Tragedia nad jeziorem w Suminie. Rower wodny zaczął tonąc. Czteroosobowa rodzina topiła się w wodzie

  • 24.07.2020, 13:23
  • redakcja
Tragedia nad jeziorem w Suminie. Rower wodny zaczął tonąc. Czteroosobowa rodzina topiła się w wodzie

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 19 lipca nad Jeziorem Sumińskim doszło do dramatycznego zdarzenia. Rower wodny, którym pływała po jeziorze czteroosobowa rodzina zaczął tonąc. Wszyscy wskoczyli do wody. Niestety, jeden z mężczyzn został podtopiony.

Świadkowie zdarzenia wezwali na pomoc służby ratunkowe. Rozpoczęła się walka z czasem. Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg, gdzie rozpoczęto długą reanimację. Po przywróceniu czynności życiowych poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, 37-latek zmarł.

Tej niedzieli
pogoda sprzyjała wodnym szaleństwom. Z promieni słonecznych postanowiła skorzystać rodzina, która wybrała się nad jezioro Sumińskie. Niestety, zabawa w wodzie przerodziła się w piekło. Kiedy użytkownicy roweru wodnego zorientowali się, że jednostka zaczyna tonąć, natychmiast wskoczyli do wody. Niestety, jeden z mężczyzn zaczął opadać pod taflę jeziora.
- Słyszałam, że mężczyzna wraz z członkami rodziny udał się nad jezioro Sumińskie, gdzie od znajomego pożyczył rower wodny – relacjonuje nam jedna z mieszkanek Sumina. - Z tego co wiem, osoby na rowerze nie miały kapoków – mówi.

Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał
Na miejsce jako pierwsi przybyli strażacy. Zabezpieczyli teren działania i przystąpi do akcji.
– Mężczyzna znajdował się już na brzegu jeziora - był nieprzytomny, bez czynności krążeniowo-oddechowych. Natychmiast rozpoczęliśmy reanimację, która trwała do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został przekazany ratownikom i przetransportowany do szpitala – relacjonuje bryg. Adam Szynalewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd.

Czynności Policji
Po kilku minutach na miejsce przybyli policjanci, którzy przeprowadzili na miejscu czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia.
- Zgłoszenie otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 17 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Osoba zgłaszająca poinformowała, że ktoś tonie w jeziorze Sumińskim. Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili ten fakt - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Ze wstępnych informacji wynika, że 4-osobowa rodzina podejrzewając, że rower wodny zaczyna nabierać wody i tonąć, wskoczyła do jeziora. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba uległa podtopieniu. Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg i po udzieleniu pierwszej pomocy trafił do szpitala - relacjonuje asp. sztab. M. Kunka.

Z informacji, jakie do nas dotarły, wynika, że 37-letni mężczyzna zmarł w poniedziałek w szpitalu.
Bliższe okoliczności tego zdarzenia bada policja.
 

 

