Młodzi kajakarze na Wdzie

  • 24.07.2020, 10:51
  • Janusz Rokiciński (JT)
Młodzi kajakarze na Wdzie PR

Podziel się:

Oceń:

Od 6 lipca, Paweł Rybacki szkoli młodych kajakarzy. To już drugi etap szkolenia miłośników małych, zwinnych kajaków.

Po tygodniowej przerwie młodzi adepci kajakarstwa rozpoczęli drugi etap zajęć, podczas którego skupią się na dalszym doskonaleniu techniki pływania oraz „czytania” rzeki.
- Takie umiejętności mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w trakcie tak popularnych w naszym regionie spływów kajakowych. Oprócz tego tradycyjnie zadbamy o czystość Wdy tak, by nadal uważana była za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce – mówi Paweł Rybacki, organizator szkolenia, wuefista w miejscowej szkole podstawowej.
- Wakacyjne zajęcia, które prowadzi pan Paweł, są dofinansowane z budżetu Gminy – dodaje zastępca burmistrza, Łukasz Łangowski. Wiem, że dają młodym adeptom kajakarstwa nie tylko wiele radości ale także dużą dawkę niezbędnej wiedzy.
Przy okazji od pana burmistrza dowiedzieliśmy się, że trwa termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i prace dostosowujące sale na parterze (po byłej restauracji) na potrzeby instytucji kultury.

Nowa siłownia plenerowa
- Z początkiem wakacji place zabaw przy ulicach Wiśniowej i Dworcowej zyskały nowy blask i nowe wyposażenie – dodaje Ł. Łangowski. - Stare urządzenia zastąpiły nowe, posiadające certyfikaty. Na terenie placu zabaw przy ulicy Wiśniowej powstała siłownia plenerowa z siedmioma urządzeniami.
O kolejne, nowe zjeżdżalnie, wzbogaciły się place zabaw przy ulicy Dworcowej i przy blokach na ulicy Mickiewicza.


 

Janusz Rokiciński (JT)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe