Sadzimy las. Odbierz darmową sadzonkę w Starogardzie

  • 18.09.2020, 10:28
  • redakcja
Sadzimy las. Odbierz darmową sadzonkę w Starogardzie

Podziel się:

Oceń:

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dlatego Nadleśnictwo Starogard zachęca do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew. Odbierz darmową sadzonkę i zasadź ją w swoim ogrodzie.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!
- Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek – mówi Karol Skonieczny,  Starszy Specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Starogard.  


Darmowe sadzonki dla mieszkańców!
Nadleśnictwo Starogard zaprasza po odbiór sadzonki do siedziby przy ul. Gdańskiej 12 w Starogardzie Gdańskim od godziny 9.00.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe