W czasie wolnym od służby uratował duszące się dziecko

  • 03.08.2020, 10:16
  • Źródło: KWP Gdańsk
W czasie wolnym od służby uratował duszące się dziecko

Podziel się:

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu w czasie wolnym od służby uratował życie dziecku, które zakrztusiło się lizakiem. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się na pobliskiej posesji. Policjant skutecznie udzielił pierwszej pomocy dziewczynce, a gdy zagrożenie minęło, przekazał ją matce.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 lipca br. około godz. 20:30 w Skórczu. Dziecko siedziało w wózku, który pchała matka. W pewnej chwili dziewczynka połknęła lizaka i zaczęła się dusić. Na ulicy zrobiło się głośno. Matka dziecka zaczęła krzyczeć. Ten krzyk usłyszał przebywający na pobliskiej posesji policjant sierż. sztab. Krzysztof Graban.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania pobiegł w kierunku ulicy, gdzie zauważył stojące przy wózku dziecięcym osoby, z których jedna klepie po plecach trzymane dziecko. Policjant szybko ustalił, że dziewczynka krztusi się połkniętym lizakiem, natychmiast przejął dziecko od matki, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

Sierżant sztabowy Krzysztof Graban pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Widząc, że ta czynność nie przynosi pozytywnego efektu, funkcjonariusz włożył do ust dziewczynki palec i wydobył lizaka, który stanął w przełyku. Wszystko działo się błyskawicznie. Gdy dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjant przekazał je matce. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło. Całe zdarzenia zarejestrowała znajdująca się w pobliżu kamera monitoringu.

Kilka dni później rodzice dziecka przysłali do Posterunku Policji w Skórczu maila, w którym dziękują za uratowanie życia ich córce.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (4)

Ewa
Ewa 04.08.2020, 09:41
I super!!!!
didi
didi 03.08.2020, 23:35
Dlaczego na pokaz oznajmia się zawód osoby ?
Dlaczego próbujecie ocieplić wizerunek policjantów ?
Fajnie, że ją uratował, ale równie dobrze mógłby zrobić to każdy (księgowy, magazynier, stolarz) i wtedy wątpię, aby był wspomniany wykonywany zawód.
Obecnie zawód policjanta to powód do wstydu, więc się bym tym nie cieszył.
Nie ukrywam. Nienawidzę tej organizacji. Temu Panu szczerze gratuluję (bo mogło to być moje dziecko), aczkolwiek wolałbym, aby bandziorów gonił policjant "sprawny fizycznie",a nie z nadwagą.
Pozdrawiam!
Obywatel
Obywatel 04.08.2020, 09:43
Ale płytki komentarz.
Asia
Asia 03.08.2020, 19:01
Asia

Pozostałe