_redakcja

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jd
Jd 28.07.2020, 16:48
Kapoki gdzie były?
bolo
bolo 27.07.2020, 21:19
Dlaczego w tych wszystkich doniesieniach zawsze piszą to samo po dwa razy !!!
dziab dziab
dziab dziab 27.07.2020, 16:58
Dlaczego większość skupia się na tym czy facet pił czy nie?
Jak rower wodny może być niesprawny i wynajęty?
Ktoś w ogóle to sprawdza, kontroluje ?
Gość
Gość 27.07.2020, 13:09
Wyrazy współczucia dla rodziny. Ja w tamtym roku pomogłam chłopakowi który się topił. Na szczęście dziewczyny na rowerku podplynely i mi pomogły. Sama bym nie dała rady. Niestety, ludzie chociaż widzą tragedię to nie pomogą, tylko stoją i się przyglądają.
Gość
Gość 28.07.2020, 10:01
Jak widać z treści Pani komentarza i z treści artykułu, ludzie pomagają.
Asia
Asia 28.07.2020, 08:36
Nie zawsze łatwo jest uratować osobę która się topi, ponieważ taka osoba ma tak silny instynkt przetrwania że czasem topi osobę która ją ratuje. Jednak fakt, panuje znieczulica
Markus
Markus 27.07.2020, 20:52
Prędzej z płonącego samochodu wyciągnę człowieka niż się zdobędę do podpłynięcia do topiącego się bez specjalnego wyszkolenia. Tacy tonący ludzie zostawiają ślady palców na burtach łodzi. Ratownik amator błyskawicznie może się stać kolejną ofiarą osoby, której chciał pomóc.
wodniak
wodniak 26.07.2020, 15:44
a kamizelki ratunkowe to gdzie mieli ?
Oskar Blaszke
Oskar Blaszke 27.07.2020, 18:07
To kuzyni tych co w zeszłym roku w czasie burzy na Giewont wchodzili
Aa
Aa 27.07.2020, 10:30
Nie mieli. Jest napisane.
haha
haha 26.07.2020, 17:00
na pewno w duupie hehe
Aga
Aga 26.07.2020, 10:54
Takie komentarze to tylko u nas w kraju! Masakra!
Kondolencje 😭
Sebastian Bukowski
Sebastian Bukowski 26.07.2020, 00:26
Wielkie Pany Lachy, to był mój Brat i z wielkim podziękowaniem piszę, że chociaż na chwilę zajeliście swe umysły jego niepotrzebną śmiercią. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Wiedział co robi. Nie traktujmy dorosłych jak dzieci.
Kuzynka
Kuzynka 30.07.2020, 13:54
Kuzun masz racje wiedział co robi i chciał pomóc tylko jak ja niektórych czytam to az mnie .... ... Sensacje maja jak można kogoś kto zginoł tak opisywać ze pił ze cos tam jak kurna nie byli to co sie wypowiadają najłatwiej jest osadzić na koniec na prawdę żal mi was ci co tak komentują ...
Moe
Moe 26.07.2020, 20:14
Wielkie Kondolencje.
Faenza
Faenza 26.07.2020, 00:11
Nie było by tragedii, gdyby wszyscy mieli kapoki
Swiatowy
Swiatowy 25.07.2020, 22:01
Gdyby gmina byla ogarnieta i zapewnila na kąpielisku ratownika to mogło sie zupelnie inaczej skączyc ale żal kilku groszy wydac . Kondencje i współczucia dla najblizszych.
Fan
Fan 25.07.2020, 20:11
"Tragedia nad jeziorem w Suminie. Rower wodny zaczął tonąc. Czteroosobowa rodzina topiła się w wodzie" Autor jak zwykle trzyma poziom, wymyśla dramatyczne tytuły w stylu Pana Kolonko, dobrze że dodał na końcu tytułu w wodzie ponieważ byłem przekonany że w piasku plaży topili się.
ROT
ROT 25.07.2020, 07:41
Błagam, niech autorzy tekstów przed opublikowaniem czytają to co napisali. Tak ze 3 razy najlepiej, a jak nadal uważają, że tekst super pod każdym względem, to niech dadzą po poczytania przypadkowej osobie...
Krzysztof 79
Krzysztof 79 25.07.2020, 15:30
Na ludzkiej tragedii robią kasę z reklam. Krzyczące tytuły a potem oglądasz tak jak ja teraz.... Substral najlepszy trawnik. Dramat.
