Elektryczne hulajnogi w Starogardzie? Pojawią się, ale z dużym poślizgiem

  • 24.09.2020, 13:43
  • redakcja
 Elektryczne hulajnogi w Starogardzie? Pojawią się, ale z dużym poślizgiem

Podziel się:

Oceń:

Wraz z zapowiedziami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Starogardzie Gdańskim pojawiła się informacja o wprowadzeniu na terenie gminy miejskiej elektrycznych hulajnóg.

Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Jak się okazało, mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę na nie poczekać.

- Plan zakładał wprowadzenie elektrycznych hulajnóg do Starogardu Gdańskiego we wrześniu br. Hulajnogi wprowadzić miała prywatna firma - tłumaczy Magdalena Dalecka z Urzędu Miasta. – Niestety, pod koniec sierpnia przedstawiciel tej firmy poinformował Miasto, że moment uruchomienia przedsięwzięcia przesunie się na przełom I i II kwartału 2021 roku – wyjaśnia.

Nie dowiedzieliśmy się natomiast, ile pojazdów miałoby znaleźć się w mieście, czy prędkość w hulajnogach zostałaby w jakiś sposób ograniczona, czy będą ograniczenia wiekowe, oraz jaka firma będzie ich dystrybutorem. Miasto nie poinformowała nas również, czy Urząd Miasta poniesie z tego tytułu jakieś koszta.


A czy Wy jesteście zwolennikami, czy przeciwnikami wprowadzenia takiego rozwiązania w mieście?

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anty rządzącym w mieście
Anty rządzącym w mieście 26.12.2020, 19:38
Urojony pomysł! Niech Stankowiak i ci radni nie wiadomo skąd, od siedmiu boleści się wezmą za poważniejsze rzeczy ,np. pozyskiwaniem inwestorów do miasta. Hulajnogi jego mać, też mi prestiż i poprawa życia dla mieszkańców.
Adaś
Adaś 02.11.2020, 07:56
a mi się ten pomysł podoba
tutam
tutam 04.10.2020, 19:07
Wczoraj czytałem o planowanych zwolnieniach w Polpharmie. W całej firmie na stracić pracę 250 osób, głównie prac. biurowych. Ciekawe ilu z tej liczby w Starogardzie.
jacek
jacek 03.10.2020, 12:55
W naszym mieście na ścieżkach rowerowych krawężniki nie są przystosowane do takich pojazdów. Jadąc rowerem 20 km/h trzeba zwalniać, gdzie rower ma duże koło - jak zachowa się małe koło hulajnogi elektrycznej ? Można się domyśleć. Drugi temat to kwestia czystości na tych ścieżkach. Mnóstwo szkieł, potłuczonych butelek i nikt tego nie sprząta. Starkom posiada specjalistyczną małą zamiatarkę, która mogłaby od czasu do czasu wyczyścić wszystkie ścieżki rowerowe - niestety tego nie robi.
Okasa
Okasa 24.09.2020, 19:21
Na obrzeżach miasta tak. I przy dużej odpowiedzialności użytkowników. Ale nie w samym mieście, na nierównych, wyboistych chodnikach, będzie dużo wypadków. Pozostaje jeszcze kwestia braku umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerami, przez dzieci w wieku szkolnym. Wystarczy przed ósmą, od poniedziałku do piątku przejść się pod każdą podstawówkę. Rodzice dają rower i nie uczą jak prawidłowo poruszać się po drogach, chodnikach, przez pasy. Dorośli często są nie lepsi. I pozostaje przemilczana kwestia objazdu z powodu remontu Lubichowskiej. Wszystkie ulice będące osiedlowymi dotąd, uliczkami z uspokojonym ruchem, czyli 20 na godzinę, są szturmowane w szczycie. Nikt się nie przejmuje z kierowców na czterech kółkach i rozjeżdżają ulice, które też wkrótce będą do remontu. Niech tym się miasto w końcu zajmie, bo wkurzeni mieszkańcy wezmą się i nagłośnią w mediach.
Ali
Ali 18.11.2020, 21:03
Okasa~ sorry Winnetou "wasze" drogi, tzw. osiedlowe, to nadal drogi publiczne. Każdy ma prawo nimi jeździć. Chcesz mieć spokój? Zamieszkaj w lesie, nie w mieście. Kierowcy, nie przesiądą się nagle do helikopterów, a do pracy jakoś dojechać muszą.
adamek
adamek 24.09.2020, 18:16
Brak koperty brak interesu.
ala
ala 24.09.2020, 15:39
zakazać tego diabelstwa , póżniej kłopoty i leczenie na koszt społeczeństwa !!!

Pozostałe