UWAGA! Potrącenie dziecka na pasach na ulicy Skarszewskiej

  • 11.09.2020, 11:10
  • redakcja
UWAGA! Potrącenie dziecka na pasach na ulicy Skarszewskiej

Podziel się:

Oceń:

Do naszej Redakcji zgłosiła się jedna z Czytelniczek, która była świadkiem potrącenia małego chłopca na pasach koło hotelu Ren na ulicy Skarszewskiej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 7 września o godz. 14:54. Kierujący BMW, podobnie jak i dziecko, oddalili się z miejsca zdarzenia.

– Chłopiec został potrącony na pasach, kiedy przeprowadzał rower. Wydaje mi się, że kierowca patrzył w telefon, bo auta nadjeżdżające z naprzeciwka zatrzymały się i ustąpiły dziecku pierwszeństwa. Po uderzeniu przez BMW, chłopiec przewrócił się razem z rowerem, a kierujący wysiadł i zaczął do niego krzyczeć. Dziecko wystraszyło się i uciekło – relacjonuje nasza Czytelniczka Joanna.

Zgłaszająca zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu i ruszyła za chłopcem, chcąc mu pomóc i zapytać, czy jest cały. Niestety nieletni bardzo szybko oddalił z miejsca zdarzenia.

Nasza Czytelniczka przypuszcza, że chłopiec wystraszył się i o całym zdarzeniu mógł nawet nie poinformować rodziców, dlatego zdecydowaliśmy się opublikować powyższy komunikat, być może dotrze on do opiekunów młodego rowerzysty.

Pamiętajmy, że podczas tego typu zdarzeń dochodzić może do uszkodzeń wewnętrznych, które nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Mamy jednak nadzieję, że potrącony wyszedł z tego cało.

♦️ Gazeta Kociewska przekazała informację miejscowej Komendzie. W tej chwili prowadzone są już czynności w tej sprawie.


_______________________________________________________________________________________________________

Po naszej wczorajszej publikacji na Facebooku o potrąceniu chłopca otrzymaliśmy od naszych Czytelników wiele wiadomości. Mieszkańcy bardzo przejęli się tym zdarzeniem, co świadczy o ich wielkiej empatii, za co serdecznie dziękujemy.


Niestety, od jednej  z czytelniczek otrzymaliśmy informacje, że to nie jedyne potrącenie małoletniego na pasach przez kierującego pojazdem marki BMW.
– 8 września kierujący BMW też nie ustąpił na przejściu dla pieszych przy ulicy Monte Cassino nieletniemu i zahaczył go lusterkiem – opisuje nasza Czytelniczka.
Cała sytuacja jednak zakończyła się jedynie na strachu.

Apelujemy do WSZYSTKICH KIEROWCÓW, jak i PIESZYCH o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przejść dla pieszych. Piesi: pamiętajcie, aby zawsze mieć pewność, że kierujący was widzi i zdąży się zatrzymać. Kierowcy: ustępujcie pieszym i puszczajcie ich na przejściach.

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MS
MS 13.09.2020, 15:51
To już nie pierwszy wypadek na tym przejściu. Jakieś 2 lata temu byłem świadkiem podobnej sytuacji - rowerzyści i stłuczka 2 aut. Na przejściu północnym dla odmiany została śmiertelnie potrącona rowerzystka. KTO ZAPROJEKTOWAŁ TAK DURNE PRZEJAZDY??? Dlaczego ścieżka nie może iść cały czas prosto od strony Kocborowa? Bezmyślność projektantów. Ma być prosto i bezpiecznie.
Sławek EU07
Sławek EU07 13.09.2020, 08:55
Zlikwidować przejście dla pieszych w płaszczyźnie poziomej, postawić kładkę lub zrobić tunel, zwiększy to bezpieczeństwo pieszych.
BMW nie dla id...
BMW nie dla id... 11.09.2020, 16:10
I jak tu nie mieć uprzedzeń do kierowców tej marki aut...no pytam jak???
Są tylko wyjątki kiedy za kółkiem siedzą normalni kierowcy, w większości natomiast dzbany i czopki.
Karol
Karol 11.09.2020, 12:19
Skoro jest numer rejestracyjny, to takie zdarzenia należy zgaszać Policji.Czy Bmw to jest to samo jak na załączonym zdjęciu?.Oczywiście pani widziała bardzo dokładnie całe zdarzenie, żeby nie było bezpodstawnych pomówień bo w Polsce jak wiemy ktoś nie dowidzi, inny nie dosłyszy i już ploty idą sobie w miasto.Dzisiaj również spotkałem kierowce srebrnego Bmw który manewrował po mieście z telefonem przy uchu.Chcesz pogadać to zatrzymaj się bezpiecznie na poboczu lub parkingu a każdy manewr sygnalizuj znacznie wcześniej.

Pozostałe