Krzysztof
Krzysztof 25.07.2020, 02:37
Mężczyzna zmarł na koronawirusa
Lla
Lla 26.07.2020, 23:23
Debil!!
Nieistotny
Nieistotny 25.07.2020, 14:14
Chlopie, czy nie mauczono, że jak nie masz o czymś pojecia, to nie zabieraj głosu? Ja akurat mam, i facet był zdrowy jesli o to chodzi. Zdarzył sie nieszczesliwy wypadek, a denatowi niech ziemia lekką bedzie, bo dobry z niego facet byl. Nie życze nikomu złego, ale sam moze bys sie przebadał na mozg, czy Tb koronawirus nie wszedl tam i czegos nie poprzestswiał, by takie bzdury wypisywać w internecie, bez wiedzy i przyzwoitosci w stosunku do rodziny zmarłego.
Hania
Hania 24.07.2020, 23:48
Stała się tragedia dla rodziny i znajomych. Nikt nie powinien wypowiadac sie o rzeczach jesli nie ma zielonego pojecia jak było. Prosze dajcie spokoj z takimi komentarzami. Czas żałoby to czas dla rodziny. Trzeba wspierać sie w takich chwilach nie grzebać i prać brudy na portalach internetowych.
Ruda
Ruda 24.07.2020, 23:46
Ludzie co wy piszecie chłopak nie żyje a wy robicie problem czy miał wypite czy niemiły nie raczył napisać Niech spoczywa w spokoju.nimt nie wspulczuje rodzinie.Wmoncu to młody człowiek był.Czy każdy z was jest idealny.nikt nie wie co kogo czeka.
Brat
Brat 24.07.2020, 22:25
A co za twoie
Brat
Brat 24.07.2020, 21:55
Pił za swoie nie za wasze *** . I dziekuje tym co byli i pomogłyb
123
123 24.07.2020, 22:22
Jak dostawał penset to nie pił za swoje baranie.
Ja
Ja 24.07.2020, 23:51
Szanowny Panie. Osoba o krorej mowa w panskim komentarzu byla kawalerem Bezdzietnym ale bardzo kochajacym dzieci i swoją rodzine, ktora czyta te komentarze.
Więc proszę zanim zacznie ktos pisac takie bzdury niech najpierw zapozna sie z prawdą potem wciska swoje 5groszy
123
123 24.07.2020, 19:28
Stać i lampic się każdy potrafi ale biegnąc żeby pomóc wyciągnąć z wody to nie. Chłopiec przeżył ten pan by też przeżył gdyby ludzie stojący i gapiący się pomogli a nie stać i komentować kto i ile wypił. Gówno niektórzy wiedzą pisząc takie bzdury. A jedna osoba nie jest wstanie wyciągnąć dwie osoby naraz z wody. Więc pomyśl zanim zaczniesz kogoś oczerniać!!
Anka
Anka 28.07.2020, 17:09
Ratowanie osoby tonącej, szczególnie przez ludzi nieprzeszkolonych obarczone jest olbrzymim ryzykiem. W wodzie nawet topiące się dziecko, w panice, jest w stanie wciągnąć pod wodę dorosłego człowieka. Jak ktoś nie czuje się na siłach, to wręcz nie powinien rzucać się do wody, a jedynie jak najszybciej poinformować odpowiednie służby. Ileż to już przypadków było, gdzie dwa trupy z wody wyciągali, bo jeden próbował pomóc drugiemu. Łatwo się pisze i ocenia sprzed komputera.
MKA
MKA 25.07.2020, 16:48
Jak byś wiedział że znajomy napity autem jedzie to też byś stanął przed nim żeby Cię być może rozjechał ale łaskawie się zatrzymał? Oczywiście stała się tragedia ale jeśli pił to na jego życzenie. Nie pomyślał o kapoku, pływać też się pływa inaczej z 2 promilami we krwi, a ratowanie tonącego zawsze obarczone jest ryzykiem,bo jak będzie silniejszy to jeszcze Cię wciągnie pod wodę. U ludzi pijanych to jest jeszcze silniejszy odruch. Oczywiście że szkoda gościa ale ja bym też dla niego swojego życia nie narażała, jak już to dla tego chlopca.
Ja
Ja 25.07.2020, 06:55
Dokładnie ludzi do oczerniania jest dużo ale nikt za przeproszeniem nie ruszył *** szybciej żeby pomóc ja właśnie tak straciłam jedynego syna
Obecny
Obecny 24.07.2020, 22:47
