Strzelano w Skarszewach, Lidzbarku i Kościerzynie

  • 23.07.2020, 10:48
  • Janusz Rokiciński (JT)
Strzelano w Skarszewach, Lidzbarku i Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:

Bracia kurkowi ze Starogardu, Skarszew i Tczewa aktywnie uczestniczą w zawodach i przywożą z nich cenne trofea.

Zawody odbyły się na strzelnicach brackich w Lidzbarku, Skarszewach i Kościerzynie.

Lidzbark. Celne oko Krefty
W sobotę, 27 czerwca, brat Kazimierz Krefta (SKB Skarszewy) na strzelnicy w Lidzbarku Warmińskim zajął aż trzy pierwsze miejsca. Wyniki braci z Kociewia:
Strzelanie o Złoty Róg Jednorożca: 1. Kazimierz Krefta, 2. Arkadiusz Muller (obaj KBS Skarszewy)
Pierścień św. Wojciecha: 1. Kazimierz Krefta (KBS Skarszewy), 2. Jarosław Czyżewski (KBS Starogard Gd.).
Tarcza Bracka: 2. Piotr Czapiewski (KBS Tczew), 3. Krzysztof Tyda (KBS Starogard Gd).
Łańcuch Miasta Lidzbark: 1. Piotr Czapiewski (KBS Tczew), 3. Krzysztof Tyda (KBS Starogard Gd).
Tarcza Okręgu Pomorskiego: 1. Kazimierz Krefta (KBS Skarszewy), 2. Piotr Czapiewski (KBS Tczew), 3. Arkadiusz Muller (KBS Skarszewy).
Kura z żerdzi strącił Brat Mirosław Nisgorski (KBS Lidzbark), I rycerz Piotr Czapiewski (KBS Tczew).

4 lipca. Skarszewy
W sobotę strzelano z okazji 700 - lecia nadania Skarszewom praw miejskich. Pogoda dopisała, a wyjątkową atmosferę stworzyli bracia kurkowi z Kościerzyny, Starogardu, Tczewa i Skarszew. Strzelanie o tytuł króla Skarszewskiego Bractwa Kurkowego im. św. Jana Chrzciciela wygrał  Arkadiusz Muller, a rycerzami zostali Kazimierz Krefta i Arkady Grabski.
- Po strzelaniu o tytuł Króla KBS Skarszewy, odbył się pierwszy tegoroczny piknik zorganizowany przez brata Gerarda Peicherta, na który zostałem zaproszony wraz z braćmi Piotrem, Józefem i Grzegorzem – wspomina brat Zbigniew Lemiech ((KBS Wejherowo). - Raut był wspaniały, stoły uginały się pod smacznymi potrawami z Papudajnia.pl.

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

Janusz Rokiciński (JT)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kbks
kbks 24.08.2020, 20:36
stare ramole , nieroby bez honoru i ambicji , smród wyliniałych myśliwych
Czytelniczka
Czytelniczka 25.08.2020, 11:49
Zapytaj Urzędników Magistratu co robią aby poprawić bezpieczeństwo w Skarszewach, skoro w weekendy gównarzeria zbiera się w centrum przy fontannie, urządzając sobie publiczne libacje alkoholowe, tłukąc butelki, rzucając wulgaryzmami , wszędzie szkło i pety.Tak tak to tam gdzie była tv i radio Gdańsk, może niech w nocy przyjadą i zrobią reportaż.Joannita przy Wietcisie wyrwany z posad i też nie wiadomo kto to zrobił, ale oczywiście wszystko cacy, Patologi w Skarszewach nie ma.Czas na zmiany kadrowe, skoro zmienił się Komendant,albo niech Komenda Powiatowa lub Głowna przyjrzy się temu co tam sie wyrabia.
Tadzio
Tadzio 25.08.2020, 12:34
Zbyt dużo pytań na które i tak ci nikt nie odpowie.Kiedyś niepełnoletnie gimbusy można było spotkać w coco a teraz po północy legalnie sobie spacerują po centrum lub przesiadują na fontannie , przystani kajakowej lub w innych miejscach robiąc zamęt.Skoro w centrum można uświadczyć spotkania z cuchnącym menelstwem które przesiaduje przed budynkami, nie pracuje, za nic nie płaci, a porządni ludzie muszą wynajmować u prywaciarza mieszkania.Przecież w urzędzie są tacy co mają domy mieszkania to może niech przygarną w ramach solidarności to menelstwo pod swój dach.Po co funkcjonuje Komisja do przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani, skoro nie leczą tych uzależnionych?, ale stanowiska obsadzone.
flinta
flinta 01.08.2020, 11:44
wyliniałe ***e , idzcie się zabawkami pobawić...
grzegorz
grzegorz 03.08.2020, 18:30
fuj , naftalinowy i smrodliwy świat tych starych pajaców
Janusz
Janusz 24.07.2020, 16:41
Elytarne towarzystwo, zwykłego mieszkańca tam nie uświadczysz.
tutam
tutam 24.07.2020, 00:09
Jeszcze tak apropos starogardzkich elit. Dzisiaj koło godz. 19.30 moja mama (72 lata) została w wulgarnych słowach wyzwana na ul. Skarszewskiej koło Bricomarche przez kierowcę poruszającego się dobrym samochodem. Nie spodobało się mu, że starsza osoba odwiedza sklepy z materiałami budowlanymi. Nie mogłem pomóc mojej mamie - pracuję do godz. 19, w domu jestem koło 20. Nie wszyscy pracują w biurze od 7 do 15 i nie wszyscy mają własne firmy, by w godzinach pracy rozbijać się drogimi samochodami po starogardzkich ulicach. Pewno ten ch... był właśnie takim januszem starogardzkiego szemranego biznesu. Związek tego wydarzenia z działalnością różnych śmiesznych bractw kurkowych pozostawiam czytelnikom.
zen
zen 01.08.2020, 12:49
im lepsza bryka tym wieksza słoma z butów wychodzi .
tutam
tutam 23.07.2020, 23:59
Też uważam, że to bezsens. Ale małomiasteczkowe elity (bo to nie dotyczy tylko Starogardu) dobrze się bawią po 50 latach czasów gdy bractwa kurkowe były zakazane jako przejaw burżuazyjno-feudalny. Może jednak kiedyś się to znudzi. Na razie duzi chłopcy chcą odreagować czasy PRL-u gdy elity były kopane w d... w państwowych firmach i komunistycznych urzędach. Stąd to zamiłowanie do staroświeckich mundurów i broni palnej.
nemo
nemo 24.07.2020, 08:45
Jestem tylko ciekaw jak te ich lompy muszą capić
zona
zona 24.07.2020, 09:22
smród jak diabli , capy...
Miś Uszatek
Miś Uszatek 23.07.2020, 18:45
Staruchy, snoby wygladaja jak wyliniale futrzaki.
kbk
kbk 23.07.2020, 12:40
dać im żołnierzyki z ołowiu , niech się cieszą,,,
globus
globus 23.07.2020, 11:46
stare wałkonie , a bawią się jak chłopcy , komu te bzdety są potrzebne ???

Pozostałe