Borzechowo najpiękniejszą wsią na Pomorzu

  • 08.09.2020, 20:40
  • RedJ/Magda
Borzechowo najpiękniejszą wsią na Pomorzu UG Zblewo

Podziel się:

Oceń:

Jury konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020 za najpiękniejszą wieś uznało Borzechowo w gminie Zblewo. Nagroda wyniesie 30.000 zł. Komisja oceniła 13 wsi, z 13. pomorskich powiatów.

- Pierwsza nagrodę przyznaliśmy wsi Borzechowo za udaną odpowiedź wsi na współczesne wyzwania kulturowe, społeczne i środowiskowe. Stanowi ją harmonijne połączenie trzech czynników: tradycji regionalnej, wiejskiego charakteru krajobrazu i rozwiązań chroniących klimat – wyjaśnia dr Anna Górka z Politechniki Gdańskiej, członek komisji konkursowej. – Na szczególne uznanie zasługuje wysoka świadomość wartości wizualnych krajobrazu wsi i jej otoczenia, której wyrazem jest przedstawiona prezentacja – dodaje. 

Wójt Artur Herold 
nie kryje radości z tego, że główna nagroda prestiżowego konkursu trafiła do Borzechowa. 
- To wielki i zasłużony sukces, którego gratuluję całej społeczności Borzechowa i każdemu z mieszkańcowi z osobna, bo wszyscy swoją codzienną troską o ład i porządek, o swoje posesje i ogrody, a także aktywnością na forum sołectwa, wypracowali tę nagrodę – mówi wójt Artur Herold. - Szczególne słowa uznania i gratulacje kieruję do Pani Sołtys Renaty Klimowicz i Rady Sołeckiej, KGW „Modraki”, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Borzechowa, KS „Sławek Borzechowo”, seniorów z koła PZERiI z Borzechowa, radnego Rady Gminy Janusza Czubek i całej Rady Gminy, leśników, społeczności szkolnej, lokalnych przedsiębiorców i rolników, którzy bardzo angażują się w życie swojego sołectwa. Mieszkańcy kochają swoją wieś i to widać na każdym kroku, a my – jako samorząd wspieramy tę troskę najpełniej, jak można, dokładając starań, aby co roku były prowadzone tu inwestycje podnoszące jakość życia Mieszkańców. Świetlica wiejska, zaplecze sportowe, budowa ciągu pieszo-rowerowego do Wirt, modernizacja szkoły pod pomieszczenia przedszkolne, utwardzanie ulic i dróg… - a nade wszystko aktywność Mieszkańców. Tu wciąż coś dobrego się dzieje, a wieś z roku na rok zmienia swoje oblicze stając się nowoczesną, bezpieczną, przyjazną mieszkańcom i gościom. Jako gospodarz gminy Zblewo cieszę się, że to zostało zauważone i docenione – dodaje Artur Herold.
Organizatorzy konkursu – na czele z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Strukiem, niebawem odwiedzą Borzechowo, aby wręczyć tytuł i nagrodę.

Przypomnijmy
W czerwcu Borzechowo zostało zwycięzcą etapu gminnego konkursu Piękna Wieś. Kilka tygodni później zwyciężyło w etapie powiatowym, zostając najpiękniejsza wsią powiatu starogardzkiego 2020. Do kolekcji brakowało jeszcze tylko tytułu laureata etapu wojewódzkiego. I udało się!
 

RedJ/Magda

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 11.09.2020, 20:16
Co tam jest pięknego ?
Sławek EU07
Sławek EU07 13.09.2020, 09:04
Jeziornik
Stary Kociewiak
Stary Kociewiak 10.09.2020, 08:03
No Borzechowo może jest i piękne ale dookoła są też inne ładne wsie
Kociewiak
Kociewiak 09.09.2020, 13:46
A co tam jest pięknego? Sznur samochodów przejeżdżających w sezonie , że trudno przez jezdnie przejść. Ile z nich się zatrzymało w Borzechowie? I po co?
Pudzian77
Pudzian77 09.09.2020, 21:58
Pojechałeś chyba trochę. To wieś owszem tuż obok Twardego Dołu, Ocypla, w samym Borzechowie są dwa fajne ośrodki wypoczynkowe i fajne jezioro. Ale sznura aut jeszcze tam nie widziałem a jestem tam co weekend.
ALL 2020
ALL 2020 11.09.2020, 12:35
Borzechowo wieś piękna, Dla wsi, jej mieszkańców i wczasowiczów posiadających domki wczasowe - gratulacje. Niestety mało dba o nią gmina,jeżeli chodzi o środowisko naturalne i zanieczyszczenia, chociażby wodami opadowymi, ściekami itd.Jeżeli chodzi o sznury aut, proszę w sezonie wakacyjnym w weekendy / od piątku po południu do niedzieli wieczora/ stanąć przy ul. Wczasowej w środku wioski. Konia z rzędem temu kto w ciągu 5 minut przejdzie na drugą stronę ulicy. Policja kontroluje wyjazd na Wirty, długi prosty odcinek drogi i tam można wykazać się mandatami za przekroczenie szybkości, a w środku wioski nigdy nie widziałem patrolu z suszarką. Nikt nie zwraca uwagi na ograniczenia prędkości Przydałby się automatyczny znak stopu, przy przekroczeniu prędkości, tak jak np. w Lipinkach, czy chociażby tablica z podaniem prędkości / Trąbki Wlk/
Kociewianka
Kociewianka 09.09.2020, 13:27
Gratulacje. Piękna wieś.

Pozostałe