Powiatowe obchody Święta Policji w Starogardzie Gdańskim

  • 30.07.2020, 11:12
  • MK (JT)
Powiatowe obchody Święta Policji w Starogardzie Gdańskim

Podziel się:

Oceń:

Ponad 200 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim obchodziło we wtorek swoje święto. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie służbowe. Tegoroczne obchody były również doskonałą okazją do uczczenia 101 rocznicy Powołania Policji Państwowej, 100 rocznicy utworzenia Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz 95 jubileuszu powołania do służby kobiet w Policji. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji inspektor Bogusław Ziemba, który z okazji obchodzonego święta wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

We wtorek 28 lipca br. o godzinie 13.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Ceremonii przewodniczył  Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim insp. Bogusław Ziemba. W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim przypomniał rys historyczny Polskiej Policji. Inspektor Bogusław Ziemba podkreślił również, że w tym roku obchodzimy 100 rocznicę utworzenia Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, a tegoroczne święto to także 95 jubileusz powołania do służby kobiet w Policji. W słowach skierowanych do policjantów i pracowników cywilnych insp. Bogusław Ziemba dziękował za kolejny rok bardzo odpowiedzialnej i trudnej służby, za wysoką wykrywalność przestępstw, a także za rzetelną i sumienną służbę i pracę w okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19. Życzył zebranym oraz ich rodzinom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za ich wsparcie oraz bardzo dobrą współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Podczas uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta  Powiatowego w Starogardzie Gdańskim mł. insp. Piotr Wiśniewski odczytał listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.
Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy oraz pracowników Policji, dzięki którym mieszkańcy powiatu starogardzkiego mogą czuć się bezpieczni. Odznaczenia resortowe, w tym złoty i srebrny medal za długoletnią służbę otrzymało 5 funkcjonariuszy i dwóch pracowników cywilnych. Siedmiu mundurowych otrzymało brązową odznakę - Zasłużony Policjant. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 42 mundurowych. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.
Tegoroczne Święto Policji w Starogardzie Gdańskim odbyło się w szczególnych okolicznościach. Okolicznościach, na które nie mieliśmy żadnego wpływu, a które wpływają na niemal każdą sferę naszego życia, w tym życia zawodowego. Wirus covid-19, bo o nim mowa, i stan epidemii z nim związany sprawiły, że po raz pierwszy Święto Policji obchodzone było w tak skromnej formie. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. Mimo licznych obostrzeń i przeciwności policjanci nadali jej charakter święta – święta starogardzkiej Policji.
Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

MK (JT)

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

genia pigwa
genia pigwa 04.08.2020, 08:10
ta grupa jest zainteresowana tylko podwyżkami które co chwilę dostają , pinokio z kurdu.plem się boją , więc płacą...

Pozostałe