Dzisiejsze wydanie Gazety Kociewskiej wzbogacone o wkładkę NASZ POWIAT!

  • 05.08.2020, 13:07
  • redakcja
Dzisiejsze wydanie Gazety Kociewskiej wzbogacone o wkładkę NASZ POWIAT! UM Skarszewy Otwarcie Targowiska Gminnego „Mój rynek”.

Podziel się:

Oceń:

Co nowego i co w trawie piszczy w gminach naszego malowniczego, kociewskiego powiatu? Kliknijcie, aby choć trochę zapoznać się z tematem. Całość oczywiście w papierowym wydaniu dostępnym w punktach sprzedaży. Polecamy.

GM. SKARSZEWY

Skarszewy mają nowoczesne Targowisko

W Skarszewach otwarte zostało nowoczesne i funkcjonalne Targowisko Gminne „Mój rynek”.

(...) Najpierw wykonany został przez Zbigniewa Łukomskiego na trąbce hejnał Skarszew. Obok dawnego dworca PKP można było zobaczyć stoiska m.in. z regionalną żywnością, rękodziełami, biżuterią oraz pamiątkami. Można też było zjeść bezpłatną grochówkę, a na scenie wystąpili zespół W Starym Stylu oraz Edwarda Rekowska.

Targowisko Gminne „Mój rynek” znajduje się przy ul. Dworcowej, tam gdzie funkcjonowało stare targowisko. Różnica jest ogromna.

- Wcześniej była tu ubita ziemia, tłuczeń i padał deszcz na głowę, a teraz mamy nowoczesne miejsce do handlu wykonane na bardzo wysokim poziomie – powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli. - To znakomite miejsce nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale i przyjezdnych, którzy będą zainteresowani zakupem naturalnych wyrobów mięsnych, z mleka czy przetworów owocowych.

Targowisko jest ogólnodostępne przez cały rok i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dni targowe to: wtorki, piątki i dodatkowo soboty. Do dyspozycji są 2 wiaty, a w nich 40 stoisk handlowych (10 pojedynczych i 15 podwójnych) z ladą i przestrzenią dla auta dostawczego, z dostępem do prądu i bezpłatnego internetu Wi-Fi. Inne elementy targowiska to: budynek zaplecza administracyjno-socjalnego z bezpłatnymi toaletami, parking (20 miejsc, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi), oświetlenie terenu lampami, monitoring (...)


Będzie nowy plac zabaw

W Skarszewach trwają prace związane z budową nowego placu zabaw przy ul. Grobla Mickiewicza.

Na miejscu starego placu powstanie atrakcyjne, bezpieczne miejsce zabaw i rekreacji. Projekt zakłada montaż kompletu urządzeń w postaci całych zestawów, jak i pojedynczych urządzeń, a są to: zestaw statek, zestaw zamek, zestaw linearium, huśtawka wahadło (...)

Seniorada w Skarszewskim Centrum Sportu

W sobotę 8️ sierpnia w Skarszewskim Centrum Sportu odbędzie się III Wojewódzka Seniorada LZS.

Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 9:30. W Senioradzie mogą wystartować osoby w kategoriach wiekowych: 55+, 65+ i 75+. W programie są następujące dyscypliny: bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut ringiem, slalom z piłkami do piłki nożnej na czas, rzut piłką lekarską, rzut lotką do celu, marsz Nordic Walking, tenis stołowy. Wszystko z zachowaniem obostrzeń w związku z epidemią. Warunkiem przyjęcia do zawodów jest przesłanie zgłoszenia zawodników do dziś (5 sierpnia) na adres e-mail: [email protected] lub telefoniczne: 58 588 07 00 lub 519 482 100. Regulamin Seniorady jest na stronie: www.lzs-pomorski.pl (...)


 

GM. ZBLEWO

"Mamy powody do radości"

Gmina Zblewo – jako jedna z nielicznych w kraju – otrzymała ostatnio środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Na co przeznaczone są te pieniądze?

(...) Na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”. Wójt Artur Herold bardzo o to zabiegał.

I udało się! Artur Herold deklaruje, iż zamierza rozpocząć budowę przedszkola jak najszybciej. Według wstępnych założeń, prace mogą rozpocząć się już w sierpniu. Gmina Zblewo bardzo sprawnie – bo już 17 lipca - ogłosiła przetarg na I etap budowy przedszkola. Planowany termin otwarcia ofert to 4 sierpnia, a termin wykonania zadania (etap I) ma zakończyć się do 30 listopada br. (...)
 


► "To będzie stadion na miarę XXI wieku

Trwają prace związane z przebudową stadionu w Zblewie. Na jakim są etapie? Daleko zaawansowanym, co widać „gołym okiem”!

Budowlańcy z firmy Greta Sport dwoją się i troją, by mimo kapryśnej pogody prace postępowały zgodnie z planem. I tak się dzieje! Zostały już wykonane dwie warstwy podbudowy pod bieżnię, tj. stabilizacja oraz płyta betonowa zbrojona włóknem syntetycznym. Teraz beton „dojrzewa” nabierając wytrzymałości, żeby w sierpniu można było wykonać poliuretanową nawierzchnię bieżni. Gotowy jest już także drenaż pod płytą boiska oraz infrastruktura pod automatyczne nawadnianie murawy boiska, studzienki teletechniczne (...)


