Potrącił rowerzystę i uciekł. Policjanci pouczyli cyklistę

  • 30.07.2020, 10:15
  • redakcja
Potrącił rowerzystę i uciekł. Policjanci pouczyli cyklistę (fot.poglądowe)

Podziel się:

Oceń:

- We wtorek, 28 lipca około godziny 23.20 dyżurny naszej komendy otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Armii Krajowej w Starogardzie Gd., które dotyczyło potrącenia rowerzysty – relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka z KPP w Starogardzie Gdańskim. – Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że rowerzysta poruszał się jezdnią w kierunku ulicy Lubichowskiej i na wysokości skrzyżowania z ulicą B. Prusa został potrącony przez wyprzedzający go samochód koloru ciemnego – mówi.

Jak się dowiedzieliśmy, kierujący zahaczył cyklistę lusterkiem o rękaw i odjechał bez zatrzymania.
– Policjanci ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Już teraz wiadomo, że rowerzysta był trzeźwy. Cyklista poruszał się rowerem w miejscu, gdzie jazda po jezdni była dla niego zabroniona, za co został pouczony. Obecnie mundurowi prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego – dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Policjanci apelują do ewentualnych świadków tego zdarzenia o przekazywanie wszelkich informacji mogących ustalić sprawcę tego potrącenia.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że kierujący jednośladem nie odniósł większych obrażeń, które zagrażałyby jego zdrowiu lub życiu.

 

_redakcja

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sławek EU07
Sławek EU07 21.08.2020, 11:59
To zdjęcie zostało zapożyczone ze znanej witryny internetowej.
"zero" reakcji ze strony policji
"zero" reakcji ze strony policji 31.07.2020, 14:43
Do takich sytuacji dochodzi dlatego, że największą karą dla rowerzysty jest "pouczenie" a nie mandat. To co wyprawiają w Starogardzie piesi i rowerzyści to po prostu totalna kpina.
Minister Magii
Minister Magii 31.07.2020, 09:07
Panie Romet i jubilat, czy jeździł Pan kiedyś kolażówką z oponami cieńkimi, które są stworzone na szosę nie na ścieżki, ponadto gdyby nasi drogowcy nie tworzyli ścieżek z krawężnikami ostrymi jak brzytwa i z asfaltu zamiast krzywej kostki np tj jest w Gdańsku to cykliści z stg jeździliby po ścieżkach. Radzę wypożyczyć kolarkę i przejechać cały stg po ścieżkach, ból *** gwarantowany, przeciążone stawy i nie zarobi pan na opony. Pozdrawiam
MInister Ładu&Składu
MInister Ładu&Składu 10.08.2020, 17:02
Na ścieżki cymbale!A jak ci nie pasują to wsadź sobie te szosówki między poślady i na chodnik....Nie dość że starogard zakorkowany strasznie to jeszcze taki jegomość co poskąpił gumy na feldze będzie utrudniał życie zmotoryzowanym.
ggg
ggg 01.08.2020, 21:00
tno pewnie , dla ciebie zmienia wszystkie drogoi bo ty sobie kupiles rower z cienkimi oponami , zastanow sie co piszesz , i co kupujesz
Sławek EU07
Sławek EU07 31.07.2020, 12:35
W tym mieście z wyjątkiem drogi krajowej 22 ścieżki dla rowerów znajdują się tylko z jednej strony ulicy bo tak chcą zamawiający. Nie jest zbyt dobry pomysł. Rowerzystę powinni ukarać mandatem tak jak tego co w gminie Kwidzyn jechał na zakazie.
SebA
SebA 31.07.2020, 11:13
To ja sobie obniżę zawieszenie w samochodzie i założę opony torowe też naleśniki jak w Twojej kolarce .... i będę jeździł 5 km/h no bo przecież drogi są do *** i trzeba uważać bo podwoziem zaryję ... ciekawe czy byłbyś taki wyrozumiały???
gg
gg 31.07.2020, 10:04
a ja bym chciała jeździć na łyżwach, to co , mają mi zrobić lodowisko na jezdni, bo na lodowisku mi nie odpowiada. Nie ma warunków, nie odpowiada ścieżka rowerowa, to siedzisz w chałupie
Weronika
Weronika 30.07.2020, 12:17
Prawda jest taka, że wina leży po obu stronach.Gdyby kierowca od razu zawiadomił Policje, już by było po wszystkim, a tak gdybanie, może był pod wpływem czegoś itp.Pamietajcie, że ludzie są różni, delikatnie mógł otrzeć rowerzystę, a ten narobił rozgłosu żeby odszkodowanie dostać.No i ci rowerzyści, ile wam trzeba tłumaczyć, że scieżka rowerowa jest dla was a nie jezdnia,a może w godzinach nocnych i poza nimi wam wolno znacznie więcej?.Czy rower był sprawny technicznie i posiadał oświetlenie oraz odblaski, a rowerzysta kamizelkę skoro poruszał się w nocy i to jezdnią, skoro obok jest scieżka rowerowa?.Osoba kierująca powinna się zgłosić, bo prędzej czy pózniej znajdą ją.
Rafał
Rafał 30.07.2020, 11:47
Nie rozumiem....pod kątem wypadku drogowego? Cyklista nie odniosl wiekszych obrazen...to chyba kilizja
Kierowca bombowca
Kierowca bombowca 30.07.2020, 11:30
Wina rowerzysty niestety. Nie powinien sie wcale na jezdni poruszac. Nie byloby go tam nie byloby wypadku. Tak samo gdyby byl na autostradzie. Zakaz to zakaz
kiker
kiker 30.07.2020, 21:08
Co ty za głupoty piszesz. Jak człowiek pójdzie drogą i go potrącisz to też pewnie będzie jego wina!!! Rowerzysta popełnił wykroczenie to po pierwsze ale potrącenie rowerzysty to kolizja, ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy to dopiero problem.
umysłowy kiker
umysłowy kiker 10.08.2020, 16:52
Bo ty to mądrości w uj piszesz...masakra
do kikera