123 sam gówno wiesz. Stojący, patrzący? Po pierwszym "ratunku pomocy" które wykrzyczał chłopiec mężczyźni ruszyli z pomocą.
123
123 25.07.2020, 20:38
Mężczyźni czy mężczyzna który wyciągnął chłopca z wody a potem ruszył żeby ratować tego pana gdyby naprawdę ruszyli mężczyźni z pomocą to może by przeżył.
Kk
Kk 26.07.2020, 09:28
Owszem mezczyzna ruszyl po wolaniu pomocy uratowal chlopca i w potem zaczal ratowac denata ale byli tez mezczyzni ktorzy pomogli pierwszemu ktory zaczal ratowac ! To oni tez pomogli bo zaczeli reanimowac itp. Wiec w pierwszej kolejnosci do ratowania ludzkiego zycia pobiegli jak i podplynely osoby calkiem przypadkowe a o tym nie ma wzmianki w artykule. Osoby ktore wypisuja bzdury na temat jak to sie stalo prosze zamilczec. Nie wiecie to sie nie wypowiadajcie, bo nie dosc ze sprawiacie przykrosc rodzinie denata jak i osobom pomagajacym, nie zapominajcie, ze kazdy to moze przeczytac, a takimi komentarzami mozecie u innych wywolac wyrzuty sumienia bo chcieli pomoc.. Brawa dla Tych co pomogli Lukasz Wojtek i bodajrze Mirek szacunek dla Was i oczywiscie dla Pani ktora podplynela kajakiem ktora wziela dziecko i dowiozla do brzegu. Stala sie tragedia ale nikt czasu nie cofnie. Wyrazy wspolczucia dla rodziny.
321
321 24.07.2020, 22:28
Nie biegli bo może nie mieli maseczek? A przecież bez maseczek nie można się zbliżać na mniej niż dwa metry.
Nie pomyślałeś o tym mędrcu?
123
123 25.07.2020, 20:40
Weź bo jak ty coś pie..... Chłopie to masakra maseczki żeby ratować ludzkie życie
Bea
Bea 24.07.2020, 16:40
Facet nie był pijany i nie piszcie bzdur nikt z Was tam nie był bo Ci co byli się tylko gapili gdy by tylko ktoś ruszył dupsko to udało by się uratować nie tylko dziecko ale i tego Pana co zmarł!!!
Kk
Kk 26.07.2020, 09:46
Nikt nie ruszyl? To jak mezczyzna zostal przejety przez sluzby ratunkowe dopiero na brzegu? Ten Pan niestety wiszac juz na boji nie mial funkcji zyciowych. Osoba podplywajaca jako pierwsza w pierwszej kolejnosci owszem zajela sie dzieckiem bo sam jest ojcem ( trwalo to moment). Nastepnie zajela sie Denatem gdzie po chwili podplynely pontonem osoby, ktore tez w znacznym stopniu pomogly bo z pierwsza osoba plynaca do pomocy zaczely reanimacje dzieki ktorej choc na chwile udalo sie przywrocic funkcje zyciowe. Nie zgodze sie z tym ze byli sami gapie. Wiele osob lgnelo do pomocy. Osoby pewne ze dadza rade pomoc wskoczyly i poplynely osoby ktore np nie potrafia plywac badz byl jakis inny powod dzwonily po sluzby ratunkowe. Tyle bym chciala tylko powiedziec . nie jestes pewny jak bylo, badz wgl nie wiesz nie wypowiadaj sie, bo takimi wypowiedziami mozesz skrzywdzic inne osoby!
Ano
Ano 24.07.2020, 18:42
A to Twoim zdaniem denat jak trafił na brzeg? Cudowna teleportacja?
Obecny
Obecny 24.07.2020, 17:16
Widać że komentarz pisze osoba której tam nie było. Było mnóstwo osób dzięki którym te osoby trafiły na brzeg, które udzielały pierwszej pomocy.
Sz
Sz 24.07.2020, 16:27
Skutki picia wódki
Sylwia
Sylwia 24.07.2020, 14:49
A kapoki gdzie były? Przecież przy wypożyczeniu roweru kaza zakładać. To jest nieodpowiedzialność
Seba
Seba 24.07.2020, 15:21
Dokładnie nie mają prawa wynająć bez.
Kłusol
Kłusol 24.07.2020, 22:58
Toc to niewyporzyczalnia tylko mariuszka rower
ndps
ndps 24.07.2020, 23:09
Którego mariuszka?
Klusol
Klusol 25.07.2020, 09:00
Ze wsi na tym jeziorze niema wypozyczalni

Pozostałe