol (10 tysięcy zł) i Nadleśnictwo Lubichowo 5 tys. zł). A zatem jak widać torba medyczna z pewnością się przyda. 
SD (JT)

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 08.10.2020, 14:55
ciekawe za ile publikacji w gazecie zebrała by się kwota na 1 torbę taką jak ta podarowana?

Pozostałe