POWIAT STAROGARDZKI

Każdy mógł zobaczyć inwestycję za miliony.

Powiat Starogardzki realizuje w Kociewskim Centrum Zdrowia #WielkiProjekt, który dotyczy przebudowy i modernizacji szpitalnych oddziałów, a także budowy nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią. Osoby, które skorzystały z zaproszenia, nie tylko lepiej poznały blok, przyjrzały się kolejnym etapom budowy obiektu oraz remontom szpitalnych oddziałów, ale również mogły wejść w te miejsca, gdzie już niebawem wstęp będzie niemożliwy. Ujawniono też wiele ciekawych faktów, jak choćby to, ile wylano betonu, ile wykorzystano (...)


► Przejazd mostem po nowemu.

Zakończone zostały prace przy przebudowie mostu Czysta Woda 1 na rzece Wietcisa w ciągu drogi powiatowej w obrębie Czarnocina, gmina Skarszewy. Obecnie kierowcy mogą korzystać z bezpiecznego przejazdu.
 


GM. SMĘTOWO GRANICZNE

► Utworzenie 15 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w żłobku w Smętowie Granicznym

Aktualnie trwają prace remontowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku a ich zakończenie planuje się na dzień 14 sierpnia 2020 r.
Po wykonaniu w/w prac żłobek zostanie wyposażony w meble, urządzenia, sprzęty oraz zabawki, które są niezbędne do zapewnienia małym pociechom komfortowych warunków.

Przedmiotowa inwestycja z uwagi na swój rodzaj jest dla nas bardzo istotna i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli cieszyć się z uśmiechów dzieci, które będą uczęszczały do pierwszego na terenie Gminy Smętowo Graniczne żłobka o nazwie „Promyczek”. (...)

 

Budowa Drogi gminnej ul. Ogrodowej w miejscowości Smętowo Graniczne

Realizacja przedmiotowego zadania już dobiega końca. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, porządkowanie terenu i niewielkie poprawki. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w naszej Gminie na przełomie roku 2019/2020 jak również bardzo istotna dla zapewnienia komfortowych warunków życia dla mieszkańców ul. Ogrodowej.

Zadanie polegało na wykonaniu kanalizacji deszczowej, modernizacji kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, budowie jednostronnego chodnika, zjazdów oraz wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej.

Zadanie realizowane przy udziale dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Celowego z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 071 324,00 zł.

Łączna wartość zadania wyniosła 2 428 094,96 zł


 


GM. BOBOWO

Drogi z dofinansowaniem FDS 2020

W gminie Bobowo są już zauważalne efekty robót budowlanych związanych z przebudową dróg z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Są to drogi w Jabłówku w kierunku Grabowca oraz ul. Łąkowa w Bobowie. Jeszcze w sierpniu przedmiotowe drogi o łącznej długości 1050m zostaną oddane do użytku. 7 sierpnia zostaną rozstrzygnięte kolejne przetargi związane z przebudową dróg gminnych w technologii utwardzania płytami betonowymi wielootworowych typu „YOMB. Są to Odcinki dróg gminnych o łącznej długości 1300m i stanowią: drogę gminną nr 214006G w Jabłówku, drogę gminną w Wysokiej nr 214019G, drogę w Wysokiej – działkę nr 73, ul. Zielonej w Bobowie oraz drogę w Grabowie w Kierunku Kierwałdu (...)

 

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zygmunt
zygmunt 22.08.2020, 10:39
nie można już patrzeć na te paskudne gęby... , lenistwo i karierowiczostwo bije z nich na odległość , o morale nie wspomnę...
Paweł_KOC
Paweł_KOC 18.08.2020, 17:19
Szajs i gówno, co to za burdel w naszym kraju.
andrzej
andrzej 18.08.2020, 18:41
za ten cały bałagan niech zapłacą działacze pisu z własnych kieszeni !!!
amelia
amelia 16.08.2020, 14:14
banda pisiorów i kolesiów uchwaliła sobie duże podwyżki , jak to się ma do sprawiedliwości społecznej , głosowaliście na tych skorumpowanych bydlaków !!!
zen
zen 22.08.2020, 14:49
dodaj jeszcze opozycje która najpierw poparła podwyżki a później jak to zawsze u nich zdziwieni że społeczeństwo niezadowolone zaczęli zmieniać zdanie.
ludwik
ludwik 06.08.2020, 12:58
kiedy rozliczenie kościelnych pedofili i tych biskupów , którzy ich ukrywają i tuszują ich ciemne sprawki ???
lucyfer
lucyfer 06.08.2020, 18:55
ci którzy minusują , to kościelne ścierwa , a większość bękartów katolickich to sprawki koloratkowych , oni znajdują swoje dzieci w "oknie życia"... patologia świńska
pox
pox 06.08.2020, 04:37
coraz wiecej ich przecina te wstazki....
xop
xop 29.08.2020, 08:37
coraz większe dziadostwo pcha się do władzy i koryta , a wy tych meneli wybieracie...

Pozostałe