Dania dietetyczne w dobrym wydaniu – jak cieszyć się ze zdrowego jedzenia?

  • 22.07.2020, 22:04
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Dania dietetyczne w dobrym wydaniu – jak cieszyć się ze zdrowego jedzenia?

Podziel się:

Dobra dieta to taka, która dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz minerałów, a także energii i ciekawych doznań kulinarnych. Dobry smak i różnorodność to dwa faktory, które mogą nam pomóc w trzymaniu się diety odchudzającej. Przy tym warto zauważyć, że zrównoważony jadłospis warto opracować we współpracy z dietetykiem lub trenerem osobistym. Dzięki temu, możemy dopasować dietę do naszego trybu życia, wieku, płci, stanu zdrowia i intensywności treningów.

Jak cieszyć się z diety odchudzającej i na niej wytrwać?

Zerwij z rutyną

Łączenie i szukanie ciągle nowych smaków na diecie odchudzającej jest niezwykle pomocne. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na jedzenie przetworzonych i wysoko kalorycznych produktów, które wszędzie są na wyciągnięcie ręki, aby nie ulegać takim zachciankom, nasze posiłki powinny być dla nas atrakcyjne. Warto znaleźć zdrowe sposoby na przygotowywanie naszych ulubionych dań lub szukać nowych smaków. Kiedy nie nudzimy się na naszej diecie, jest większe prawdopodobieństwo, że z powodzeniem na niej wytrwamy.

Dobry plan to podstawa

Na diecie warto eksperymentować, jednak podstawą wytrwania w zdrowym trybie życia jest dobry plan. Warto robić jadłospis z tygodniowym wyprzedzeniem, tworząc listę posiłków oraz listę zakupów. Możemy posiłkować się rozpiską od dietetyka, co czyni cały proces łatwiejszym. Gdy planujemy nasze posiłki, unikamy sytuacji, w których nie mamy nic zdrowego do zjedzenia pod ręką i jesteśmy wystawieni na pokusy. To pozwala nam przygotować jedzenie do biura, zaplanować, kiedy będziemy gotować, co skutkuje tym, że posiadamy większą kontrolę nad tym, ile kalorii przyjmujemy.

 

Planowanie posiłków pozwala nam także na wytworzenie deficytu kalorycznego, który to umożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów.

Możemy także zdecydować się na przejście na dietę pudełkową. Taka dieta bardzo ułatwia zdrowe odżywianie się. Jadłospisy tworzone są pod okiem specjalisty, a my możemy zdecydować się na wybór diety idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Catering pudełkowy dostarczany jest wcześnie rano pod nasze drzwi. Otrzymujemy posiłki na cały dzień, możemy zdecydować się na różną kaloryczność, różną liczbę dań, diety wegetariańskie czy takie, uwzględniające różne alergie czy preferencje żywieniowe. Nie musimy nic gotować – wystarczy podgrzać dania i gotowe!

Aktywność fizyczna

Ruch jest ważny, nie tylko w kontekście odchudzania się. Warto praktykować codzienny ruch, nawet pod postacią spacerów z psem czy jazdy na rowerze do pracy czy szkoły. Dzięki temu, możemy wytworzyć kondycję i podnieść poziom endorfin w organizmie.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Pozostałe