Do Zblewa zjadą wystawcy psów z całej Polski

  • 02.10.2020, 13:00 (aktualizacja 02.10.2020, 13:05)
  • Urząd Gminy Zblewo (JT)
Do Zblewa zjadą wystawcy psów z całej Polski

Podziel się:

Oceń:

Przed nami wyjątkowe wydarzenie! Już w najbliższy weekend (3-4 października) do Zblewa zjadą hodowcy psów myśliwskich z całej Polski. Oczywiście – wraz ze swoimi pupilami. Na terenie naszej gminy odbędzie się bowiem „Weekend dla polskiego spaniela myśliwskiego”. Początkowo to prestiżowe wydarzenie miało odbyć się w maju, jednak pandemia pokrzyżowała te plany i imprezę przeniesiono na jesień.

Organizatorzy (tj. Związek Kynologiczny w Polsce – oddział Sopot i Komisja Kynologiczna przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Gdańsku) zadbali o to, by program był bogaty i atrakcyjny. Zaplanowano więc m.in. krajową wystawę psów myśliwskich w Twardym Dole oraz testy hodowlane dla psów myśliwskich małych ras dla PSM i regionalną ocenę tropowców dla PSM w Leśnictwie Cis.

Niestety, w tym roku wyjątkowo, ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 impreza nie będzie otwarta dla publiczności. Mogą w niej uczestniczyć jedynie hodowcy i wystawcy, którzy zgłosili wcześniej swój udział. Organizatorzy zrezygnowali też z wszystkich imprez towarzyszących – nie będzie więc pokazów umiejętności psów dla publiczności ani stoisk regionalnych, które w poprzednich latach zawsze cieszyły się wielką popularnością.

Mimo obostrzeń i koniecznych ograniczeń cieszymy się, iż nasza gmina po raz kolejny będzie gospodarzem tego wydarzenia, a na relację z niego już dziś zapraszamy. Przypomnijmy, iż patronat nad tym wydarzeniem - jak co roku - pełni Wójt Gminy Zblewo Artur Herold.

 

Urząd Gminy Zblewo (JT)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe